Jump to content
Dogomania

czy to jest york


ganiolek

Recommended Posts

Witajcie,jestem Tu Pierwszy Raz,i W Imieniu Mojej Teściowej Która Ma Od 4miesięcy Yorkę Chcialabym Sie Was Doradzić Czy To Jest Napewno Yorka.kobieta Która Sprzedawała To żeczywiście Sama W Domu Ma Suczkę Yorkę I Pokazywała Również Ojca,ale Jak Dla Mnie Ten 4 Miesięczny Jest Troszkę Za Duży ,ma Za Mało Włosków I Za Duży Pyszczek,bardzo Proszę O Odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[B]Wielką literą zaczynamy zdania, nie wyrazy![/B] Czytać się tego nie da :shake:

instrukcja wklejania fot:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=8359596&postcount=26[/url]
5 zdjęć na post, max 640x640px

York to napewno nie wyrośnie, może być mniej lub bardziej do niego podobny :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ganiolek']I jeszcze jedna fotka yorki
[URL]http://images23.fotosik.pl/145/3cc46fcb618d5af1med.jpg[/URL][/quote]

na 100% nie jest york!!!
tak wygląda york w wieku 4-5 miesięcy
[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images29.fotosik.pl/124/1d2e6b08d815bea9.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

dzięki za opinie,a tak apropo to w miocie były 3suczki,dwie z nich to z jednego łożyska i wyglądaja jak bliżniaczki a ta z koleji 3 wygląda całkiem jakby była z innego miotu,jest właśnie mniejsza i ma owiele więcej włosków.dwie bliżniaczki zostały sprzedane za 700zł a ta pozostała u właścicielki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ganiolek']myslałam że te forum służy jako wspólne porady,dzielenia sie różnymi doświadczeniami a nie odrazu z góry kogoś dołować za to że coś żle napisał albo nietak[/quote]

ale nikt cię nie dołuje!!
pytałaś czy to york to odpowiadmy

Link to comment
Share on other sites

(myslałam że te forum służy jako wspólne porady,dzielenia sie różnymi doświadczeniami a nie odrazu z góry kogoś dołować za to że coś żle napisał albo nietak)


Nic sie nie przejmuj!, ja też nie rozumiem o co tyle krzyku, ze ktoś coś źle napisał-PRZESADA!!!
Piesek jest słodki i na upartego jak ktoś sie nie zna można by mówić ze to york:)Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Visenna']Nieźle, 7 stów za psiaki, które ledwo Yorka przypominają..fiu fiu, ależ naród mamy naiwny.

BTw. Dobrze, że teściowa kocha psinę mimo tego co moze z niej wyrosnać i mimo tego, ze ją naciągnięto (teściową, nie psinę ;) ). Całe szczęście![/quote]
Visenna jak kupujesz maleństwo 2-miesięczne sama byś nie rozróżniła. Znam przypadek że syn hodowczyni Yorków (miała 5 suczek) kupił sobie sam Yorka bez rodowodu no i po paru miesiącach w ogóle Yorka nie przypominał a jego mama sama była pewna, ze wyrośnie York :-o

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"700zl za jakbyyorka... kurka, taki interes, ze chyba sama sie cos zaczne "hodowac"...."[/QUOTE]

Hm, Krokodyl - "yorek" po cięzkich przejściach - kosztowal mnie znacznie więcej... :cool3:
Zależy, jak silną mamy motywację do nabycia tego konkretnego zwierza (lub, ogolniej, eeee.... "obiektu"). :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Visenna jak kupujesz maleństwo 2-miesięczne sama byś nie rozróżniła. [/quote]
Kupiłam 6 tygodniowego i rozróżniłam ;)

Cały wic w tym, że nie kupiłabym bezrodowodowego psa od osoby totalnie sobie nie znanej po prostu - ja, wiedząc o podwyższonym ryzyku kupna psiaka bez papiera, obserwowałam cały miot jak suczka jeszcze była w ciąży, a wyszukiwałam potencjalnego "dostawcę pieska" tylko wśród swoich przyjaciół, ewentualnie przyjaciół przyjaciół. Znajomi już odpadali, bo mozna liczyc że przyjaciel Cie nie oszuka, ale znajomy już owszem. Do czego zmierzam - jak się chce kupowac niezgodnie z przyjętą regułą, to trzeba wtedy przynajmniej mieć oczy dookoła głowy, żeby nie dać sie właśnie oszwabic :) Najgorzej jest jak pada decyzja "chcemy Yorka!", zaglada sie do internetu i bierze pierwsze z brzegu, bo "super mini śliczne laleczki". A potem na spacerze słyszę "a pani to w ogóle York? Ale to z tych dużych, a nie miniatura?" Pomijając to czy mój pies to York, czy tylko w typie, jak bardzo spełnia wymagania wzorca ( a spełnia, poza paroma wadami typu klapnięte uszko) to wkurza mnie, że nawet jesli ludzie planują kupno psa bez papierów, to mogliby choć ksiażkę otworzyć i dowiedzieć się jak on powinien wyglądać, a nie potem "znawcy rasy" wmawiają mi że mój to za wielki, bo waży 3 kilo, a ich 1,50 pokurczonego biedaka z kocim grzbietem to czysta rasa. Naprawdę, mam dość uswiadamiania ich, że oboje mamy yorkopodobne, z tym że mój niestety bardziej jest zbliżony do wzorca, a i pewnie zdrowszy... Po prostu kupują psa, totalnie nie wiedząc jaki on powinien być i uparcie twierdzą że jest rasowy, choć pies przypomina skrzyzowanie z jaminikiem, pekińczykiem, czy Bóg wie czym. To już oczywiscie tak ogólnie, a nie w odniesieniu do teściowej, która występuje w tym wątku ;) Ja mam dla niej naprawdę Szacun, że kocha swoją psinkę nawet jesli sie okaże że koło Yorka to ona nawet nie stała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Hm, Krokodyl - "yorek" po cięzkich przejściach - kosztowal mnie znacznie więcej... :cool3:
Zależy, jak silną mamy motywację do nabycia tego konkretnego zwierza (lub, ogolniej, eeee.... "obiektu"). :lol:[/quote]

no skoro mozna liczyc na motywacje jeszcze i ona byc moze jest powszechna -to jeszcze lepiej wrozy mojej "hodowli":cool3: a ja mam F za darmo! /jakby:lol:/

Link to comment
Share on other sites

Witam,yorka kupowana jak i polecana była przez przyjaciółki znajomą-hodowcę-sprzedawcę.Byłam tam osobiście z teściową i suczka która akurat miała lada chwila urodzić swoje maleństwa jest sama w sobie yorką,nieminiaturką ale yorką.ociec troszke mniejszy.Ale dziwi mnie właśnie fakt że 3 suczki z jednego miotu i dwie identyczne a ta jedna całkiem jakby inna,czy to jest możliwe? Mam niedługo mieć fotki tej trzeciej yorki,tak więc jak tylko bedzie to możliwe to pokaże wam różnice tej właścicielki i mojej teściowej i przyjaciółki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...