Jump to content
Dogomania

Największy i najcięższy pod wzg.wagi staffik w poland


Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dla potwierdzenia- to jest nasz dziadziuś


[img]http://psiaki.com.pl/data/media/121/PIC01330.jpg[/img]

(mam nadzieję [b]porterin[/b], że nie masz nic przeciw, że umieszczę to zdjęcie po raz drugi, bo ostatnio podobno różni ludzie mają pretensje o wstawianie zdjęć ich psów, ale on tu tak super wyszedł)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='staffior9']Jak myslicie który staffik w polskich hodowlach jest najwyzszy i najcieższy . Taka ankieta.
Ojciec Sybi Orkus ma 42cm i 24kg.Duży nie?????[/quote]

Orkus przyzwoity, ale są cięższe, masywniejsze psy - chociażby piękny pies Victory March Pullera - patrz zdjęcie powyżej - jeden z najlepszych reproduktorów w naszym kraju... :)

Ale sama masa to nie wszystko - popatrz na tego psa na zdjęciu - jest ciężki, masywny, ale w żadnym razie nie jest gruby. I o to chodzi :)

Osiągnąć samą wagę to żaden problem, dałbym Feliksowi wiadro kartofli z boczkiem dziennie i po dwóch miesiącach mam wagę 30 kg... :lol:
Tylko co to by była za waga ? Sama galareta i słonina...
Nie w tym rzecz jest...

Link to comment
Share on other sites

[quote]mam nadzieję porterin, że nie masz nic przeciw, że umieszczę to zdjęcie po raz drugi, bo ostatnio podobno różni ludzie mają pretensje o wstawianie zdjęć ich psów, ale on tu tak super wyszedł)[/quote]

hehehe nie mam pretensji. Jestem trochę stuknięta, ale nie pod tym względem. A przy okazji, ostatnio ktoś przyslal mi to zdjęcie na maila pisząc, że przeprasza, że nie jest najlepsze. A ja się do dzisiaj zastanawiam dlaczego nie najlepsze. Przecież to mój MIsior zwany też Niedźwiedziem lub Wiktorem.
[quote]Ale sama masa to nie wszystko - popatrz na tego psa na zdjęciu - jest ciężki, masywny, ale w żadnym razie nie jest gruby. I o to chodzi[/quote]
No jest tlusty, jest. Ale nie będę weterana ganiać po polach jak mu się nie chce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porterin']No jest tlusty, jest. Ale nie będę weterana ganiać po polach jak mu się nie chce.[/quote]
Cóż, [b]porterin[/b], sama najlepiej wiesz jaki jest Twój pies. Nie będę się tutaj spierać, chociaż mi sie podoba jego wygląd. Wszak to nie jest młodzik i trudno wymagać od psa w jego wieku nienagannej definicji i rzeźby.

Ja mam przy okazji jedno pytanie. Ile orientacyjnie ważył Wiktor w wieku 8-9 miesięcy ?

Link to comment
Share on other sites

To bylo tak dawno, że nie potrafię odpowiedzieć. Na pewno rósl i rósl ku mojemu przerażeniu - to dokladnie pamiętam.

Pamiętam też, że w tym czasie po ringach biegaly takie psy, że teraz uznano by je za miniatury. To możecie sobie wyobrazić jak wyglądal w klasie szczeniąt w wieku ośmiu miesięcy? Jak ojciec calej reszty.

Na pewno w czasie gdy go wystawialam ważyl 27 kg - już jako dorosly.

Ile mierzy nie wiem dokladnie - trzeba spytać panią Kozlowską, która zawsze do niego z centymetrem podchodzila. ale co to za miara? Mnie też za każdym razem inny wzrost wychodzil. Dalam sobie spokój. Zresztą wyleczylam się już dawno z kompleksów na tym punkcie.

Ale na pewno ma 54 cm obwodu glowy. Wiem, bo często zakladam się z wlaścicielami psów Amstaffów, że mój pies ma większą glowę od ich psów. I tak jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porterin']
hehehe nie mam pretensji. Jestem trochę stuknięta, ale nie pod tym względem. [/quote]

No to fajnie móc rozmawiać z normalnymi :wink: (jeżeli jestemy jeszcze normalni) ludźmi

[quote name='porterin']
A przy okazji, ostatnio ktoś przyslal mi to zdjęcie na maila pisząc, że przeprasza, że nie jest najlepsze. A ja się do dzisiaj zastanawiam dlaczego nie najlepsze. Przecież to mój MIsior zwany też Niedźwiedziem lub Wiktorem.
[/quote]

Nikomu tego zdjęcia nie przesyłałam i jeżeli ktoś Ci przysłał to może podobne. Ja umieściłam jedynie na dogo w wynikach z Gdańska. A co do jego jakości to do dnia dzisiejszego chwaliłam się jakie świetne zdjęcie zrobiłam naszemu dziadziusiowi, a dziadziuś wyszedł super (i nie podlizuję się, a wręcz jestem dumna z siebie, że zrobiłam takie zdjęcie :wink:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='porterin']
Ale na pewno ma 54 cm obwodu glowy. Wiem, bo często zakladam się z wlaścicielami psów Amstaffów, że mój pies ma większą glowę od ich psów. I tak jest.[/quote]

A jak się mierzy obwód głowy, bo jak Wiktor ma 54 ....

Zresztą ja pamiętam jaki miał język jak się ze mną witał, ale przy tej swojej wielkości jest super faffikiem, który aż mnie złapał za serce jak się machnął na podłogę wystawiając swoje skarby byle by go głaskać.

Mówiąc szczerze z wielkim respektem podchodziłam do Wiktora, ale wystraczył moment i "byłam jego" - prawdziwy faffik

Link to comment
Share on other sites

No ja to mierzę tak: centymetr przez czolo, policzki i pod gardlem się kólko zamyka.

[quote]Mówiąc szczerze z wielkim respektem podchodziłam do Wiktora, ale wystraczył moment i "byłam jego" - prawdziwy faffik[/quote]

I to go uratowalo przed badaniami genetycznymi. :D :D :D Jeżeli ktoś mógl mieć wątpliwości czy to "jeszcze" staffik to charakter ma 100% staffika.

A zdjęcie mnie się osobiście też podoba.

Link to comment
Share on other sites

No wiadro normalne. Jak kogoś interesuje jego glowa i fazy rozwoju to tu jest trochę zdjęć. Nie ma co prawda podpisów, w jakim jest wieku, ale tak mniej więcej: 1, 2, 3, 5 - 7 lat; 4 - 1,5 roku, 6- 7 tyg.;7- 6 miesięcy; 8- 4 miesiące.
[url]http://port-erin.webpark.pl/glowa.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

hehe do Wiktora z centymetrem-ale pamietam te czasy. Wtedy spotykalismy sie na wystawach i Wicuś wyglądał przy innych fafikach hmm nazwijmy to okazale.
Piekny pies, zawsze sie nam podobał.
A to że nie chce mu sie po polach latać to normalka, przeciez jak każdy senior woli przejść się wolnym kroczkiem na spacerek :D

Link to comment
Share on other sites

nooooo, on by chętnie z nimi powspólżyl, szczególnie z tą starszą - jest jego platoniczną milością. Drugiej - mlodszej udaje, że nie zna. Trochę bardziej skomplokowane są te relacje na lini yorki pozostale dziewczynki. Tu istnieją dwie pary, które się nienawidzą. Ale na szczęście przy mnie jest ok, tylko jak wychodzę, albo ktoś przyjeżdża, muszę kogoś zamknąć - zawsze yorki torturuję w klatce. Yorki są rozwżeszczane i nakręcają staffiki.

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze co jada?

Jadlospis I
marcheweczka surowa, 10 dkg szyneczki, 10 dkg serka, kawka z mleczkkiem i lody na deserek

Jadlospis II
Łabędź z pobliskiego jeziora.

Jadlospis III
Pies sąsiadów

A jak z Panią jest wszystko ok to je suchą karmę i popija wodą.

Dzisiaj byl jadlospis nr I

Link to comment
Share on other sites

No, Misio to nasz dziadek :lol: :lol: :lol: Jakby ktos nie wiedział :lol:
Pamiętam jak przyjechałam po Penny do Dorotki, a Misiek był zmknięty w łazience, bo Dorotka myślała, ze sie go przestraszę :D A jak go wyprowadziła, to mi szczena opadła. A nalepsze było jak szczeniaki podgryzały Misia jajka... hehehe, fajnie bulgotał wtedy :D
I od razu kawaler wpakował sie na mnie, do miziania i taki był w tej miłości namolny, że musiałam mu osrto powiedzieć nie wolno, bo by mi na głowę wszedł. Tak sie wtedy na mnie popatrzył, jakbym głupia była... :-? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...