Jump to content
Dogomania

urojona ciąża


Mała Rita

Recommended Posts

Witam!
Koleżanka Fida :loveu: Tosia według opinii weta ma urojoną ciążę. W imieniu jej właścicielki chciałabym zapytać o kilka spraw. Suczka zrobiła się bardzo agresywna, czy możliwie jest by wpływ na jej dziwne zachowanie miała właśnie ta urojona ciąża? Wszystkie piszczące zabawki wedle zaleceń weta zostały pochowane, suczka jednak cały czas jest pobudzona. Do tego doszły problemy z utrzymaniem moczu :( Czy to sikanie w domu to normalne przy urojonej ciazy? Ile trwa ciąża urojona u suczek i co powinno się robić by pomóc psiaczkowi? Acha wspomnę jeszcze o wielkim apetycie ale myślę, że to akurat jest objawem normalnym?:)

Link to comment
Share on other sites

u mojej suni ciąże urojone faktycznie powodują jej nadpobudliwosc ( zdarzało się,że napadała przechodniów), całe dnie wysiaduje u nas w wyrze ( gniazduje :)), widać, że się oszczędza ( nie chce się bawić) no i oczywiscie mleko; za pirewszym razem sama to wyregulowała nie jedząc, za drugim znacznie przytyła a obecnie ostatnia ciąża urojona przebiega bezproblemowo ( nie atakuje, nie przytyła i ma tylko trochę obrzmiałe sutki); mleko pojawiało się po ok 2 miesiącach , czyli po urojonym rozwiązaniu??? Ponoc gdy się suczce nie da jesc przez ok dzień i nie zawiele pić to produkcja mleka sie zatrzyma...
nie zauważyłam aby zmieniło się cos z siusianiem... A może u Was to prawdziwa ciąża??? Bo ostatnoi na spacerze spotkałam Pańcię, która mi wmawiała,że u jej suni cieczka trwa 5 dni ( jak krwawi) a potem to już tylko zapach... No no no, myslę, że u niej cos wkrótce się zmieni, bo nijak jej nie mogłm wbić do głowy, że akurat teraz, po tym jak krwawienie zanikło, powinna sukę pilnować na serio///

Link to comment
Share on other sites

Ja o tym, że Lola miała ciąże urojoną dowiedziałam się po wszystkim. Jakoś zrobiła się troche inna podczas pierwszej cieczki i miała większe cycki. W rozmowie ze znajomą wyszło, że Lolka miała urojoną ciąże a ja nawet o tym nie wiedziałam. Jej suczka przyjmuje jakieś proszki bo od samego początku przy każdej cieczce miała urojone:-?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, dlatego ja uważam, ze: albo szczeniaki albo sterylka.
Jeżeli ma się sunie i nie planuje się szczeniaków to najlepiej wysterylizować, bo nie warto męczyć ją tymi ciążami urojonymi...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Moja suczka(prawie 5 letni owczarek niemiecki) ma prawdopodobniej urojoną ciąże(piszczy, liże mnie ciągle i trzyma ciągle w buzi swoją zabawkę). Mam pytanie ile trwa dni ciąża urojona i czy jest podzielona na jakieś etapy??? Niestety nie mogę teraz wybrać się do weterynarza bo nie radze sobie sama z psem u weterynarza a mojego taty chwilowo nie ma :( proszę was o pomoc!!!

Link to comment
Share on other sites

Witam , chciałam wtrącić swoje trzy grosze odnośnie ciąży urojonej. Moja 2letnia sunia york miała w sierpniu sterylke. Nie planowaliśmy małych bo i tak jest bez rodowodu ale główny powód zabiegu to były ciąże urojone. Miała je po każdej cieczce. Owszem obyło się bez mleka w sutkach ale podbrzusze było dość mocno opuchnięte.i raz nawet musiała dostać zastrzyk.Oprócz tego wszystkie objawy o których piszecie. Od sierpnia sunia zrobiła się taka wesoła , przytulasta. Nie gnębiły jej depresje i brak apetytu więc waga troche poszła w góre i dostawała karme dietetyczną. Aż do ostatniej soboty było ok. I znowu coś nie tak. Niej je, legowiska nie opuszcza, apatyczna. Myślałam że po zabiegu będzie po kłopocie ale widać że ten problem siedzi w "głowie". Odezwijcie się dogomaniacy z podobnym problemem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...