Jump to content
Dogomania

Ile powinien ważyć szczeniak labradora


Regss

Recommended Posts

Witam!
Mam suczkę labradora 3,5 miesięczną. Boję się o jej wagę ponieważ waży niecałe 7kg. Czy suczki są dużo mniejsze i szczuplejsze od psów? Ponieważ widziałem młodszego o miesiąc psa i był dużo lepiej zbudowany. U mojej suczki można liczyć żebra. Dodam, że weterynarz oznajmił żebym się tym nie martwił, bo niedługo mogę się martwić o jej otyłość.

W miarę możliwości spróbuję później umieścić zdjęcie.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie jest to objaw złego przyswajania pokarmu, po prostu to przez nią przelatuje. Skonsultowałabym to z wetem, przyda się zmiana karmy na inną (jaką teraz karmicie?).
U mnie i na Royalu i na Acanie było dość dużo luźnych kupek, obecnie na BARF'ie zdarzają sie takie tylko po zjedzeniu czegoś na spacerze :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Regss']A czy to normalne że szczeniak robi duże i dużo kupek? W sumie nie są rzadkie, ale podczas jednego spaceru robi po kilka.[/quote]
a powiedz jak wyglądają te kupki??
Moja suka też robiła bardzo często i dużo... zmiana karmy nic nie dała, okazało się że to niewydolność trzustki. Radzę pójść do weta i podpytać.

Link to comment
Share on other sites

Piesek jest bez rodowodu jednak pochodzi z hodowli byłem widziałem. Hodowca siedzi w tym 20 lat i hoduje nie tylko labradory. Pewnie waszym zdaniem nie jest to labrador, ale cóż to była moja decyzja o zakupie psa bez rodowodu. Pies o którym pisałem wyżej którego widziałem o miesiąc młodszego też pochodzi z tej hodowli.

Myślałem,że może jest taka chuda z powodu robaków, była odrobaczana miesiąc temu ale prawdopodobnie nieskutecznie ponieważ tydzień temu po ponownym odrobaczeniu w stolcu były robaki w piątek dostanie kolejną tabletkę.

Kupki są koloru jasnobrązowego. Są zwarte lecz nie suche jak u dorosłego psa przynajmniej pierwsze dwie trzecia jest już bardziej luźna ostatnio po ostatniej kupce na końcu pojawiło się troszkę krwi, ale może to po odrobaczaniu.

Dodam, że weterynarz widział psa tydzień i miesiąc temu i nic go nie zaniepokoiło w jej wyglądzie. Ale ja chciałbym być spokojny, dlatego pytam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Regss']Piesek jest bez rodowodu jednak pochodzi z hodowli byłem widziałem. Hodowca siedzi w tym 20 lat i hoduje nie tylko labradory. Pewnie waszym zdaniem nie jest to labrador, ale cóż to była moja decyzja o zakupie psa bez rodowodu. Pies o którym pisałem wyżej którego widziałem o miesiąc młodszego też pochodzi z tej hodowli.

Myślałem,że może jest taka chuda z powodu robaków, była odrobaczana miesiąc temu ale prawdopodobnie nieskutecznie ponieważ tydzień temu po ponownym odrobaczeniu w stolcu były robaki w piątek dostanie kolejną tabletkę.

Kupki są koloru jasnobrązowego. Są zwarte lecz nie suche jak u dorosłego psa przynajmniej pierwsze dwie trzecia jest już bardziej luźna ostatnio po ostatniej kupce na końcu pojawiło się troszkę krwi, ale może to po odrobaczaniu.

Dodam, że weterynarz widział psa tydzień i miesiąc temu i nic go nie zaniepokoiło w jej wyglądzie. Ale ja chciałbym być spokojny, dlatego pytam.[/quote]

Zrobisz jak uważasz, ale ja leciałabym z psiakiem do weta i zrobiła jakieś badania. W naszym przypadku suńka od małego robiła częste i duże kupki, gdzie z reguły były luźne i smrodliwe.
Teraz żałuję, że badań nie zrobiłam wcześniej. Zawsze powtarzam, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto zrobić testy dla pewności, że psiak zdrowy.
aaaa i moja suka też była bardzo długo chuda, w wieku 2 miesięcy ważyła 4 kg, potem w wieku 3 coś około 7...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iss']Zrobisz jak uważasz, ale ja leciałabym z psiakiem do weta i zrobiła jakieś badania. W naszym przypadku suńka od małego robiła częste i duże kupki, gdzie z reguły były luźne i smrodliwe.
Teraz żałuję, że badań nie zrobiłam wcześniej. Zawsze powtarzam, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto zrobić testy dla pewności, że psiak zdrowy.
aaaa i moja suka też była bardzo długo chuda, w wieku 2 miesięcy ważyła 4 kg, potem w wieku 3 coś około 7...[/quote]

Mojej suni kupki też są smrodliwe, miesiąc czasu były bardzo luźne dopiero teraz trochę się poprawiło a czy możesz powiedzieć ile takie badania kosztują i jak wyglądało leczenie i ile to wszystko wyniosło?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Regss']Mojej suni kupki też są smrodliwe, a czy możesz powiedzieć ile takie badania kosztują i jak wyglądało leczenie i ile to wszystko wyniosło?[/quote]

No więc tak, poszliśmy do weta i zrobiliśmy badanie kału na testy strawnościowe ( badanie około 20zł), wyniki pokazały nam , że niewydolność trzustki więc Lorena dostaje tabletki- enzymy 2x dziennie i jest znaczna poprawa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Regss']A czy Twoja sunia miała jakieś inne objawy? nie miała apetytu, była ospała? Bo moja ma aż za dużo energii i za duży apetyt.[/quote]
U nas objawy wyglądały tak:
*częste kupy
*ogromne kupy
*Luźne i śmiedzące kupy
*niska waga
*ogromny apetyt

Link to comment
Share on other sites

Pojadę z robię badania aby być spokojnym. Dobrze, że tu mi ktoś doradził bo weterynarze chyba czasem popadają w rutynę i zapominają o podstawowych pytaniach. Zresztą gdyby nie forum to nie wiedziałbym, że psa trzeba odrobaczać do momentu aż nie będzie robaków a nie co miesiąc jak to mi weterynarz powiedział.

Oto zdjęcia mojej suni, sami oceńcie:

[url=http://picasaweb.google.com/regss84/Beyla201008#]Picasa Web Albums - Fosforo - Beyla 20.10.08[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Regss']Pojadę z robię badania aby być spokojnym. Dobrze, że tu mi ktoś doradził bo weterynarze chyba czasem popadają w rutynę i zapominają o podstawowych pytaniach. Zresztą gdyby nie forum to nie wiedziałbym, że psa trzeba odrobaczać do momentu aż nie będzie robaków a nie co miesiąc jak to mi weterynarz powiedział.

Oto zdjęcia mojej suni, sami oceńcie:

[URL="http://picasaweb.google.com/regss84/Beyla201008#"]Picasa Web Albums - Fosforo - Beyla 20.10.08[/URL][/quote]
ulala faktycznie ona jest strasznie, strasznie chuda.
Co do wetów to trudno jest trafić na porządnego, któremu zależy na pracy. My na szczęśćie takich mamy, jak tylko powiedziałam o kupach to od razu polecono mi zrobić badanie w kierunku trzustki.
Jeżeli ma się jakieś wątpliwości to zawsze warto zrobić badania.
A skąd jesteś jeśli można zapytać?

Link to comment
Share on other sites

Jestem z Gorzowa Wlkp. chodzę do największej w tym mieście lecznicy dla zwierząt, wydawała mi się dobra. Teraz zaczynam mieć wątpliwości skoro pani weterynarz powiedziała że to nic złego i nie miała żadnych obiekcji do wagi szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Regss']Jestem z Gorzowa Wlkp. chodzę do największej w tym mieście lecznicy dla zwierząt, wydawała mi się dobra. Teraz zaczynam mieć wątpliwości skoro pani weterynarz powiedziała że to nic złego i nie miała żadnych obiekcji do wagi szczeniaka.[/quote]
No cóż nie zawsze największe znaczy najlepsze... tutaj na dogomanii jest wątek o weterynarzach, spójrz sobie tam i zobacz jakie kliniki w Twoim mieście polecają i spróbuj tam podejść.
Być może to nic wielkiego.... ale mnie osobiście się to bardzo nie podoba i na Twoim miejscu leciałabym jak najszybciej do weta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iss']No cóż nie zawsze największe znaczy najlepsze... tutaj na dogomanii jest wątek o weterynarzach, spójrz sobie tam i zobacz jakie kliniki w Twoim mieście polecają i spróbuj tam podejść.
Być może to nic wielkiego.... ale mnie osobiście się to bardzo nie podoba i na Twoim miejscu leciałabym jak najszybciej do weta.[/quote]

Niestety za małe miasto nikt nic nie poleca ;]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Regss']Z tego co wyczytałem to niewydolność trzustki jest nieuleczalna. Czy Twoja sunia cały czas zażywa leki?[/quote]
U nas wykryto do dopiero 3 tygodnie temu, najprawdopodobniej jest to u nas wrodzone, przez najbliższy czas będzie brała leki, za około 2 miesiące będziemy robić powtórkę badań żeby zobaczyć czy coś się zmieniło.
Moja suńka ma 10 miesięcy dlatego jest szansa, że te enzymy zaczną się wydzielać na nowo co sprawiłoby mi ogromną radość. Ale jak na razie czeka nas wielka niewiadoma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...