Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Zywienie

Domyślnie Zywienie

Witam

Chciałbym się zapytać czy jak karmię mojego szczeniaka karmą suchą to dawać mu jakieś kości albo jakieś odpadki od obiadów czy aby karmę i wodę.

Nie śmiejcie się że nie wiem jak karmić no bo jeszcze nigdy nie dawałem psu karmy tylko tj kości, makaron, zupę, jakąś, itp.

proszę o odpowiedź

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

Jak dajesz dobrą karmę, to w zupełności wystarczy karma i woda. Szczególnie nie powinno się mieszać karmy i domowego jedzenia w jednym posiłku.

Jaka to karma?

Domyślnie

mam karmę Friskies junior, bo suka ma dopiero 3 miesiące

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

Oj, to bardzo kiepska karma, nigdy nie karmiłabym nią swojego psa.

Z tańszych dobrych karm dla młodego psa dobry jest Brit junior, ewentualnie Acana junior, można zamówić przez internet. Generalnie wszystko co można kupić dla psów w supermarketach się nie nadaje, tym bardziej do stałego karmienia.

Domyślnie

Popieram w 100% Martens. Możesz jeszcze zobaczyć Diamonds Naturals, Arion. Najlepiej poczytaj o karmach tu na forum.

Przegląda
    Sokołów Podlaski

Domyślnie

To zależy jaka jest rasa tej suki.

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

A co ma to do rzeczy, jeśli chodzi o podawanie nic nie wartej karmy i resztek z obiadu?

Przegląda
    mazowieckie

Domyślnie czym karmic? tylko nie karmą

Poczytaj na tym forum o diecie BARF.
    Mam prawie 9 miesieczna bokserke. Karmiona tylko karmą najlepszych marek - Royal, Eukanuba itp
    Chodzila ledwo zywa, apatyczna, wygladala jakby za chwile miala umrzec, nie chciala sie bawic, dyszala, podejrzewalismy chorobe serca. Na sprobowanie przeszlismy z nia na BARFA, czyli surowe jedzenie - glownie kosci i mieso plus warzywa. Mielismy juz dobre z ta dieta doswiadczenia - nasze 2 starsze labradory tylko tak sie zywia, sa radosne, zdrowe, z piekna sierscia. Ale obawialismy sie troche wprowadzac BARFA u szczeniaka.
    Sunia po 2 posilkach "zmartwychwstala". Bawi sie jak szalona, wszystkie badanie extra,
    Wiec bede glosic wszem i wobec, ze karmy to zabojstwo naszych pupili. Na raty

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez aniyae Zobacz posta
    Wiec bede glosic wszem i wobec, ze karmy to zabojstwo naszych pupili. Na raty
    e...to przesada tak jak opisane wyzej "objawy" psa karmionym suchym - i to, ze wystepowaly dlatego ze pies jadl sucha karme - no bez przesady
    A royal i eukanuba nie sa w czolowce juz...

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

aniyae, ja bym tak pochopnie nie osądzała, że karma be, a barf cacy. Jak już zauważono, są karmy o wiele lepsze od wymienionych to raz. A dwa - zdarzają się i psy nie tolerujące karmy, a świetnie działające na barfie, i odwrotnie.
    Jeszcze co do jedzenia - jeśli chodzi o gotowane posiłki, moja suka zawsze miała biegunki po tym wszędzie polecanym dla psa, lekkostrawnym ryżu, a po wstrętnym, ciężkostrawnym makaronie - kupka idealna. I co teraz, mam wszystkim wmawiać, że ryż jest szkodliwy dla psów i trzeba je karmić makaronem, skoro u większości psów jest odwrotnie?
    Ja tam nie demonizuję, bo nie jest aż tak ważne, czy ktoś barfuje, czy kupuje dobrą karmę, czy gotuje - ważne, żeby jedzenie było dobrej jakości i służyło danemu psu.

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów