Jump to content
Dogomania

Lero - stary jak świat, nie ma zębów! STAŁ SIĘ CUD - MA DOM!


Mysia_

Recommended Posts

Lero poz.6102 to mały i śliczny psiak.... ale bardzo, bardzo stary :-( i tu zaczyna się jego tragedia! Trafił do schroniska jakoś z dwa miesiące temu, przywiozła go Pani, która go znalazła podobno w okolicach osiedla Janek. Po kilku dniach obciełam go, bo miał sporo dredów i skórę w brzydkim stanie, był wtedy dość żywotny jak na swój wiek i trafił na pawilon do boksu z innymi psiakami. Ostatnio zdarzyło się tak, że akurat karmiłam jego boks (co raczej mało kiedy robie), widziałam, że Lero cały czas był "przyssany" do swojej miski, mineło chyba z pół godziny - wszystki psiaki zjadły, patrze do jego miski, a tam dalej tyle samo ile było! w tym momencie się zorientowałam, że on [B]nie ma praktycznie w ogóle zębów i nie potrafi jeść! :placz:[/B] Zjadł trochę z reki, bo było mu łatwiej... Potem otworzyłam mu puszkę z kawałkami, ale takimi w miare miękimi to tez jakoś sobie poradził. Starałam się codziennie prziplnowac, żeby zjadł... Jednak wczoraj kiedy przyszłam do jego boksu wyglądał jakoś koszmarnie :-( Nie wiem co mu sie stało :-( czy inne psy go przewróciły, czy chciały pogryźć... ale musiałam zabrać go z tego boksu... Na dobrą sprawe nie miałam nawet gdzie go dac, bo w szpitaliku mamy potworne przepełnienie, psy są też w gabinecie lekarskim, w łazience, w kociek kwarantannie, no i ozywiście w kotłowni, kuchni, szatni, biurze... pioprostu wszędzie :placz: Co z nim bedzie? Błagam pomożcie!!!

Lero wczoraj....
[IMG]http://images29.fotosik.pl/305/7db549846a2b2b4a.jpg[/IMG]

[IMG]http://images27.fotosik.pl/305/a56130a0b60c50a2.jpg[/IMG]

[IMG]http://images39.fotosik.pl/41/f0d64ce2e58c387a.jpg[/IMG]

Lero zaraz po trafieniu do schroniska
[IMG]http://images28.fotosik.pl/295/b09fa9cc31dd773e.jpg[/IMG]

Kontakt:
tel. 692 581 343
mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
gg: 4913896

OGŁOSZENIA:
cafeanimal
[URL="http://www.allegro.pl/show_item.php?item=530571536"][COLOR=#000000]LERO cudny, oddany, bezzębny, obdarzy miłością (530571536) - Aukcje internetowe Allegro[/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mnie martwia te zęby.pewnie psy dostaja papke-nie powienien miec problemow z pobieraniem pokarmu.Czy on nie ma absolutnie zębow,czy ma starte resztki zgnilakow,bo jak tak,to pewnie ze stanem zapalnym-to komblikuje sprawe,bo bez oczyszczania i usuniecia zebow,nie ma co myslec o dalszym życiu.A wiadomo,jak z kasa w schroniskach na te zabiegi jest...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']mnie martwia te zęby.pewnie psy dostaja papke-nie powienien miec problemow z pobieraniem pokarmu.Czy on nie ma absolutnie zębow,czy ma starte resztki zgnilakow,bo jak tak,to pewnie ze stanem zapalnym-to komblikuje sprawe,bo bez oczyszczania i usuniecia zebow,nie ma co myslec o dalszym życiu.A wiadomo,jak z kasa w schroniskach na te zabiegi jest...[/quote]

z tego co widziałam to zębów nie ma... Papkę je mu sie trudniej, bo zbija ją pyszczkiem i potem nie umie zrobić kęsa :roll:

Link to comment
Share on other sites

a trzonowce udalo Ci sie wypatrzec? moga byc zgnile lub bolesne dziury po nich.
Pytam ,bo gdy u nas ze starosci psy traca zęby-jedza jak jadly,nawet sucha potrafia jeść.Ale,gdy trafi pies z chorymi zebami-masakra,chcialby,ale nie może.
Najlepiej,gdyby zęby obejrzal weterynarz.
Bo szkoda psa,śmierc z glodu chyba najgorsza:(
PS.mamy bardzo podobnego psa...bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Co do jego kilku ząbków, które jeszcze zostały to nie są w stanie tragicznym - napewno były by do "zrobienia", ale psiak na dzień dzisiejszy do narkozy się nie nadaję... On ma kilkanaście lat, a do tego warunki schroniskowe robią swoje... Zanim trafił do schroniska to chyba też dobrze mu się nie wiodło :-( Dzisiaj zjadł calutką puszkę chappi :razz: w kawałkach dużo lepiej mu się je....

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj już był trozkę ożywiony... Ja oczywiście będę go karmić takim jedzonkiem jakie zjeść potrafi, ale większy problem jest taki, że on za żadne skarby nie poradzi sobie na pawiolnie w boksie :-( Teraz dałam go do szpitalika i siedzi w malutkim boksie w dwoma suczkami.... ale jest im tam bardzo ciasno :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']on moze nie miec zebow z powodu choroby. Niekoniecznie jest az tak prastary. Czy jest chory na cos?
Widzi?
Niezle mu psy zmasakrowaly nos, na starych zdjeciach nie ma takich sladow na nim....:shake:[/quote]

Ma tez bardzo mętny wzrok... widzieć trochę widzi, trochę słyszy....

Te ślady na nosku to od krat boksu :-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Renata5']O mój ty świecie...to w tym boksie jest aż tak ciasno:crazyeye: ?:shake:[/quote]

nie... Poprostu wiele psiaków na widok człowieka, albo poprostu jak chcą siku, a myślą, że w boksie im nie wolno, albo z samotnośc, albo z chęci uwolnienia się z zamkniętego pomieszczenia... przekłada noski pomiedzy pręty krat - ocierając sobie noski :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']nie... Poprostu wiele psiaków na widok człowieka, albo poprostu jak chcą siku, a myślą, że w boksie im nie wolno, albo z samotnośc, albo z chęci uwolnienia się z zamkniętego pomieszczenia... przekłada noski pomiedzy pręty krat - ocierając sobie noski :-([/quote]
Mój boże...:shake::-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...