Jump to content
Dogomania

Kwas hialuronowy


LALUNA

Recommended Posts

Czy możecie wpisac lekarzy którzy podaja kwas hialurowy dostawowo i potrafia to zrobić dobrze?
Ludzie nie zawsze wiedza do kogo maja się zwrócic. Wiec wpisujcie miejscowosci.
Czy ktoś zna na ślasku takich weterynarzy? Katowice, Kraków?

Wrocław:
Wojciech Bernacki : [URL="http://www.bernacki.pl"]www.bernacki.pl[/URL]
Janusz Bieżyński

Link to comment
Share on other sites

okolo 2 lat temu podalismy hyalgan dozylnie po raz pierwszy - 2 opakowania (na 3 dawki, pierwsza byla cala ale pies sie zle czul wiec nastepna byla podzielona na dwa) - w odstępnie okolo miesiecznym.
w tym roku podalismy dozylnie na razie pol dawki, jakies 2 miesiace temu. teraz zas podawalismy dostawowo.
jaka jest roznica? dozylnie podawalismy hialgan w sytuacji znacznego pogorszenia w całej motoryce psa (znaczne problemy z poruszaniem sie, bolesnosc stawow, klopoty z siadaniem, wstawaniem) . efekty byly naprawde bardzo zadowalajace, pies sie swietnie "pozbierał" - ale trzeba bylo na nie czekac ok miesiaca od podania ostatniej dawki. dostawowo podawalismy 2 razy - za kazdym razem problemem byl "klikajacy" staw ktory wyraznie sprawial psu dyskomfort. za pierwszym razem efekt byl swietny i dosc szybki - po ok tygodniu klikanie zdecydowanie minelo : ). teraz jeszcze czekamy na efekt poniewaz zastrzyk byl w tym tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ma ktoś doświadczenie w podawaniu kw. hialuronowego w preparatach do przyjmowania doustnego? Wchłania się to, czy to bardziej chwyt reklamowy?
Wiem że kw. hialuronowy ma np. cortaflex, a także różne preparaty dla koni - wiem że w ich przypadku akurat się to sprawdza. A u psów jak to wygląda..?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Arden']A ma ktoś doświadczenie w podawaniu kw. hialuronowego w preparatach do przyjmowania doustnego? Wchłania się to, czy to bardziej chwyt reklamowy?
Wiem że kw. hialuronowy ma np. cortaflex, a także różne preparaty dla koni - wiem że w ich przypadku akurat się to sprawdza. A u psów jak to wygląda..?[/quote]

rozmawialam z wetem psiarzem , z wetem koniarzem i nie wrozą powodzenia zbytniego , inne wchlanianie ,inny przewód pokarmowy .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Czy możecie wpisac lekarzy którzy podaja kwas hialurowy dostawowo i potrafia to zrobić dobrze?
Ludzie nie zawsze wiedza do kogo maja się zwrócic. Wiec wpisujcie miejscowosci.
Czy ktoś zna na ślasku takich weterynarzy? Katowice, Kraków?

Wrocław:
Wojciech Bernacki : [URL="http://www.bernacki.pl"]www.bernacki.pl[/URL]
Janusz Bieżyński[/quote]


Dożylnie może go podać każdy lekarz weterynarii, gdyż nie jest to "zbytnią filozofią" a każdy wet zastrzyk zrobić musi umieć;). Problem polega raczej na tym, że gro lekarzy nie chce podawać czegoś o czym nie mają pojęcia i za co im w dodatku nie płacisz. Mam tu na myśli, że gdy przynosisz im swój lek to wtedy robią problem, gdyż Ciebie ten lek dużo taniej kosztuje jak go kupisz gdzie indziej niż w ich gabinecie:razz:, przez co oni o wiele mniej zarobią:evil_lol:, bo tylko za iniekcję i wizytę. Smutne to ale prawdziwe. Druga strona medalu jest taka, że po części mają rację. Nigdy przecież nie wiadomo co w tej fiolce jest tak na prawdę i jak zareaguje na to pies. A włąsciciel jak to właściciel - na koniec zwali winę na weta :roll:
Kwas hialuronowy w iniekcji dożylnej powinno podawać się w rozcieńczeniu 1 do 4-5 z glukozą np. Zastrzyk musi być wykonywany powoli, jak przy podawaniu wapna. Nie ma skutków ubocznych i psu nie zdaża się wówczas źle czuć po. Najlepsze, najszybsze i nadłuższe efekty widoczne są po zastosowaniu całej kuracji : 1 zastrzyk raz w tygodniu przez okres 6 tygodni. W zależności od przypadłości, wieku psa oraz zaawansowania i rodzaju choroby stawów efekty mogą się utrzymywać do kilku lat a nawet do końca życia. Zamiast piekielnie drogiego ludzkiego Hyalganu czy weterynaryjnego Hyonatu lepiej jest postarać się o sprowadzenie z Czech Bonharenu. Jedna 2 ml ampułka Hyonatu/Hyalganu kosztuje tyle co cała 6-o tygodniowa kuracja Bonharenem :cool3:. W Wawie kuracja Hyonatem kosztuje ponoć jeszcze więcej. W dodatku ampułka Bonharenu ma pojemność 6 ml i jest do wielokrotnego użycia pod warunkiem przechowywania jej w lodówce.
Preparaty końskie są przystosowane dla koni i koński organizm doskonale je wchłania i wykorzystuje. Wspaniałe są takze efekty. Na psy te same, końskie preparaty mogą nie podziałać lub niekiedy nawet zaszkodzić. Stosowałam piekielnie drogi doustny Cortaflex (i kilka innych końskich z "górnej półki" cenowej) i po podaniu tej rzekomo cudotwórczej butelki jednemu psu nie zauważyłam najmniejszych efektów. Zdaniem lekarza, z którym to konsultowałam kwas hialuronowy owszem, wchłania się z przewodu pokarmowego ale na tym się to kończy, gdyż nie działa wówczas leczniczo na stawy u psów.
Stosowania dostawowego nie polecam, gdyż samo wkłucie się w staw nawet przez wykwalifikowanego weta jest urazem stawu samym w sobie i powoduje uraz. Dodatkowo jest kilka miejsc nakłuć dostawowych a uraz zlokalizowany jest np tylko w jednym z nich. Lekarz robiąc wkłucie przy kolejnych wizytach za każdym razem może wprowadzac lek w inne miejsce stawu i przez to ma szansę tylko co któryś raz trafić na to chore. Także tracimy w ten sposób kilka iniekcji, za które przecież płacimy. Podany dostawowo kwas hialuronowy działa super ale wyłącznie pod warunkiem, że wprowadzony jest w chore miejsce stawu (puknt nakłucia). Inaczej nie ma efektów. Stąd jedni mówią, że ich psu momogło a inni, że u nich efektów nie było wogóle np. lub były za którymś razem. Dlatego o wiele lepsze jest podawania hialuronianu dożylnie, gdyż cząsteczki tego kwasu przenoszone są z krwią w konkretne chore miejsca. Jednak trzeba też wiedzieć, że tylko Bonharen działa tak samo po podaniu dożylnie jak i dostawowo. W dodatku ponoć tylko ten "koński", czyli w 6 ml ampułkach. Hyonat czy Hyalgan już nie. Działa tylko dostawowo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='mch']rozmawialam z wetem psiarzem , z wetem koniarzem i nie wrozą powodzenia zbytniego , inne wchlanianie ,inny przewód pokarmowy .[/quote]

nie "wróżą" ? a co tu do wróżenia? nie rozumiem... ja mogę się podzielić tylko swoim doświadczeniem:
w bardzo ciężkiej dysplazji u mojego ONka, któremu niektórzy weci szans na życie w zasadzie nie dawali, a którego w końcu zoperował dr Niedzielski (daroplastyka) - pisałam o wszystkim w wątku
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f326/stwierdzona-dysplazja-co-dalej-124073/[/URL],
okazał się pomocny - wręcz doskonały CORTA VET HA - to weterynaryjna wersja cortaflexu, z podwójną dawką kwasu hialuronowego. Pies, który miał kuleć i jedyną opcją na życie dla niego miała być endoproteza, w tej chwili biega, szaleje, uwielbia aportowanie ... uwielbia się zmęczyć maksymalnie bez żadnych objawów dysplazji. Oczywiście dyspalzja jest, tego nie da się ukryć do końca życia ale psu to w ogóle nie dokucza, nie ogranicza go.

Link to comment
Share on other sites

Aha, i opcję podania kwasu hialuronowego dostawowo też rozważałam, pytałam w Poznaniu w klinice na Mieszka I - tam mój pies jest zawsze diagnozowany itd. - i wiem tyle, że oni to też robią. Z tym, że nie jest to chyba zbyt popularne, tzn. mało osób albo wie, albo decyduje się na ten rodzaj podania kwasu. Pan doktor poinformował mnie, że gdybym chciała to muszę dać im kilka dni na sprowadzenie tego specyfiku, bo go na stanie tak od ręki nie mają. Ale oczywiście stosowali i na życzenie to robią.
Myślę jednak, że na razie nie jest to konieczne, bo corta vet ha bardzo dobrze się spisuje :multi:
Pomyślę może po wakacjach, i tak mam wizytę kontrolną właśnie po tym okresie zwiększonego wysiłku i eksploatowania pieska
A może ktoś ma jakieś pozytywne, cudotwórcze doświadczenia z podawania tego kwasu dostawowo?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

[quote name='LALUNA']Czy możecie wpisac lekarzy którzy podaja kwas hialurowy dostawowo i potrafia to zrobić dobrze?
Ludzie nie zawsze wiedza do kogo maja się zwrócic. Wiec wpisujcie miejscowosci.
Czy ktoś zna na ślasku takich weterynarzy? Katowice, Kraków?

Wrocław:
Wojciech Bernacki : [URL="http://www.bernacki.pl"]www.bernacki.pl[/URL]
Janusz Bieżyński[/QUOTE]

GDYNIA- lek. wet. Jarosław Hajdo
[url]http://www.przychodniavet.pl/[/url]
Ogolnie ujmujac- swietny ortopeda. Nadciagaja do niego pacjenci spoza okolicy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...