Jump to content
Dogomania

Psy z "włosem"


Wiolcia

Recommended Posts

Witam!

Może mi ktoś wymienić jakie rasy psów mają włosy a nie sierść i nie linieją..? Wiem, że do takich nalezy seter angielski oraz maltańczyk. Byłabym bardzoooo bardzoo wdzięczna :D

Pozdrawiam


PS: nie wiedziałam do jakiego to tematu, ale myśle, że do tego pasuje.

Link to comment
Share on other sites

No tak, ale jest zdecydowana roznica pomiedzy np kudlami briardem a podhalana, gdzie siersc fruwa wszedzie. Zreszta jak wlos jest martwy - i tak trzeba sie go pozbyc. Wszystko zalezyod struktury wlosa/siersci.
Poza tym sa specjalne szczoty do usuwania podszerstka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiolcia']A jeśli golden był by trymowany, to również by liniał w zmikomym stopniu..? :lol:[/quote]
:roll: Tak...im częściej trymujesz tzn usuwasz martwą sierść tym mniej ich leży na dywanie-podłodze...wtedy linienie jest prawie niezauważalne:lol:Z tego co się orientuję to pudle nie linieją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarna_Owieczka']A ja powiem tak: każdy pies linieje :lol:
Tylko że u jednych ras odbywa się to np. dwa razy w roku i jest obfite, a u drugich, martwy włos jest wyczesywany przez cały rok, zostajac na szczotce ;)[/quote]

Dokładnie tak jak piszesz, bo człowiek też nie lnieje tylko czyści grzebień po czesaniu. Ale jest jednak ogromna różnica przy czyszczeniu grzebieni:cool3: po np haskim i pudlu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aniu_sia']Hawańczyk,grzywacz chiński powder puff,bolończyk,shi-tzu.Ja mam maltańczyki i ręczę -nie linieją.[/quote]

Mój chiński grzywacz powder puff [B]linieje[/B] i to nawet bardziej niz moje [B]PONy[/B]

Obie rasy jak sie sysytematycznie czesze to nie pozostawiaja prawie w ogóle sierści na dywanach

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, naprawde pomogliście :cool3:

Zostanę przy golden retriever, będę go trymować a z alegrią sobie poradzę, bo jest mała :) Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Mam jeszcze taki małe pytanko: co ile można trymować psa..? I gdzie znajdę jakiś spis zakładów albo coś takiego, które taki zabieg zrobią dobrze..?

Pozdrawiam :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiolcia']Dzięki wszystkim za odpowiedzi, naprawde pomogliście :cool3:

Zostanę przy golden retriever, będę go trymować a z alegrią sobie poradzę, bo jest mała :) Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Mam jeszcze taki małe pytanko: co ile można trymować psa..? I gdzie znajdę jakiś spis zakładów albo coś takiego, które taki zabieg zrobią dobrze..?

Pozdrawiam :lol:[/quote]
Pierwszy raz poszłam do fryzjera ze swoimi seterami gdy anglik miał już 10 miesięcy i zaczął linieć:angryy:...Mówiąc bardziej szczerze...wtedy dopiero się zorientowałam,że moje psy muszą być trymowane,degażowane stylizowane wg aktualnie panującej mody:lol:.Cóż...całe życie się uczę:evil_lol:.Na pierwszy raz udałam się z nimi do psiego fryzjera/gromer/..przyglądałam się pilnie co się przy nich należy robić:co trymować, co degażować,gdzie wygolić,co zostawić...kupiłam potrzebne narzędzia/dosyć drogie:diabloti:/...i dzisiaj sama wszystko przy nich robię...nawet mi się to podoba:lol:.Jak na pierwszy raz to również Ci proponuję psiego fryzjera bo zauważyłam,że każdego piesia inaczej się tnie np linie angielskie mają uszka golone/wyskubywane/a ta sama rasa ale linia amerykańska uszka nie są golone i włoski na uszkach im rosną

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiolcia']Dzięki wszystkim za odpowiedzi, naprawde pomogliście :cool3:

Zostanę przy golden retriever, będę go trymować a z alegrią sobie poradzę, bo jest mała :) Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Mam jeszcze taki małe pytanko: co ile można trymować psa..? I gdzie znajdę jakiś spis zakładów albo coś takiego, które taki zabieg zrobią dobrze..?

Pozdrawiam :lol:[/quote]
To ja dodam tylko, że goldeny linieją i to bardzo, mają też często dosyć intensywny psi zapach.

Poza tym, to nie na sierść jesteśmy zazwyczaj uczuleni, a na wydzielinę gruczołów łojowych, czasami też na ślinę (u kota).
Zazwyczaj jest tak, że mniej uczulają pieski o białej sierści, bo mają mniej tej wydzieliny.

Można być uczulonym na wszystkie psy, albo tylko na konkretnego psa, a na innego nie. Także zanim się zdecydujesz na psa, radzę spędzić z nim trochę czasu i zaobserwować jak reagujesz. Żeby później nie było nieszczęścia.

Poza tym mam nadzieję, że się odczulasz?
Alergia może z czasem się sama zmniejszyć, ale może też się nasilić. Ale odczulać się warto. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...