Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 25 z 27

Wątek: Psy z "włosem"

Przegląda
    Warszawa

Domyślnie Psy z "włosem"

Witam!

Może mi ktoś wymienić jakie rasy psów mają włosy a nie sierść i nie linieją..? Wiem, że do takich nalezy seter angielski oraz maltańczyk. Byłabym bardzoooo bardzoo wdzięczna

Pozdrawiam

PS: nie wiedziałam do jakiego to tematu, ale myśle, że do tego pasuje.

Domyślnie

Dla sprostowania..seter angielski linieje,ale że jest trymowany to tego tak nie widać

Domyślnie

Z tego co się orientuję, to również yorki.
    Pozdrawiam
    Zapraszam na stronę: Psie Sztuczki

Domyślnie

a ja mam maltańczyki i nie linieją ale po porządnym szczotkowaniu włosy na swetrach zostają

ras nie wymieniam -przedmówczynie wymieniły-szukasz pieska, który nie linieje czy z włosem np. ze względu na alergię?

Domyślnie

Hawańczyk,grzywacz chiński powder puff,bolończyk,shi-tzu.Ja mam maltańczyki i ręczę -nie linieją.

Przegląda
    Warszawa

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez werbena520 Zobacz posta
    Dla sprostowania..seter angielski linieje,ale że jest trymowany to tego tak nie widać
    A jeśli golden był by trymowany, to również by liniał w zmikomym stopniu..?

Przegląda
    Warmia

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Wiolcia Zobacz posta
    Witam!

Może mi ktoś wymienić jakie rasy psów mają włosy a nie sierść i nie linieją..?
    Yorki poleca sie alergikom mają włos a nie sierść. Mało lnieją tak jak wyżej maltańczyki, pudle.

Przegląda
    warszawka

Domyślnie

Wszystkie szorstkowłose psy są nieliniejące.
    Trzeba je trymować (usuwać martwą sierść) ale nie gubią kłaków.

Domyślnie

No i briardy.

Domyślnie

A ja powiem tak: każdy pies linieje
    Tylko że u jednych ras odbywa się to np. dwa razy w roku i jest obfite, a u drugich, martwy włos jest wyczesywany przez cały rok, zostajac na szczotce

Domyślnie

No tak, ale jest zdecydowana roznica pomiedzy np kudlami briardem a podhalana, gdzie siersc fruwa wszedzie. Zreszta jak wlos jest martwy - i tak trzeba sie go pozbyc. Wszystko zalezyod struktury wlosa/siersci.
    Poza tym sa specjalne szczoty do usuwania podszerstka.

Domyślnie

A jeśli golden był by trymowany, to również by liniał w zmikomym stopniu..?
    Tak...im częściej trymujesz tzn usuwasz martwą sierść tym mniej ich leży na dywanie-podłodze...wtedy linienie jest prawie niezauważalneZ tego co się orientuję to pudle nie linieją.

Przegląda
    Zielona Góra

Domyślnie

mają włos i nie linieją z całą pewnością teriery tybetańskie
    inne rasy tybetańskie też - shih tzu, lhasa apso...
    Ostatnio edytowane przez sotie ; 02-02-2009 o 14:51

Przegląda
    Warmia

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Czarna_Owieczka Zobacz posta
    A ja powiem tak: każdy pies linieje
    Tylko że u jednych ras odbywa się to np. dwa razy w roku i jest obfite, a u drugich, martwy włos jest wyczesywany przez cały rok, zostajac na szczotce
    Dokładnie tak jak piszesz, bo człowiek też nie lnieje tylko czyści grzebień po czesaniu. Ale jest jednak ogromna różnica przy czyszczeniu grzebieni po np haskim i pudlu.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Aniu_sia Zobacz posta
    Hawańczyk,grzywacz chiński powder puff,bolończyk,shi-tzu.Ja mam maltańczyki i ręczę -nie linieją.
    Mój chiński grzywacz powder puff linieje i to nawet bardziej niz moje PONy

Obie rasy jak sie sysytematycznie czesze to nie pozostawiaja prawie w ogóle sierści na dywanach

Przegląda
    Warszawa

Talking

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, naprawde pomogliście

Zostanę przy golden retriever, będę go trymować a z alegrią sobie poradzę, bo jest mała Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Mam jeszcze taki małe pytanko: co ile można trymować psa..? I gdzie znajdę jakiś spis zakładów albo coś takiego, które taki zabieg zrobią dobrze..?

Pozdrawiam

Domyślnie

Mam chińskie grzywacze (dwa pp i hl) moje nie linieją . Jeśli chodzi o pozostawianie włosa to są to pojedyncze włosy. Oczywiście takiego pp trzeba czesać systematycznie. Natomiast nagus - hl - ma wogóle dużo mniej włosa.
    http://light-of-shin-ra.ovh.org/index.html

MAMY SZCZENIĘTA - grzywacz chiński - pieski pp z zagranicznego krycia

Domyślnie

Dodam jeszcze że Australian Silky Terrier również ma włosy i nie linieje

Przegląda
    Warszawa

Domyślnie

A może wie ktoś co ile można trymować psa..? i w jakim wieku pierwszy raz..?

Przegląda
    warszawka

Domyślnie

Wiolcia, to zależy jakiego psa.
    Np. whwt powinno się trymować najlepiej co 2 miesiące. Pierwszy raz można przeskubać lekko już w 3 miesiącu.

Domyślnie

Zostanę przy golden retriever, będę go trymować a z alegrią sobie poradzę, bo jest mała Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.

Mam jeszcze taki małe pytanko: co ile można trymować psa..? I gdzie znajdę jakiś spis zakładów albo coś takiego, które taki zabieg zrobią dobrze..?

Pozdrawiam
    Pierwszy raz poszłam do fryzjera ze swoimi seterami gdy anglik miał już 10 miesięcy i zaczął linieć...Mówiąc bardziej szczerze...wtedy dopiero się zorientowałam,że moje psy muszą być trymowane,degażowane stylizowane wg aktualnie panującej mody.Cóż...całe życie się uczę.Na pierwszy raz udałam się z nimi do psiego fryzjera/gromer/..przyglądałam się pilnie co się przy nich należy robić:co trymować, co degażować,gdzie wygolić,co zostawić...kupiłam potrzebne narzędzia/dosyć drogie/...i dzisiaj sama wszystko przy nich robię...nawet mi się to podoba.Jak na pierwszy raz to również Ci proponuję psiego fryzjera bo zauważyłam,że każdego piesia inaczej się tnie np linie angielskie mają uszka golone/wyskubywane/a ta sama rasa ale linia amerykańska uszka nie są golone i włoski na uszkach im rosną
    Ostatnio edytowane przez werbena520 ; 02-02-2009 o 23:02

Przegląda
    Rawicz

Domyślnie

Pozdrawiam
    To ja dodam tylko, że goldeny linieją i to bardzo, mają też często dosyć intensywny psi zapach.

Poza tym, to nie na sierść jesteśmy zazwyczaj uczuleni, a na wydzielinę gruczołów łojowych, czasami też na ślinę (u kota).
    Zazwyczaj jest tak, że mniej uczulają pieski o białej sierści, bo mają mniej tej wydzieliny.

Można być uczulonym na wszystkie psy, albo tylko na konkretnego psa, a na innego nie. Także zanim się zdecydujesz na psa, radzę spędzić z nim trochę czasu i zaobserwować jak reagujesz. Żeby później nie było nieszczęścia.

Poza tym mam nadzieję, że się odczulasz?
    Alergia może z czasem się sama zmniejszyć, ale może też się nasilić. Ale odczulać się warto.

Przegląda
    Warszawa

Domyślnie

Alergie mam małą i łykam coś tam Znajoma ma goldena, jest wszystko okey (jak wezme tabletki).
    Wiem, że goldeny sporo linieją, ale myśle, że trymowanie zmniejszy ten proces.

Dzięki za odpoweidzi..

Przegląda
    Jaworzno

Domyślnie

Nowofundlandy i Samoyedy też mają włos

Przegląda
    Rawicz

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez anitaaa i bartis Zobacz posta
    Nowofundlandy i Samoyedy też mają włos
    Taaak? A od kiedy to?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni