Jump to content
Dogomania

jak opiekować się starszym/chorym psem?


BM.

Recommended Posts

Mam kilkunastoletniego psa, jest po 3 wylewach. Ostatnio czuje sie słabo. Ogólnie to już nie biega, bo wiadomo, wiek nie ten. Na specry chętnie chodzi, ale w swoim tempie. Jednak ma kilka słabszych dni, które co jakiś czas się zdarzają. Jest wtedy ogólnie slaby, potyka sie, przewraca. Nie wiem jak się nim wtedy zająć. Popiskuje, ale on jest z tych "marudzących" psów. Czasami mam wrażenie, ze coś go boli, ale generalnie chyba chce zwrócić na siebie uwagę i on po prostu tak ma.
Jest po 3 wylewach, ma kłopoty z trawieniem, wiec moze jeść tylko karmę od weterynarza Royal Canin Hepatic. Dostaje nootropil, adavin, luminal- z tych na ukrwienei mózgu. Do tego wit. B complex i coś na stawy. No i jakieś tabletki na watrobę, mam mu co jakiś czas zmieniac.
Generalnie problem jest w tym że robi sie coraz cieplej a on gorzej znosi upały. Staram się go moczyć chlodną wodą, zeby nei było mu tak gorąco. W czym mogę mu jeszcze pomóc?
Jakoś sobie radzę, to mój pierwszy pies, więc nigdy nie miałam wcześniej do czynienia ze starszym psem. Mam go ponad pół mojego życia i chcę mu zapewnić jak najlepsza starość :) szczególnie teraz, gdy jest ciepło i najbardziej tego potrzebuje.

Przepraszam, za tak chaotycznego posta, ale starałam sie zawrzeć wszystko, żeby o niczym nie zapomnieć.

PS: Mimo, ze ma mało ruchu, to nie jest otyły. Jakie smakołyki mogę mu dawać? Nie za twarde i nie skóry, bo one sie kleją i sie nimi dławi. Zależy mi na nie chemicznym jedzonku;

Link to comment
Share on other sites

poszukaj w dziale "geriatria" - na pewno znajdziesz tam wiele ciekawych wskazówek
A o postępowaniu w czasie upałów są tam aż dwa wątki;)

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1084/jak-pomoc-psu-przetrwac-upal-27996/?[/URL]

gdy wpiszesz w wyszukiwarkę internetową np. "geriatria pies" to też znajdziesz sporo , w tym niezły artykuł o programie żywienia starego psa.
Niestety nie mogę wkleić linku do tego portalu ( z "pies " w nazwie ) bo to forum blokuje takie linki

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...