Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
    Przegląda
    z Jastrowia

Domyślnie ile razy suka moze byc szczenna?

Ile razy suka moze byc szczenna ?CZY JKEST N A TO JAKAS REGULA?
    zNAL CHODOWLE W KTOREJ KRYJA SUKE DWA RAZY W ROKU I PO PIECIU LATACH POZBYWAJA SIE JEJ BO NIE NADAJE SIE JUZ JAK TWIERDZA DO NICZEGO A SZCZENIAKI PO NIEJ SA CHORE ITD.cZY TO JEST PRAWDA.
    pSY TE SA DUZE TO OWCZARKI NIEMIECKIE .CZY WIELKOSC PSA MA JAKIES ZNACZENIE?

Przegląda
    Księstwo Łoś

Domyślnie

Nie, ma znaczenie wyniszczenie organizmu ciążami.

Domyślnie

Jesien, ty tak na stale z tymi pseudohodowlami zwiazana jestes ?
    Teraz kwestia duzych psow ?
    A regula jest, ze suki kryje sie maksymalnie co 2 cieczke, po ukonczeniu co najmniej 18 m-cy do 8 roku zycia, o ile suka jest w dobrej kondycji, zdrowa, wybitna, dajaca mioty bez obciazen zdrowotnych. Dodatkowo dobiera sie stosowne skojarzenie, w oparciu o znajomosc rasy, repow i specyfiki hodowli.
    Oczywistym jest uprawnienie do hodowli.
    W niektorych rasach sa szczegolne warunki, pozwalajace na krycie suki.
    Ostatnio edytowane przez karjo2 ; 22-06-2009 o 15:01

Przegląda
    Warszawa

Domyślnie

jesien222 - mam dla Ciebie propozycję. Przeczytaj może jeszcze raz swój post, zredaguj go po polsku, łatwiej będzie dyskutować .

Przegląda
    z Jastrowia

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez karjo2 Zobacz posta
    Jesien, ty tak na stale z tymi pseudohodowlami zwiazana jestes ?
    Teraz kwestia duzych psow ?
    A regula jest, ze suki kryje sie maksymalnie co 2 cieczke, po ukonczeniu co najmniej 18 m-cy do 8 roku zycia, o ile suka jest w dobrej kondycji, zdrowa, wybitna, dajaca mioty bez obciazen zdrowotnych. Dodatkowo dobiera sie stosowne skojarzenie, w oparciu o znajomosc rasy, repow i specyfiki hodowli.
    Oczywistym jest uprawnienie do hodowli.
    W niektorych rasach sa szczegolne warunki, pozwalajace na krycie suki.
    Z NIKIM NIE JESTEM ZWIAZANA PYTAM BO JESTEM CIEKAWA.nIE ZAMIERZAM ROZMNARZAC MOICH PSIAKOW BO DWA MI W ZUPELNOSCI WYSTARCZA!
    TA CHODOWLA (PSEUDO)tAK MYSLE JEST RACZEJ CZYSTO ROZPLODOWA I SZKODA MI ZWIERZAT KTORE USYPIAJA W WIEKU MAX 6 LAT BO DO NICZEGO SIE JUZ NIE NADAJA!

Domyślnie

Nadal nie rozumiem pytania. Czego wlasciwie jestes ciekawa, co ile lat usypiaja suki w pseudo? Czy o co chodzi?
    Bo ile razy do roku suka ma cieczke, to chyba taka "psiara" wie?
    I ilosc cieczek x ilosc lat, to tez nie wymaga skomplikowanych obliczen.
    Precyzuj jakos wypowiedzi, bo w sumie co jedna, to dziwniejsza.
    Aaa i nie krzycz, prosze.

Domyślnie

to jest prowokacja?

przede wszystkim pisanie z użyciem capslocka oznacza w internecie krzyk. Nie musimy się na siebie wydzierać. Po drugie wprowadźmy jakieś minimum przyzwoitości ortograficznej.
    hodowla
    pseudohodowla

Przegląda
    szczytno/olsztyn

Domyślnie

i rozmnażać a nie rozmnarzać... przepraszam nie mogłam się powstrzymać

Przegląda
    z Jastrowia

Domyślnie

dziekuje wszystkim za serdeczne odpowiedzi,widze ze nie tu powinnam pytac.Popytam gdzie indziej.

Przegląda
    Sarnow

Domyślnie

Przeczytałam, złapałam oddech i teraz ja napiszę. Spokojnie, bez zbędnych emocji.
    Ile razy suka może być szczenna? A ile razy kobieta może mieć dzieci? Co 10-12 miesiecy? Suka może być szczenna co cieczke. Może, ale nie MUSI. Tak samo jak kobieta NIE MUSI i NIE POWINNA mieć co roku dziecko.
    DLa zdrowia suki wcale mieć psinka dzieci nie powinna. W wilczym stadzie tylko suka dominująca ma dzieci a reszta suczek - nie I te "inne" żyją dłuzej....
    Jak już ma mieć dzieci to najlepiej tak do 3 x w ciągu życia . Pewnie inni hodowcy mnie tu zlinczują, ale trudno
    W przepisach ZK jest napisane że rasy duże mogą od 20-go miesiaca do 8 roku życia mieć szczeniaki raz do roku. Czyli 6 x w ciągu życia ( jeżeli zyją tyle...).
    Ja wyznaję zasade: dwa porody kobiety w ciągu jej życia, i dwa porody suki w ciągu jej życia Oczywiscie mówię o suce przebadanej, o odpowiedniej psychice i wyglądzie Kundelki są cudne, niepowtarzalne ale jest tyle nieodpowiedzialnosci wśród ludzi ze jednak mądry człowiek ( czyt. odpowiedzialny) nie rozmnoży kundelka! Wystarczy poczytać PWP ( Psiaki w potrzebie) i każdy zrozumie dlaczego.
    Czy moja odpowiedź Cię zadowoliła? Czy jest wyczerpująca? Jeżeli nie, to pytaj dalej.

Przegląda
    Sarnow

Domyślnie

Wiem, i mi się dziwnie nasunęło Mimo to dla tych co czytają ( nowych) napisałam post

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów