Jump to content
Dogomania

Dzwina kulka pod skórą :(


Foster

Recommended Posts

Foster,

Czy pies byl ostatnio szczepiony? A moze dostawal jakis zastrzyk? Przypomnij sobie, bo jesli tak to wszystko jasne i nie masz sie czym przejmowac :-) Czasami po wszelakich zastrzykach powstaja takie niby guzki. Bywaja nawet wielkosci czeresni i czesto same znikaja po 2 - 3 tygodniach :-)

Link to comment
Share on other sites

Foster, moja psina miała po szczepieniu na wściekliznę identyczną sytuację - drżałam wtedy na forum z niepokoju, a forumowicze mnie uspokajali... i mieli rację :)

Ta "kulka", "guzek" czy jak to zwał zeszła po około 3 tygodniach.
Była twarda i "ruchoma" - znaczy przesuwała się lekko pod palcami.
Niczego nie rozmasowywałam, niczym nie smarowałam... samo zeszło.

Się nie zamartwiaj - to nic strasznego :)

Link to comment
Share on other sites

[b]Foster,[/b]


Oskarek ma pod skórą coś bardzo podobnego tylko że o wiele mniejszego. Jst to wielkośći małego grochu. Byłam z tym u wet i powiedziała, że to kaszak, ale nie ma obaw... to nic groźnego jeżeli nie będzie się tego ściskało, bo wtedy może pęknąć i porozrzucac się w kilku miejsach. Wet nam powiedziała, że jeżeli to zacznie rosnąć to przyjść, usunąć i będzie po kłopocie. Póki co nic się z tym nie dzieje ... na szczęście.
Mam nadzieję, że u Twojego pieska to zwyczajna kulka spowodowana, tak jak wyżej pisano, szczepieniami.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 11 months later...

U Lutki znaleźliśmy kilka dni temu zgrubienie pod skórą w na tylnej nodze, powyżej pachwiny.
Lilu byla chora na babeszjozę i miała zastrzyki, trzy tygodnie temu zakończyliśmy leczenie.
Jak długo takie zgrubienie może się u psa utrzymywać?
Byliśmy u weta, zalecił masowanie płynem rozgrzewającym.
Lutka po tym płynie była tak obrażona ze cały wieczór siedziała pod łózkiem...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Moj Porsche ma pod skora jakas narosl,jakby grudka tluszczu lub cos podobnego.przychodza mi dziwne mysli do glowy nawet nie chce myslec i nie dopuszczam takiej mysli ze to moze byc cos powaznego..,dodam tylko ze zauwazylam to dzis wybiore sie do veta w tygodniu tylko moze ktorys z waszych pieskow mial cos podobnego?? prosze o pomoc...Pewnie przesadzam ale tez od pewnego czasu jakis markotny jest nie wiem czy przez to ze zmienilam mu karme czy juz sama nie wiem przez co poprostu jak wczesniej szalal i mial ogromna energie tak ostatnio tylko by spal chociaz bawic tez sie bawi ale nie tak jak wczesniej(moze uwglednione to jest ze juz wyrosl i szczeniaczkiem nie jest) sama nie wiem co mam myslec ...pozdr...

Link to comment
Share on other sites

nie nie bylismy na rzadnym szczepieniu wlasnie :lookarou: ostatnio co mielismy to bylo czyszczenie zabkow sciaganie kamienia ,ale to bylo 2 tyg temu, wiec nie sadze zeby to mialo zwiazek.Grudka jest na szyi/karku i ma tak na okolo 1 cm grubosci, kurcze sama nie wiem..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda_Miki']Myślę, że to to;) Pewnie kiedy ściskasz tą grudkę palcami to mały niczego nie czuje (jedynie sprawia mu to dyskomfort). Zobaczysz po pewnym czasie się wchłonie i nie będzie śladu:p Nie musisz się martwić.[/quote]

dzieki za podtrzymanie na duchu pewnie panikuje bo maluszek jest moim oczkiem w glowie i bardzo bardzo go kochamm buziaki

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam.Prosze doradzcie mi cos bo ja niestety nie wiem co robic.Moj psiak byl tydzien temu szczepiony na wscieklizne i wyrosl mu w miejscu po szczepieniu twardu guz nie powiem spory jak na tego malego psiaka. Ma wloski wiec nie bylo go widac ..jak go wymacalam to pobieglam do wet i powiedziala ze to reakcja odczynnikowa. ze moze zniknac albo nie musi a jak nie zniknie to trzeba bedzie usuwac chirurgicznie... Nie wiem co robic musi byc sposob na to zeby znikl..nie wyobrazam sobie ciecia tak malej szyjki przeciez wytnie sie jej polowe;( Sama wymyslilam i smaruje jej altacetem(ale on jest na opuchlizne a nie na twardy guzek) masuje ..mozna cos zrobic?? Dodam ze psa to kompletnie nie boli moge naciskac itd i nic. Doradzcie co ja moge zrobic jeszcze... nie chce dawac psa pod noz.

Link to comment
Share on other sites

[I][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=darkred]Z porad weterynarza pamiętam, że taki guz może utrzymywać się nawet do miesiąca czasu i że nie należy masować odczynów poszczepiennych. [/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][I][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=darkred]Pozdrawiam.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]

Link to comment
Share on other sites

Kurde a ja to masowala fakt dopiero raz...mowicie ze samo zniknie no to mnie uspokoiliscie bo wetka powiedziala ze czasem znika a czasem nie a jak nie to sie wycina i ja juz w panike wpadalam.Bo w tamtym roku czegos takiego nie miala. Normalnie ja wymiekam czasem bo co chwilke chodzimy do weterynarza jak nie nerki byly chore to biegunki co chwile...i jeszcze zle zdiagnozowane bo okazalo sie ze byla zarobaczona i przez to miala biegunki ale ze byla zarobaczona to sama na to wpadlam bo chcialam ja odrobaczyc to lekarka nie bo ma biegunke i czekamy az przejdzie i tak czekalam i czekalam az w koncu stwierdzilam ze przeciez biegunke moze miec przez robaki i kazalam odrobaczyc i biegunka przeszla:) Normalnie juz mi jest jej poprostu zal a jeszcze czeka ja pobieranie krwi kontrolne przez te nerki ze miala chore to teraz kontrole co kilka miesiecy ehhh:(

Link to comment
Share on other sites

[I][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=darkred]Czekanie bywa najtrudniejsze, poczekaj - obserwuj i może jednak nie masuj, nie smaruj, do 4 tygodni guz może się utrzymywać. U mojej małej guz siedzi od tygodnia, czekam aż zniknie bez śladu :happy1: [/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]

Link to comment
Share on other sites

ja również moge potwierdzić.... [B]nie należy masować,[/B]
sam producent szczepionki zamieszcza informacje na ulotce, że może powstać guzek który z czasem sam zejdzie (często przyczyną powstawania zawiesiny pod skórą jest za szybkie wstrzykiwanie szczepionki)

Link to comment
Share on other sites

po szcepionce napewno to niejest włókniak, jeśli się nic niedzieje można zostawić, jak przeszkadza to albo usunąć poprzez zabieg.... ostatnio słyszałem o zastrzyku w guza który rozpuszcza odczyn miejscowy poszczepienny

Link to comment
Share on other sites

Mój Harry też to miał. Wet także powiedział żeby nic z tym nie robić ew. jak nie zejdzie po naprawde długim czasie to można wyciąć po przez zabieg ale to niekonieczne jeśli psiakowi to nie przeszkadza i nic złego się z tym niedzieje. My zostawiliśmy to i po jakimś miesiącu może więcej znikło samo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...