Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze - sprawdzone i polecane dla dużych i silnych psów.


KONICZYNKA 47

Recommended Posts

Jak w temacie. Co używają, polecają bądź odradzają właściciele dużych i olbrzymich psów odznaczających się siłą i temperamentem np. rottweiler, owczarek kaukaski? Ja ze swojej strony odradzam smycze i obroże które są nitowane bądź tylko klejone bo nity osłabiają konstrukcję i smycz łatwiej zerwać. Najlepsze są skórzane szyte (oczywiście cenowo o wiele droższe...ale solidna smycz służy latami). Z taśmowymi i linkowymi smyczami nie mam doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='KONICZYNKA 47']Jak w temacie. Co używają, polecają bądź odradzają właściciele dużych i olbrzymich psów odznaczających się siłą i temperamentem np. rottweiler, owczarek kaukaski? Ja ze swojej strony odradzam smycze i obroże które są nitowane bądź tylko klejone bo nity osłabiają konstrukcję i smycz łatwiej zerwać. Najlepsze są skórzane szyte (oczywiście cenowo o wiele droższe...ale solidna smycz służy latami). Z taśmowymi i linkowymi smyczami nie mam doświadczenia.[/QUOTE]

Tzn. ja obecnie nie mam psa z rodzaju, o którym mówisz:p (duży, silny etc.), bo mam buldożka, ale wcześniej miałam kawał haszczaka, pies pociągowy od urodzenia:evil_lol: i chadzał tylko w Pitmanie (5cm, głównie kolce, ale też obroże z obciążeniem) i muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona, bywało, że chodził w jednej obroży codziennie przez okragły rok, była moczona, prana, nawet gryziona przez Hassa i nigdy mnie nie zawiodła. Oni szyją obroże właśnie głównie dla mocnych, sportowych psów: pitów, astów i chyba jeszcze się nie zdażyło, żeby ich obroża nie dała rady. Wszyscy moi znajomi, których psy chadzają w Pitmanie (no i my z bulwą, która też czasami pitmana nosi) bardzo sobie chwalą tą firmę, więc na pewno możemy polecić.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam dla kaukaza smycz skórzaną przedłużaną szytą szer. 25mm dł. 2m z firmy Dingo:
[IMG]http://www.dingo.com.pl/zdjecia/1-0300-1.jpg[/IMG]
Czy ktoś użytkuje smycze linkowe ManMata? Jak się sprawdzają? Pitman też ma linki ale nie podoba mi się że zamiast szycia smycze są łączone blaszkami, to dość niebezpieczne dla ręki.

Link to comment
Share on other sites

Masz rację, ale czasem trzeba zostawić gdzieś psa na chwilę przywiązanego. I lepiej aby się wtedy nie zerwał np gwałtownym szarpnięciem....na wskutek podrażnienia przez kogoś lub wioku kota.
Tymczasem w sklepach zoologicznych mało jest solidnych akcesoriów, pwenie dlatego że dla nabywcy liczy się przede wszystkim cena a nie bezpieczeństwo

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie najbardziej wytrzymałe smycze to skórzane, oczywiście szyte.
Parciana nam pękła...a mój pies to golden i wcale mocno nie ciągnie.
Natomiast skórzaną użytkujemy już 1,5 roku i jestem bardzo zadowolona, solidna, wygodna, mocny karabińczyk.Niestety nie pamiętam firmy, kupiona w Kakadu za jakieś 70 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KONICZYNKA 47']O tych smyczach Dingo taśmowych z plastikową regulacją to już dużo złych opinii słyszałam - właśnie że są "awaryjne". Dla silnego psa w ogóle lepiej nie kupować nic z plastikowymi klamerkami ani przy smyczy ani przy obroży. Lepiej metalowe i to solidnie zgrzewane, żeby nie uległy rozgięciu.[/QUOTE]

Wiesz, wszystko zależy od firmy ;) Np. o takiego rogza, czy lupine, RD to bym się przy silnym psie nie bała, bo sama na takich prowadzałam bardzo silnego psa i nic się nie działo z zatrzaskami czy regulacją.
Ale smycz zszyta więc problemu nie ma, jak Rasta rozwali ją tak, ze nie będzie już dla niej żadnego ratunku to kupuję skórkę szytą na okrągło z Dingo lub z Wozy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']Ale smycz zszyta więc problemu nie ma, jak Rasta rozwali ją tak, ze nie będzie już dla niej żadnego ratunku to kupuję skórkę szytą na okrągło z Dingo lub z Wozy.[/QUOTE]

W tych skórzanych okrągłych to w środku jest rdzeń z linki?


Jeśli chodzi o skórzane to super są wyroby ze skóry natłuszczanej.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o smycze automatyczne dla olbrzymów to polecam Flexi Giant 8m taśma dla psów o wadze powyżej 50 kg do 75kg. Jedyna wada tej smyczy to waga i cena...
[URL="javascript:newWin('http://www.karusek.com.pl/img_prod/b/b_3979.jpg', 520, 354)"][IMG]http://www.karusek.com.pl/img_prod/n/n_3979.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Miałam kiedyś goldenkę, która miała problem z wchodzeniem do autobusu. Szukałam wtedy szelek z uchwytem i kupiłam takie:
[IMG]http://www.dingo.com.pl/zdjecia/1-2849-1.jpg[/IMG]
Goldeny super się w nich prezentują. Jak z nią szłam ulica to ludzie mnie zaczepiali z pytaniem czy to pies ratownik...

Link to comment
Share on other sites

U mnie tylko WOZA i ROGZ sie spisuje.
Dingo to siajs - wszystko mi sie rozpadało mimo konkretnej ceny.
Flexi też "umierają"

WOZA ma bardzo dobrą gatunkowo skórę i genialnie szyją akcesoria.
ROGZ jest porządny i ładnie wygląda długi czas. Polecam rozmiar XXL, mimo, że mój pies spokojnie wszedłby w "L" to mam wątpliwości co do plastikowych klamerek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...