Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Domyślnie FUNDACJA 2 plus 4

Fundacja 2 plus 4 poszukuje wolontariuszy

Przegląda
    Z pieskowa....

Domyślnie

Jaka miejscowosc??
    Nie ma mnie.

Domyślnie

Dawno istnieje wspomniana fundacja?Pytam-bo w KRS nie znalazłam...
    E/W
    Są ludzie,których nie warto posyłać nawet do diabła,bo diabeł ich zwraca.

Domyślnie

Fundacja 2 plus 4 działa we Wrocławiu i okolicach. Istniejemy od niedawna, właściwie wszystko się dopiero rozkręca więc jest co robić Numer KRS powinien pojawić się lada chwila (miejmy nadzieję już w przyszłym tygodniu). Strona dopiero się tworzy więc zainteresowanych odsyłam na:
    http://www.cafeanimal.pl/schroniska-...A-2-plus-4,716

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez fundacja 2plus4 Zobacz posta
    A ja mam pytanie o to, kim jesteście - tzn. z imienia i nazwiska, kto u Was szkoli psy. Nigdzie nie mogłam znaleźć tej informacji. Wiem, że mieliście wykład/pokaz w Vedze, ale tam również nie było napisane, kto i co będzie mówił...
    Chciałabym się dowiedzieć również, z pomocy którego behawiorysty korzystacie i jaką metodą szkolicie psy, być może będziemy w stanie pomóc.

Domyślnie

U nas szkolą psy Czerniejewski i Tatar oraz jeszcze parę innych osób. Nie mamy jako takiego behawiorysty, więc zapraszamy do współpracy...

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez fundacja 2plus4 Zobacz posta
    U nas szkolą psy Czerniejewski i Tatar oraz jeszcze parę innych osób. Nie mamy jako takiego behawiorysty, więc zapraszamy do współpracy...
    A moglibyście przybliżyć sposób w jaki się to odbywa - tzn. jak pies jest u Was szkolony?
    Wydaje mi się strasznie karkołomnym zadaniem "naprawianie" zachowań psa w domu tymczasowym, bo praca z psem, to nie tylko technika, ale może przede wszystkim relacja i praca z parą pies-człowiek, dlatego pytam.
    Co macie na myśli pisząc "współpraca"? Z niecierpliwością czekam na stronę fundacji.
    Cieszę się, że pojawiają się takie działania. Mam nadzieję, że się Wam powiedzie.

Domyślnie

Masz rację to trudne zadanie. Naszym celem jest pomoc tym psom które nie mają szansy na adopcję, tym które mają za sobą ciężką przeszłość i nie nadają się (na razie) na domowego pupila. W schroniskach jest wiele psów które były by wspaniałym przyjacielem człowieka ale nikt nie dał im szansy. My chcemy dać im tą szanse.

Oczywiście idealnie z punktu widzenia szkoleniowca było by gdyby ktoś takiego trudnego psa adoptował a później z nim ciężko pracował. Niestety mało jest takich ludzi. Dlatego podjęliśmy się tego trudnego zadania.

Pracujemy z psami które mają za sobą traumatyczne przeżycia, często ktoś się nad nimi znęcał. Dlatego już trafienie do domu zastępczego gdzie zamiast bólu doznają miłości jest dla nich ogromnym krokiem naprzód. Praca z takimi psami zwłaszcza na początku niewiele ma wspólnego z typowym szkoleniem.
    To przede wszystkim praca o charakterze behawioralnym. Duży nacisk kładziemy na socjalizację nie tylko z innymi psami ale też z ludźmi i otoczeniem. Liczy się tu przede wszystkim dobra obserwacja psa.
    Musimy zgadywać (niestety rzadko przeszłość psów jest znana) co złego go spotkało aby pomóc mu zwalczyć związane z tym lęki. Często pracujemy z psami bardzo lękliwymi i dużo czasu zajmuje odczulenie czworonoga nawet na podstawowe bodźce. Często odkrywamy że pies reaguje bardzo negatywnie na jedną konkretną sytuację, zachowanie człowieka, przedmiot, bo kojarzy mu się z bólem i krzywdą która go spotkała, wtedy skupiamy się na tym elemencie i rozpoczynamy długi proces odczulania psa.
    Zdecydowanie więc praca behawioralna czy wręcz zoopsychologiczna zajmuje najwięcej czasu. Dopiero kiedy pies jest w stanie bez większego stresu funkcjonować w otaczającym go świecie, możemy zacząć typowe szkolenie. Tutaj również wybór metody zależy od konkretnego przypadku, spektrum jest ogromne od skrajnie lękliwych psów które boją się nawet kliknięcia klikera po psy agresywne czy niesłyszące.

Co do współpracy to roboty jest pełno od prac biurowych po bezpośrednią pracę z psami.
    Najbardziej jednak poszukujemy osób które chciały by zostać domem tymczasowym dla jednego z naszych psów!

Cytat Zamieszczone przez szmaja Zobacz posta

Cieszę się, że pojawiają się takie działania. Mam nadzieję, że się Wam powiedzie.
    Dzięki za wsparcie, też mamy nadzieję że uda się uratować jak najwięcej psów.

Przegląda
    Wrocław

Domyślnie

i dlaczego nastała tutaj takkkkaaaaa cisza ?????
    duże zmiany w moim życiu na dogo czasowo z doskoku

Przegląda
    Wrocław

Domyślnie

pora ozywic watek...
    mam w domu na hoteliku fajnego psa.... plus nowo adoptowanego kota co sie z Asem (moj mix teriera) bawi....
    ogulnie dajemy rade....

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów