Jump to content
Dogomania

Jak Sprawdzić Czy Suka Jest W Ciąży?


Diablo955

Recommended Posts

Mam problem, jak sprawdzić czy suka jest w ciąży (owczarek niemiecki)? Z rana na dosłownie pół minuty wypuściłem ją na plac(niestety była lekko uchylona brama), cisło ja jak by miała zaraz popuścić wychodze patrze a tu jakiś kundel na nią naskoczył i trwało to krócej niż 10s. Myślałem że kundla rozszarpie:angryy:, ale na jego szczęście zdążył uciec. Teraz poluje na niego:mad:,gdy znowu sie zjawi w moich progach(wykastruje) i do chycla:evil_lol:. Chodzi o to czy mogła przez to zajść w ciąże. Od rana niezauważyłem jakoś dziwnego zachowania(jedynie to że bała sie mnie bo wiedziała że źle zrobiła). Dziś jest 15 dzień cieczki, 3 ogólnie. Ma ona 19 msc.

Link to comment
Share on other sites

ja też mam ten problem, że mam psa i sukę, ale szczeniaków z tego nie będzie, bo piesek jest po zabiegu i to nie tylko dla mojej wygody i dobra suczki,ale też dla dobra psa, bo wcześniej świrował jak czuł jakąś suczkę w cieczce, a co dopiero jakby ją miał w drugim pokoju, no i jedynym moim problemem, to są jego piszczenia i świrowania w te dane dni, bo jednak późno był kastrowany i przyzwyczajenia mu zostały,
a jeśli się nie chce brać psa na zabieg to się myśli wcześniej i kupuje psy jednej płci

Link to comment
Share on other sites

Jak suka ma cieczkę to nawet nie można jej samej na ogrodzone podwórko wypuścić!! Uwierzcie, że zarówno pies jak i suka w ruji zrobią wszystko, by doszło do "timtirimtim" :) A jak już sie stanie to nieszczęście, to
1. Stosujemy środki wczesnoporonne (0-25 dzien)
2. Stosujemy środki likwidujące ciążę zaimplantowaną (24-45 dzień)
4. Zabieg ovariohisterektomii po zdiagnozowanej ciąży (ciąże można zdiagnozować u suk powyżej 20dnia)

Środkiem najczęściej podawanym na przerwanie ciąży jest Alizin (jest dość drogi, cena różna w zależności od veta). Przerywa on ciążę do 45dnia po kryciu. I trzeba pamiętać, że wszystkie środki przerywające ciąże mają sporo działań niepożądanych!!!

Link to comment
Share on other sites

Mesalin był stosowany kiedyś często (z tego co pamiętam 1 zastrzyk 30-40złociszy kosztował). Ale obecnie nie jest zalecany do stosowania, u suk, którew przyszłości mają być przeznaczone do rozrodu. Wywoływał wiele działań ubocznych, pzede wsztstkim ropomacicze, a także krwotoki z macicy i supresję szpiku. No i w związku z tym, że to estrgeny, t o obserwowano mniejsze możliwości zajścia w ciążę w kolejnych cyklach.
W przypadku Alizine objawy uboczne są rzadko obserwowane

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...