Jump to content
Dogomania

maszynka dla yorka!!!


ezagraj

Recommended Posts

Witam
Przeczytałam dużo postów o maszynkach ale nie znalazłam nigdzie(może i źle szukałam nie twierdzę) żeby ktoś pisał o maszynce dla yorka. Chodzi mi o maszynkę której będę używała z 4 razy w roku, żeby nie była zbyt droga. Teraz obcinam małą nożyczkami bo ma króciutko obcinany łebek i pyszczek na okrągło. Chodzi mi o coś żeby podciąć jej włosy wokół pupy, sporadycznie uszy i troszkę grzbietu, bo ma też na króciutko cięty (nie kochamy się czesać, stad krótka fryzura, ale piesek jest bardzo grzeczny przy pielęgnacji stoi bez ruchu że tak powiem). Oglądałam różne maszynki (chodzi mi o coś do 200zł jak to możliwe).
Znalazłam na jednej stronce maszynkę ANDIS SCT CLIPPER / JUNIOR
[URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,399765,0.html[/URL]
albo
[URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/maszynki_do_strzyzenia/strzyzenie_psa/60816[/URL]
zastanawiam się czy na nasze potrzeby taki sprzęt by wystarczył.
Bardzo proszę o pomoc ewentualnie sugestie

Link to comment
Share on other sites

Wiem że moser jest dobry tylko cena 470 zł jakoś nie zachęca do zakupu dla 1 małego psa. A czy ktoś używał którejś z tych maszynek do której dałam linka?
Znalazłam jeszcze jedną maszynkę w przystępnej cenie, która przewinęła się tu na forum GTS 888
[url]http://www.sewing.pl/index.php?id=strzyzenie/ningbo/gts888[/url] a można ją kupić już za 150 zł, a to spora różnica.
Cy może mi ktoś doradzić maszynkę trochę tańszą niż moser, czy może któraś z mich typów się nadaje??

Link to comment
Share on other sites

Ezagraj , powiem tak:
jesli nie możesz wyłozyć kasy na przyzwoitą maszynkę elektryczną to na prawdę szkoda kupować byle co . A za 200 zł to niestety są zabawki a nie maszynki z odpowiednim silnikiem chociażby. Długo Ci coś takiego nie posłuży jeśli w ogóle coś utnie...
W tej sytuacji zastanowiłabym się nad kupnem maszynki ręcznej ale za to dobrej marki:
[url]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?action=prod&prod_id=1205[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ezagraj, Taks ma rację - za mniejsze pieniądze kupisz coś, co ewentualnie nadaje się do strzyżenia ludzkiej głowy ;)
Ja się zdecydowałam właśnie na maszynkę za ok. 500 zł i jestem bardzo zadowolona - biorąc pod uwagę ceny strzyżenia psa w salonie, to ten koszt u mnie amortyzuje się w przeciągu półtora roku. (Groomerzy, nie bijcie, doceniam profesjonalizm, niemniej w przypadku "domowej" fryzurki tak się to przelicza :))

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='leepa']Ta maszynka jest polecana przez wiele osób.
Ale tak się zastanawiam, może w tym przypadku wystarczyła by dobra wykończeniówka?[/QUOTE]


Niestety : ) Wykończeniówka jest za słaba.
Jeśli miałabym polecać maszynkę, to tylko andisa (najbardziej lubię model AGRC Power Groom). Sporo kosztuje, ale jest super

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

a ja sie nie zgodze
mam gts888 dalam 170zl obcinam 4 psy od grudnia co miesiac , pudla , yorka,sznucera i kundelka
i polecam! dla yorka i malych ras
zetnie kazda siersc! moc 30 wat jest wystarczajaca
jedynym minusem tej maszynki jest nagrzewanie sie mechanizmu ktore przy yorku zwyczanie nie nastapi :)
mechanizm nagrzewa sie po okolo 1,5godz pracy akurat jak koncze strzyc mojego kundelka (najwiekszy z robionych psow ta maszynka)
naprawde za ta cene polecam
nastepna nasza maszynka bedzie juz raczej calkiem profesjonalna ,poniewaz planuje zrobic kurs i strzyc psy nie tylko swoje i znajomych .
ale jako maszynka "domowa "to polecam gts888

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']a ja sie nie zgodze
mam gts888 dalam 170zl obcinam 4 psy od grudnia co miesiac , pudla , yorka,sznucera i kundelka
i polecam! dla yorka i malych ras
zetnie kazda siersc! moc 30 wat jest wystarczajaca
jedynym minusem tej maszynki jest nagrzewanie sie mechanizmu ktore przy yorku zwyczanie nie nastapi :)
mechanizm nagrzewa sie po okolo 1,5godz pracy akurat jak koncze strzyc mojego kundelka (najwiekszy z robionych psow ta maszynka)
naprawde za ta cene polecam
nastepna nasza maszynka bedzie juz raczej calkiem profesjonalna ,poniewaz planuje zrobic kurs i strzyc psy nie tylko swoje i znajomych .
ale jako maszynka "domowa "to polecam gts888[/QUOTE]


tak, do pracy w domu to chyba wystarczający sprzęt :) Gts nie jest maszynką wykończeniową (taka nie da rady), a silnikową.
Powodzenia przy zakładaniu saloniku!
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Obcinanie pieska zeszło na drugi plan, bo weterynarz wyznaczył mu zabieg usuwania mleczaków. Bleki ma 10 mcy, i 3 mc-e temu wypadł mu tylko 1 mleczny kiel.
Na razie ogladam maszynki na necie i .....czekam na natchnienie :) Bo maszynka "ultratech" ([url]http://allegro.pl/ultratech-new-maszynka-do-strzyzenia-psow-psa-40w-i1611156937.html[/url]) obsiepalam 1/3 psa. Nie dał sobie przyciąc lapek ...wiec stwierdziłam ze go nie bede na raz meczyć ...Teraz to bede musiała pare dni poczekac - az dojdzie psinka do siebie....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='filodendron']Obecnie cena mosera 1245 to ok. 470 zł, a 1233 - ok. 300 zł. To jest różnica, która zamortyzuje się w ciągu 3 strzyżeń.
Obecnie, bo koleżanka pytała półtora roku temu ;)[/QUOTE]

W zooplusie można dostać za ok 420zł ( rabat dla nowych klientów + 5% za zakupy powyżej 400zł).
Maszynka jest super. Oczywiście na początku byłam sknerą i kupowałam jakieś tańsze maszynki. To była męczarnia dla mnie i dla psa. Maszynki były głośne, strzyżenie trwało po 2h i więcej. Maszynka aż parzyła w ręce. Pies teraz strasznie boi się strzyżenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...