Jump to content
Dogomania

Szczepionka Vanguard Plus 5


Vico

Recommended Posts

Witam mam suczkę mieszańca z Beaglem ma ona 6 i pół tygodnia.
Jest ona u mnie dopiero 3 dzień i mam pytanie w sprawię szczepienia.
Ponieważ pani która mi ją dała była z nią 2 razy na odrobaczeniu i ja mam na następne iść za dwa miesiące. (ile razy psa trzeba odrobaczać?).
Ale głownie mam pytanie do sczepienia jakie już miała gdy była u tej pani sczepienie to miała 09.04.2010r. nazwa to Vanguard Plus 5 i pod zieloną naklejka pisze data kiedy była na tej szczepionce a obok jest różowa naklejka też z nazwą Vanguard Plus 5 i piszę data następnego szczepienia 09.05.2010r.
Czy ta szczepionkę się powtarza bo wydaję mi się że on nie powinna być co miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

szczeniaka powinno się zaszczepić 3 krotnie- pierwsze szczepienie w około 6 tyg życia, kolejne w około 9tyg i następne po skończeniu 12, 2 pierwsze szczepienia na choroby zakaźne plus 3 choroby zakaźne plus wścieklizna, odrobaczyć też powinnaś jeszcze z 3 razy jak była odrobaczona już 2, później szczepienia się powtarza już co rok i odrobaczenie profilaktycznie 2 razy do roku. I obojętnie czy pies by był zaszczepiony nobivac puppy czy szczepionką pfizera vanguard 5 (czyli tu akurat szczepienie na nosówkę, parwowirozę, zakaźne zapalenie wątroby i wirus parainfluenza), niezależnie od firmy i tak żeby miał pelna odporość powinien być szczepiony 3 krotnie także dobrze tobie napisali w książeczce, że na kolejne szczepienie masz się stawić za miesiąc;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martik b']szczeniaka powinno się zaszczepić 3 krotnie- pierwsze szczepienie w około 6 tyg życia, kolejne w około 9tyg i następne po skończeniu 12, 2 pierwsze szczepienia na choroby zakaźne plus 3 choroby zakaźne plus wścieklizna, odrobaczyć też powinnaś jeszcze z 3 razy jak była odrobaczona już 2, później szczepienia się powtarza już co rok i odrobaczenie profilaktycznie 2 razy do roku. I obojętnie czy pies by był zaszczepiony nobivac puppy czy szczepionką pfizera vanguard 5 (czyli tu akurat szczepienie na nosówkę, parwowirozę, zakaźne zapalenie wątroby i wirus parainfluenza), niezależnie od firmy i tak żeby miał pelna odporość powinien być szczepiony 3 krotnie także dobrze tobie napisali w książeczce, że na kolejne szczepienie masz się stawić za miesiąc;)[/QUOTE]

Aha bardzo dziękuję za tak dokładną odpowiedz ;*

Mam tylko jeszcze jedno pytanie bo oczywiście za miesiąc pójdę na te szczepienie i czy później po tych szczepianiach będę musiała chodzic z szczeniaczkem na szczepienie vanguard plus 7? Czy jak na vanguard plus 5 będę szczepiła psa to już nie muszę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...