Jump to content
Dogomania

Mój pies zjada własne odchody


Rusty_

Recommended Posts

Mam problem, ponieważ Rusty zjada własne odchody. Szukałam już podobnym wątków, ale wszędzie było tylko, że psy zjadają ludzkie kupy co się z moim problemem nie zgadzało. Gdzieś mi się nabiło o uszy, że psy tak robią, ponieważ brakuję im jakiś witamin czy składników odżywczych. Mój pies zjada NUTRĘ GOLD, dokładnie taką: [URL]http://www.krakvet.pl/nutra-gold-indoor-microbites-p-6576.html[/URL]. Do tego zazwyczaj moja mama dodaje troszkę mięsa z indyka albo kurczaka. Ogólnie nie za bardzo byłabym zadowolona, gdybym miała zmieniać tą karmę, bo Rusty się po niej nie drapie (tak jak po Royal Canin), ma ładny włos (bo to nierasowy shih-tzu) i ogólnie jest w dobrej formie. Prosiłabym o pomoc w tej sprawie, bo Rusty bardzo lubi obdarowywać wszystkich całuskami, ale niestety teraz nie za ładnie mu z pyska pachnie :)

PS: Nie za bardzo wiedziałam, w jakim dziale wstawić ten wątek. W razie czego proszę go przenieść

Link to comment
Share on other sites

Kup dwie kostki twarogu zostaw je tak aby zaczęły się psuć i podaj pi 1/4 kostki psu.
Jedna kostka powinna wystarczyć, ale lepiej mieć przygotowane dwie
Kiedyś mi poradził dobry weterynarz jak miałem taki problem z jednym psem.
Zdarza się to na szczególnie na wiosnę i spowodowane jest brakiem jakiejś bakterii w układzie pokarmowo-jelitowym.
Wcześniej próbowałem zmiany karmy, jakieś tam witaminy i inne cuda ale nic nie pomagało.
U mnie w przypadku tamtego psa wystarczyła kostka twarogu, sytuacja powtarzała się przez 3 lata zawsze na wiosnę.
Mój pies wszak nie zjadał sowich odchodów ale inne znalezione na spacerze.
Po "zaserwowaniu" kostki twarogu białego nie pierwszej świeżości pomogło od razu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...