Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Lightbulb Krycie suki psem z tego samego miotu

Witam.

Posiadam suczkę owczarka niemieckiego z uprawnieniami hodowlanymi i mam takie pytanie czy mogę ja pokryć psem z tego samego miotu co ona??

I czy pies prawie 1.5 roczny nie jest za młody zeby pokryć sukę??

Przegląda
    Opole

Domyślnie

http://www.pseudohodowle.ovh.org/
    Żeby mieć hodowle psów nie starczą uprawnienia hodowlane suki. Pies musi być reproduktorem, a ty jeszcze zarejestrowaną hodowle, pomijając warunki i wiedze której ci najwyraźniej brak bo po tak bliskim inbreedzie szczeniaki urodzą się głuche, ślepe, upośledzone, bez łap itp.
    Dlatego poczytaj więcej o hodowli, rasie, behawiorystyce, genetyce przed pokryciem swojej suki. I pamiętaj, że hodowla ma na celu poprawienie rasy, a nie powiększenie liczby psów w schroniskach.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez karola&gacek Zobacz posta
    ... pomijając warunki i wiedze której ci najwyraźniej brak bo po tak bliskim inbreedzie szczeniaki urodzą się głuche, ślepe, upośledzone, bez łap itp. ...
    Karola spokojnie, to jakiś troll. Wierzysz, że ktoś kto ma sukę hodowlaną miałby tak minimalną wiedzę o kynologii ?

Domyślnie

a ja jestem w stanie uwierzyć ...
    Nie nigdy nie rób tego rodzeństwo to zbyt wielkie pokrewieństwo a genetka to nie zabawa łątwiej będzie znaleść jej dobrego partnera, który poprawi to i owo a zbyt bliskie pokrewieństwo może mieć opłakane skutki

Przegląda
    Kraków

Domyślnie

Mi by to w ogóle do głowy nie przyszło żeby rozmnażać psy z tego samego miotu, geny muszą być zróżnicowane.Oprócz tego jeśli swoją suczke hodowlaną bedziesz kryć również psem z uprawnieniami to koniecznie muszą byc nie spokrewnione,jest to zdaje sie zasada w zkwp.

Przegląda
    Wroclaw

Domyślnie

ZKwP nie reguluje maksymalnego wsp. pokrewieństwa Inbreed jest zresztą często dobrym narzędziem hodowlanym, ale napewno nie dla zielonych.

Przegląda
    Chelm

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Brezyl ja Zobacz posta
    Karola spokojnie, to jakiś troll. Wierzysz, że ktoś kto ma sukę hodowlaną miałby tak minimalną wiedzę o kynologii ?

Wystawialem kiedys psa takiemu nowobogackiemu burakowi.Wydal na niego kilka tysiecy i interesowalo go tylko zaliczenie tylu wystaw,ile potrzeba zeby pies mogl kryc.O temacie nie mial i nie chcial miec bladego pojecia.Potem sam go wozil(ja juz wtedy wyjechalem),zrobil papier,oglaszal jako reproduktora,a na koniec psisko wyladowalo w kojcu na jakiejs dzialce.

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bzycom Zobacz posta
    Posiadam suczkę owczarka niemieckiego z uprawnieniami hodowlanymi i mam takie pytanie czy mogę ja pokryć psem z tego samego miotu co ona??
    Jeśli chcesz, żeby u szczeniąt ujawniły się wszystkie możliwe wady genetyczne, jakie te psy niosą w genach, plus szczeniaki urodziły się słabowite lub w ogóle martwe, co często zdarza się przy hodowli w dużym pokrewieństwie - kryj
    Myślisz, ze czemu wśród ludzi małżeństwa brata z siostrą nie są mile widziane? Tu nie chodzi tylko o moralność, ale o to, ze to najlepszy sposób na urodzenie się kaleki. W dawnych czasach, owszem, i ludzie rozmnażali się w pokrewieństwie, szczególnie ci z wyższych sfer - potem na podstawie chorób w królewskich rodach możnaby encyklopedie pisać

I hodowla nie polega tylko na dopuszczeniu psa i suki tej samej rasy - trzeba wiedzieć jakie są mocniejsze i słabsze strony eksterieru i charakteru suki, żeby wyrównac je odpowiednio dobranym samcem i mieć zdrowe, typowe szczenięta. Jak masz kryć sukę, aby tylko miała małe, bez pomyślunku i nie dla rozwoju rasy, to daruj sobie to w ogóle.

Przegląda
    Wroclaw

Domyślnie

ciekawostką jest fakt, że suka ma uprawnienia hodowlane a jej miotowy brat nie ma jeszcze 1,5 roku

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

Może pies jest z poprzedniego miotu, a suka z powtórzonego skojarzenia? To pewnie dość częsta praktyka w kiepskich hodowlach - kryjemy tym co mamy w domu, kto by do repa jeździł i płacił I potem zdziwienie, że ON z papierami, ale taki zwichrowany jakiś.

Przegląda
    Wroclaw

Domyślnie

nasz wielki hodofca napisał, że z tego samego miotu Jego suka "ma" uprawinienia hodowlane, a on nie wie jakie warunki musi spełnić pies by też mieć uprawnienia? Szczególnie warunek wieku, który przecież jest taki sam...

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

Zważywszy na to, że od zadania pytania minęło parę miesięcy, to i tak szczeniaki pewnie już w drodze...

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów