Jump to content
Dogomania

pies na podworku jakie w koncu sa te przepisy


annnka

Recommended Posts

[quote name='annnka']jak to w koncu jest tabliczka i dzwonek?? od godz 22 do 6 rano moze biegac luzem?? kto zna te przepisy bo to takie niejasne kazdy inaczej mowi[/quote]

U mnie w miescinie niby nie ma obowiazku tabliczki ale strazacy miejscy polecaja powieszenia ich, roznie bywa z ludzmi i sadami. Co do dzwonka to pierwsze slysze, boisz sie to nie wchodzisz, jezeli sprawa jest na tyle powazna, lub przychodzi ktos z danej instytucji jak np listonosz to zostawia np awizo w skrzynce :P lub umawia sie telefonicznie na dana godzine. A co do wolnego biagania od 22 do 6 rano nie wydaje mi sie zeby bylo ograniczenie w tych godzinach lub jakichkolwiek innych, w koncu co prywatne to prywatne. U mnie np psy same otwieraja sobie drzwi i wychodza na podworko, sa w pewnym rodzaju ochrona dla domu, i rodziny a ze w moim domu mieszka osoba po 80tce to musza i chronic ja.


Dla pozoru kup tabliczke i wywies, to kwestia kilku zlotych a dzwonkiem ani godzinami ssien ie przejmu, przeciez w godzinach popoluniowych nie bedizesz wyprowadzala psa na smyczy we wlasnym ogrodku :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='annnka']dziekuje za odp
listonosz mi mowil ze jesli jest tabliczka to on nie moze wejsc czyli magiczna moc tabliczki[/quote]

jak mialam doberka, to bylo chyba w 1997 roku, wisiala tabliczka, listonosz sam postanowil wejsc z listem...i Cezarek odprowadził go z warkotem w pysku i zebami na wierzchu pod same drzwi wjesciowe a nawet kawalek do srodka :lol: Od tej pory nie whcodzi nawet do sasiada, ktory ma tylko kota :lol:

Ja gdzies czytałam, że tabliczki mają być na kazdym boku ogrodzenia jesli da sie tamtedy wejsc [furtka,brama itd], ogrodzenie min. 2 metry.
Bardzo by mnie to ciekawilo, jak to wszystko ma wygladac.

Link to comment
Share on other sites

Ale w koncu każdy dom z ogrodem i ogrodzeniem przy furtce ma skrzynke na listy i tam listonosz powinien zostawiac wszystkie awiza, listy i zawiadomienia. My mamy stała listonoszkę która psy już znają, a gdy przychodzi zamiana to po prostu zostawia zawiadomienie w skrzynce, zreszta nie codziennie witaja listonosze w naszych domach z listami poleconymi czy pieniązkami.

Wydaje mi się ze skoro jest teren prywatny, posiada tabliczke z napisem ja tu pinuje lub zly pies to jest wystarczająca przestroga dla intruzów. Gdyby psy pilnujące tereny prywatne byly uwiązane to jaki bylby z nich pozytek skoro nie moglyby sie nawet dobrac zlodziejowi do tylka. Moja babcie psiaki uratowaly juz dwukrotnie przed zlodziejami i chodzbym miala lamac zakazy to nie uwiazalabym ich do kojca, bo sa na swoim terenie, co wiecej co roku place za nie podatki ... place i wymagam swobody

Link to comment
Share on other sites

A ot nie wszyscy mają taką skrzynkę :P u mnie na wsi to chyba tylko ze 4 osoby (ja nie mam). A listonosz od jakichs 14 lat ciągle ten sam. ale po spotkaniu zCezarem to na całejwsi nie wchodzi nikomu na podwórko.

Ale czasem sie zdaza, ze wlasciciele psow pilnujacych posesji mają tylko 1/2 ogrodzenia i te wieeeelkie psy potrafią wybiec za Tobą w pełnej zajadliwosci gotowe pozrec Ciebie i Twoje psy na pierwsze sniadanie, ktorego im Pan nie dał. I co ztakim delikwenteem zrobic? Bo sie niektorzy czepiaja tych co maja pelne ogrodzenie ale nienajwyzsze ale psy niewyjda. A ci bez ogrodzenia to hulaj dusza :evil:

Link to comment
Share on other sites

Ta, gorzej jak sie komórki zapomni :roll: skad ja to znam! :roll:

ale gdzie zglosic, ze nietrzymaja psa tak jak powinni tj POD KONTROLA.
W domu to i owszem-moge zadzwonic na policje i jest szansa 'jedna na milion' ze ktos raczy przyjechac, bo jak nam ktos pod drzwami stał i groził z nożem w ręku 'ZABIJE WAS' i walil cegła wokno [naszczescie mocne mamy] to przyjechali po 45 minutach od chwili zgloszenia! :o dodam, ze komenda jest jakies 4 km ode mnie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...