Jump to content
Dogomania

Jamniczka BARDZO chora - proszę o wsparcie, bazarki na leczenie! Słowisia za TM


Basia1244

Recommended Posts

[SIZE=3][B][COLOR=red][SIZE=4]Jamnisia się pochorowała! cytuję ulv:[/SIZE][/COLOR]

[/B][B][COLOR=red]"Słowik choruje. Na razie nie wiadomo, a ni na co, ani jak poważnie- od rana bardzo bolą ją stawy i kręgosłup, ma wysoką gorączkę jest apatyczna i osowiała. Do tego znów plami, jakby miała cieczkę. Dostała leki przeciwzapalne i przeciwbólowe, jutro robimy badania krwi. USG nie wykazało nic niepokojącego....... [/COLOR][/B][/SIZE]"
[SIZE=3][B]
Jamnisia szuka ds. [/B][/SIZE][B]W tej chwili jest u cioci ulv na bdt[/B][B], niestety choruje :([/B]
Dziś na izolatkach zobaczyłam maleństwo -może dwa kilo? Ruda,chudziutka, przestraszona, drżąca jamnisia. Na razie bez komentarza - Uzupełnię dane lada moment. A fotki...

Wstawiam rozliczenie kosztów utrzymania malutkiej (Jamnisia jest u ulv pod jej opieką i na bezpłatnym dt, ale musi dobrze jeść i być leczona), jeśli ktoś zechciałby wspomóc ulv jakimś datkiem, to bardzo prosimy i z góry dziękujemy.

[COLOR=red][B]WYDATKI:[/B]
20 zł puszki
78 zł wet
11 zł puszka
220 zł karma mokra i sucha
[/COLOR][FONT=Arial][COLOR=red]23 zł essentiale [/COLOR][/FONT]
[COLOR=red][FONT=Arial] 41 zł wizyta weterynaryjna i leki[/FONT][/COLOR]
[COLOR=red][FONT=Arial]120 zł interferon [/FONT][/COLOR]
[COLOR=red] ------------------
-[B]513 zł[/B][/COLOR]
[B]
WPŁYWY:[/B]
200 zł JAMNICZA SKARPETA
30 zł Diuna
[B]Suma 230 zł[/B]

[SIZE=3][COLOR=red][B]Stan-283[/B][/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=red]zł[/COLOR][/SIZE]
[FONT=Arial Black][SIZE=3]-------------------------
Wpływy grudniowe:[/SIZE][/FONT]
Na mikołajki [FONT=Arial Black]cykloida[/FONT] posłała [FONT=Arial Black]50 z[/FONT]ł jamnisi - dziękujemy!
[FONT=Arial Black]Poker 30 zł [/FONT]
[B]Suma : 80 zł[/B]
[SIZE=3][COLOR=red][B]Stan [/B][/COLOR][/SIZE][FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=red]-203 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT]
----------------------------------------------------------------
[SIZE=4][FONT=Arial Black]Styczeń:
[SIZE=2]Wpływy:
1.cykloida 50 zł
2.paniMysza 20 zł
3.jamnicza skarpeta 150 zł
4.z bazarku terierfanki wpłynęło 200 zł, ale jest to kwota dzielona na wszystkie tymczasy ulv, więc dla jamnisi przypada 50 zł
[B]Suma 270 zł[/B]
Wydatki:
[/SIZE][/FONT][/SIZE][SIZE=4][FONT=Arial Black][SIZE=2] 1.powtórzenie badań 42 zł
2.kolejna wizyta u weterynarza i zakup puszek i innego jedzenia 70zł
Suma: - 112 zł
[/SIZE][/FONT][/SIZE][SIZE=4][FONT=Arial Black][SIZE=2][SIZE=4][COLOR=red]Stan - 45 zł
[COLOR=black]Luty:
[SIZE=2]Wpływy:
cykloida 50 zł
Nikaragua 40 zł
Poker 30 zł
cykloida 60 zł
[SIZE=3]suma: 180 zł[/SIZE]
Wydatki:
Puszki 60 zł
[/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE] [/SIZE][/FONT][/SIZE] [FONT=Arial Black]Puszki 220 zł
inne jedzenie 30 zł
powtórzenie badań na wątrobę 30 zł[/FONT]
[SIZE=3][B]Suma -340 zł[/B][/SIZE]
[B][SIZE=4][COLOR=red]Stan -205[/COLOR][/SIZE][/B]

[B]Marzec i kwiecień:[/B]
Wydatki:
18 zł biały serek
23 zł zioła
26 zł essentiale
powtórka badań na wątrobę 40 zł
olej z ostropestu za 17 zł
inne jedzenie około 25 zł
zakupy jedzenia 8 zł
[B]Suma -157[/B]
Wpływy
bazarek bros - zakupiono puszki hepatic 11 puszek
bazarek terierfanka - zakupiono puszki hepatic 6 puszek
cykloida 50 zł
cykloida 50 zł po raz drugi
terierfanka z bazarku 50 zł
Nikaragua 25 zł - za książki

[B]Suma 175 zł[/B]

[B][COLOR=red][SIZE=3]Stan na 30 kwietnia - [/SIZE][/COLOR][/B][SIZE=4][COLOR=red]187[/COLOR][/SIZE]


[SIZE=4][COLOR=darkgreen]Maj:
Wpływy:

[SIZE=2][COLOR=black]cykloida 50 zł



[COLOR=red][SIZE=4]Wydatki:
[COLOR=black][SIZE=2]wet - badania 40 zł
zakupy jedzonko 40 zł

Razem: - 80
.........


[SIZE=4][COLOR=purple]Stan na koniec maja:
-217
[/COLOR][/SIZE]

[COLOR=red][SIZE=3][B]Czerwiec:[/B]
[COLOR=black][SIZE=2][SIZE=3][COLOR=red]Wydatki[/COLOR][/SIZE]
na jedzenie około -100 zł
[SIZE=3][B][COLOR=red]Stan na koniec czerwca: -317[/COLOR][/B][/SIZE][/SIZE] [/COLOR]
[COLOR=darkgreen]
Lipiec:
Wydatki:
[COLOR=black][SIZE=2]na jedzenie około -100 zł
weterynarz wizyta z powodu gorączki i bólów stawów i przedłużającej się cieczki łącznie -150zł
na suplementy watrobowe -30
[/SIZE] [/COLOR] Wpływy:
Jamnicza Skarpeta + 150 zł
[/COLOR][/SIZE][/COLOR] [SIZE=3][COLOR=darkolivegreen]Z bazarku terierfanki +70 zł[/COLOR][/SIZE]
[COLOR=red][SIZE=3][B]Stan na koniec lipca: - 377 zł[/B][/SIZE][/COLOR]


[SIZE=3][COLOR=purple][B]Sierpień:
Wydatki:
[SIZE=2]jedzenie ok 130 zł[/SIZE]

Wpływy:
[SIZE=2]tu powinno coś być z bazarków, ale to ulv musi rozliczyć[/SIZE]

Stan na koniec sierpnia: - 507 zł

[COLOR=orange]Wrzesień:
Wydatki:
żywienie ok 120 zł
Wpływy:
[SIZE=2]bazarek terierfanka 40 zł
zapłacony rachunek za weta 80 zł - Fundacja 2+4
[SIZE=3]Stan na koniec września: - 507

[COLOR=red]Październik:
Wydatki:
Żywienie około 120 zł

Wpływy:
cykloida 30 zł
terierfanka bazarek 80 zł

Stan na koniec października: -497

[COLOR=black]Listopad:
Wydatki:
Utrzymanie ok. 120 zł

Wpływy:
sprzedaż pozabazarkowa 32 zł

Stan na koniec listopada: -595 zł

[COLOR=red]Grudzień:
Wydatki:
Utrzymanie ok 120 zł

Wpływy:
bazarek Zosia123: 62 zł
ekstras na święta 50 zł

Stan na koniec grudnia: -603

--------------------------------------

[COLOR=purple]Nowy 2012 Rok

Wydatki:
utrzymanie ok 120 zł.
Wpływy:
cykloida 30 zł
[/COLOR] [COLOR=purple]bazarek bros:[/COLOR]

[/COLOR] [/COLOR] [/COLOR]
[/SIZE][/SIZE][/COLOR]
[/B][/COLOR][/SIZE] [/SIZE][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE] [IMG]http://www.dogomania.images/smilies/icon_frown.gif[/IMG]

Edited by Basia1244
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sunia jest młoda. A ja czytam i czytam o tych schorzeniach wątroby i m.in wyczytałam, że ona powinna jeść kilka razy na dzień w małych porcjach, pokarm wysoce lekkostrawny i mocno odżywczy - tylko....co to kuźwa znaczy na kuchenny język? Co jej gotować? Żeby nie zaszkodzić, żeby dokarmić, żeby nabrała ciałka. W schronisku, to ona nie będzie jadła kilku posiłków - nikt tam nie będzie do niej po nocy zaglądał , ehhhh... malusia. Iwa! Będziesz dziś w schronie? Jeśli tak, to proszę ,zapytaj , co to za choroba wątroby i jak ją leczyć? Jakie są rokowania - ja już wczoraj nie zdążyłam, a teraz dopiero w poniedziałek będę w schronie.

Link to comment
Share on other sites

byłam u suńki. Wygląda strasznie. Drżący szkieletor z wyłysiałą dupką. Nie wiem od czego tego łysienia, wygląda na otarcia w miejscach, gdzie kość prawie przebija się przez skórę.

Dr Rak zdiagnozował przewlekłą niewydolność wątroby, być może początkowo spowodowaną wirusem, lub ostrym zapaleniem. Wyniki złe: enzymy wątrobowe mocno podwyższone, bilirubina także. Praktycznie na poziomie żółtaczki. Metabolizm na tyle upośledzony, że powoduje wychudzenie.

Brak zewnętrznych objawów nowotworu czy marskości. Ale to tylko z badań palpacyjnych, nie było USG.

Dostaje leki na stymulację immunologiczną i na wątrobę.

Rokowanie bardzo niekorzystne:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia1244']Dziś na izolatkach zobaczyłam maleństwo -może dwa kilo? Ruda,chudziutka, przestraszona, drżąca jamnisia.[/QUOTE]

2 kilo,to te fotki wyszły niekorzystnie bo wyglada na nich na sporą sunie na wysokich łapkach,
jest mozliwosc by zrobic jej lepsze zdjecia,podmieniłabym na 1 strone watku jamnikow.(na razie wstawie to które jest)

Link to comment
Share on other sites

No z tymi "dwomakilami" to leciutka przesada, ale fakt, ona waży może ze 3-4. Więcej nie.

O dziwo mimo koszmarnego zagłodzenia jest psieskiem dość zywiutkim, energicznie biega po schodach, jest bardzo kontaktowa i proludzka.
Niestety zagłodzenie i wątroba to nie wszystko, mała ma fatalny stan zapalny pyszczka i uszkodzoną przednią łapkę.

Uwielbia kanapę, a za to nie lubi być sama, przeciwko czemu głośno protestuje....


...no juz zgadłyście? Tak jamnisia jest u mnie.

W związku z tym strasznie prosze o wsparcie- bedzie potrzebne na specjalistyczną karmę i leki!!!!!!!!!!!!! DT ma bezpłatny, nie potrzeba kasy na hotelik, ale pieniądze sa potrzebne żeby ratowac jej życie i zdrowie........

Link to comment
Share on other sites

Fakt, trochę z "przyczajki" zabrałam małą, ale Basiu, ajk chcesz, to sie chetnie podziele ;)

Jamnisia jest przekochana, typowo domowa, zapomnijcie o spaniu na gołej ziemi, wybiera co miększe posłanka.
Apetyt ma nieziemski, karmie ja po trochu, ale często, co nie zmienia faktu, ze wczoraj popołudniu na raty wrąbała cała puszkę hepatica.... Błagam o pomoc, ona MUSI dostawać specjalistyczną karmę, a ta jest upiornie droga....

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia i tak nie oddaja w pełni jej stanu:

[img]http://img151.imageshack.us/img151/1691/dsc0852r.jpg[/img]

[img]http://img508.imageshack.us/img508/5328/dsc0873.jpg[/img]

[img]http://img829.imageshack.us/img829/1087/dsc0875v.jpg[/img]

[img]http://img838.imageshack.us/img838/3039/dsc0876h.jpg[/img]

Ale biegać potrafię:
[img]http://img375.imageshack.us/img375/1892/dsc0865x.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[img]http://img824.imageshack.us/img824/3595/dsc0877h.jpg[/img]

[img]http://img836.imageshack.us/img836/214/dsc0894i.jpg[/img]

A tutaj mnie przestraszyła, bo zaczeła sie wić po ziemi, juz miałam wizję jakiegoś ataku, a ona sie po prostu tarzała z uciechą:
[img]http://img85.imageshack.us/img85/6016/dsc0898b.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...