Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Psy z włosami.

Przegląda
    -

Domyślnie Psy z włosami.

Mam psa Shih-Tzu, który ma włosy zamiast sierści. Zauważyłam, że Yorki (nawet szczeniaki) mają takie jakby przetłuszczone te włosy, a Shih-Tzu (także mające włosy) tak nie mają, mają puszyste. Czym to jest spowodowane i po czym poznać, że pies ma włosy, zamiast sierści? Bo mojemu psu trochę wypadają. Nie wiem czy to normalne, czy zmienia może włos tak jak psy z sierścią, jest jakiś chory, czy po prostu zostałam oszukana i pies ma sierść, bo wzięłam go z pseudohodowlii.
    Ps. Nie krytykujcie mnie, że wzięłam psa z pseudohodowlii, bo nie o tym teraz mowa.
    Ostatnio edytowane przez Anitka ; 18-10-2010 o 18:42 Powód: Zła informacja.
    Pozdrawia Anita i Dinuś.

Przegląda
    Pruszcz Gdański

Domyślnie

tak na prawdę nie wiesz co masz - bo skoro nie ma rodowodu to może być mix i mieć po prostu sierść - moja koleżanka ma pudla który na pierwszy rzut oka jest pudlem, ale struktura sierści w dotyku inna, do tego linieje strasznie.

Przegląda
    Warszawa

Domyślnie

Po pierwsze skoro pies nie posiada rodowodu/metryki to nie może być shih tzu, może być co najwyżej w typie rasy. Także popieram przedmówczynię, że nie wiesz co masz, także równie dobrze Twój pies może mieć sierść.

Przegląda
    Rybnik

Domyślnie

Muszę Cię zmartwić...wszystkie psy mają włosy
    Po prostu jedne mają włosy okrywowe i włosy puchowe (podszerstek), które różnią się strukturą, inne sam włos okrywowy. Dodatkowo mogą wyrastać w kępkach lub pojedynczo i to wpływa na wygląd szaty.
    Ale wszystkie psy mają włosy
    Gabinet weterynaryjny EWAWET Rydułtowy Zapraszam http://www.ewawet.pl

Przegląda
    Pruszcz Gdański

Domyślnie

No tak, tylko że owca też ma włos - dlatego rozróżniamy - u psów sierść, u ludzi włos u owiec wełna - jednak chodzi tu o specyficzną budowę włosa/sierści, przynajmniej ja tak zrozumiałam intencje autorka.

Domyślnie

Kiedyś ktoś różnicę między sierścią a włosami tłumaczył tak, że sierść osiąga jakąś określoną długość i dalej nie rośnie, a włos rośnie cały czas, więc może o to tu chodzi - to tak przy okazji

Odnośnie pytania, to zgadzam się z przedmówczyniami - masz psa z pseudo, nie jest to shih-tzu, więc włos/sierść/szatę (jak kto woli) może mieć jakąkolwiek.
    No a co do tego wypadania - nie wiem jak Ty, ale ja jak się czeszę to też zawsze trochę włosów na szczotce zostanie, jak czeszę moje yorki to jest tak samo, a chora bynajmniej żadna z nas nie jest.

Domyślnie

Znalazłam wątek na którym była poruszana sprawa z włosami
    http://www.dogomania.pl/threads/1776...re-mają-włos.

Przegląda
    Toruń

Domyślnie

Nie masz się czym martwić u psów nawet włos nieraz wypada.

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez *kleo* Zobacz posta
    Kiedyś ktoś różnicę między sierścią a włosami tłumaczył tak, że sierść osiąga jakąś określoną długość i dalej nie rośnie, a włos rośnie cały czas, więc może o to tu chodzi - to tak przy okazji
    Gdyby tak było, to niestrzyżonym yorkom te "włosy" ciągnęłyby się i 20 metrów z tyłu.
    Każdy włos ma te same fazy wzrostu - anagen, catagen i telogen, po czym wypada, i nie ma znaczenia czy to sierść z podszerstkiem czy nie. Przy podszerstku po prostu kłaków jest znacznie więcej i łatwiej wypadają same niż u psa bez podszerstka. W szacie z podszrestkiem łatwiej i liczniej gromadzą się też uczulające roztocza, tym bardziej, że psy bez podszerstka są zwykle częściej kąpane.

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów