Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
 1. #1
  Dołączył
  Oct 2010
  Przegląda
  Ze stolicy Polski:)
  Posty
  101

  Smile Plotki i mity strzyżenia

  Dziwne. Niedługo będę miała cavaliera i dowiedziałam się że cavalierom nie wolno obcinać ani nawet podcinać sierści Zdziwniło mnie to ponieważ cavalieru mają sierść długą i falowaną . Może ktoś zna odpowiedź DLACZEGO nie wono podcinać ani obcinać sierści u cavalierów skoro np . u cocker spanieli można nawet trzeba???

 2. #2
  Dołączył
  Jun 2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  1,324

  Domyślnie

  Ustalone jest prowadzenie bez skracania włosa , wymaga systematycznego czesania , trzeba zwrócić uwagę na ucho , na pewno będzie wymagała korekcji stopa tzw. łapcie , obrobienie na kocią łapkę.I ewentualnie jakieś nierówne włosy skrócić degażówką .
  Gdyby każdy był odpowiedzialny , na ziemi byłby prawie raj .

 3. #3

  Domyślnie

  Cytuję z portalu o Cavalierach: ma wyglądać zawsze tak samo, być równie śliczny w domu czy na ringu, bez żadnych dodatkowych zabiegów.
  Dopuszczalne jest jedynie wystrzyganie włosa spomiędzy poduszeczek spodniej strony łapy.
  Absolutnie nie strzyże się całej stópki Cavaliera! Włochate "kapcie" są jedną z charakterystycznych cech rasy. W praktyce, u bardzo owłosionych egzemplarzy, zdarza się czasem lekkie skracanie nadmiernie długiego włosa na łapce, aby piesek się o niego nie potykał, jednak efekt użycia nożyczek w tym wypadku powinien być niezauważalny.
  "...Totally free from trimming", co należałoby tłumaczyć jako "całkowicie wolna od trymowania". W tym wypadku pod pojęciem trymowania trzeba rozumieć jakąkolwiek ingerencję nożyczkami czy też nożykiem trymerskim. Takie objaśnienie znajdujemy w wielu komentarzach do wzorca, takie jest oficjalne stanowisko brytyjskiego klubu rasy.

 4. #4

  Domyślnie

  też słyszałam od kilku hodowców, że stopy mają być naturalne i absolutnie nie można krótko obcinać włosów na łapkach!
  Pozdrawiam

 5. #5
  Dołączył
  Oct 2010
  Przegląda
  Ze stolicy Polski:)
  Posty
  101

  Domyślnie

  A wiecie może czemu tak??? Dlaczego nie można ??? Czy są to wymogi jedynie związku kynologicznego i sędziów na wystawach czy też w jakiś sposób im to szkodzi.
  Jestem bardzo ciekawa dlaczego ??? Porównuje trochę z innymi spanielami które trzeba strzyc. Dlaczego więc cavalier to wyjątek??

 6. #6
  Dołączył
  Jun 2009
  Przegląda
  Warszawa
  Posty
  1,324

  Domyślnie

  Ten rodzaj włosa nie wymaga strzyżenia, tylko czesanie.
  Gdyby każdy był odpowiedzialny , na ziemi byłby prawie raj .

 7. #7
  Dołączył
  Oct 2010
  Przegląda
  Ze stolicy Polski:)
  Posty
  101

  Domyślnie

  I tyle mi wystarczy Dziękuję bardzo Czyli tylko czeszemy. Od kiedy??? Bo kiedy maluch pojawi się umnie będzie miał 2 misiące więc to chyba za wcześnie??? Czy nie??

 8. #8
  Dołączył
  May 2010
  Przegląda
  wielkopolska
  Posty
  219

  Domyślnie

  Nigdy nie jest za wcześnie. Malucha przyzwyczajaj od samego początku jak już będzie u ciebie. Tylko rób to delikatnie i powoli żeby go nie zrazić. To ma być przyjemność.
  A proszę to proste ćwiczenia jak przyzwyczaić pieska do zabiegów:


  "Wszystkie ćwiczenia powinny być dla psa przyjemne i komfortowe, mają na celu przyzwyczajenie psa do wszelkich manipulacji i znoszenia ich zupełnie spokojnie. Podstawą jest zaufanie psa do człowieka. Jeśli w którymś momencie pies wykazuje niepokój lub zdenerwowanie, postaraj się rozłożyć ćwiczenia na drobne elementy, nagradzając smakołykami spokojne zachowanie. Nie wolno na siłę przytrzymywać wyrywającego się psa, gdyż to wzmaga jego lęk, który w niekiedy może spowodować agresywne zachowanie, trudne do wyeliminowania.
  Najlepiej pracować już z małym szczeniakiem, który zwykle dość łatwo akceptuje podnoszenie, przewracanie i dotykanie różnych części ciała. Nie przeprowadzaj ćwiczeń, gdy pies jest rozbawiony, podekscytowany, wykorzystaj chwile uspokojenia i odpoczynku. Ruchy człowieka powinny być spokojne i opanowane, można mówić do psa łagodnym głosem.
  1. UNIERUCHOMIENIE
  Przytrzymaj psa przez chwilę, tak, żeby nie mógł odejść ani zmienić pozycji.
  2. WYSTAWIANIE NA STÓŁ
  Podnieś psa i postaw na stole, głaszcz przez chwilę, możesz nagradzać za spokojne stanie, po czym zdejmij go ze stołu. Nie pozwól, aby pies sam zeskoczył.
  To samo można powtarzać wstawiając psa do wanny lub brodzika.
  3. LEŻENIE NA BOKU
  To ćwiczenie można wykonywać na dwa sposoby: nauczyć psa spokojnie akceptować przewracanie na bok, albo kłaść się na boku na komendę. Leżący na boku pies powinien spokojnie pozwolić się przytrzymać i dotykać.
  4. ZĘBY
  Delikatnie otwórz pysk psa i dotykaj, zębów, dziąseł, języka uważając by jednocześnie nie zasłaniać psu oczu.
  5. OCZY
  Przytrzymując delikatnie głowę psa odchyl dolną i górną powiekę, ewentualnie przemyj okolice oczu preparatem do pielęgnacji oczu.
  6. USZY
  Regularnie masuj uszy i jeśli jest taka potrzeba usuń nagromadzony brud miękkim wacikiem nasączonym płynem do przemywania uszu.
  7. ŁAPY
  Podnoś, przytrzymuj i masuj każdą łapę, dotykaj opuszków i skóry pomiędzy palcami.
  8. BRZUCH
  Podczas gdy pies leży na boku lub na grzebiecie, masuj brzuch i klatkę piersiową.
  9. DOTYK OBCEJ OSOBY
  Wykorzystuj nadarzające się okazje, aby osoby nie znane psu głaskały go i dotykały. Jeśli pies jest przy tym zupełnie rozluźniony, przeprowadzaj z obcymi wszystkie powyższe ćwiczenia.
  10. PRZYZWYCZAJANIE DO SZCZOTKI
  Systematycznie przyzwyczajaj psa do czesania szczotką lub grzebieniem. Wybieraj czas, gdy pies jest spokojny i nagradzaj smakołykami spokojne zachowanie."
  Andrzej Kłosiński - behawiorysta, www.psycholog.zoologia.pl Na podstawie materiałów szkoleniowych fundacji ALTERI

 9. #9
  Dołączył
  Oct 2010
  Przegląda
  Ze stolicy Polski:)
  Posty
  101

  Domyślnie

  Oooo bardzo przydatne. Dziękuję

 10. #10

  Domyślnie

  A Grey jak zwykle ma swoje wzorce
  Zapraszam na profesjonalne Strzyżenie psów i kotów

 11. #11
  Dołączył
  May 2010
  Przegląda
  wielkopolska
  Posty
  219

  Domyślnie

  A proszę bardzo
  Jak będziesz z małym ćwiczyć to żadne czesanie ani wizyta u weta nie będzie psiaczkowi straszna!
  Powodzenia z maluszkiem

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •