Jump to content
Dogomania

Yorki do adopcji, wątek zgłoszeniowy i dyskusyjny


LadyS

Recommended Posts

W tym wątku zamieszczane będą wszystkie yorki do adopcji, o których wiemy. Pozwoli to zebrać w jednym miejscu psy tej rasy oraz ułatwi szukanie im domów oraz organizowanie dla nich pomocy.

Regulamin wątku:
1. Każdy pies, który ma być zamieszczany na wątku, musi być wklejony na niego według poniższego [B]wzoru zgłoszenia psa.[/B]
2. W wątku umieszczane są jedynie te psy, które szukają domów ze schronisk, z DT bądź DS, które chcą wydać psa za darmo - [B]nie odkupujemy psów z domów ani z pseudohodowli![/B]
3. Na wątek może być zgłoszony [B]pies rasy york bądź pies w typie[/B]. W typie nie oznacza jednak każdego małego kudłacza - pies musi mieć część cech rasy.
4. Im więcej informacji o psie, tym pewniejsza szansa, że szybko znajdzie dom.
5. [B]Nie popieramy rozmnażania psów bezdomnych[/B], stąd suki w ciąży, które mają być pod naszą opieką, powinny mieć wykonane sterylizacje aborcyjne bądź ślepy miot powinien zostać uśpiony. Jeśli ktoś nie może z racji poglądów tego dokonać, pomożemy.

Każdy zgłoszony pies, [B]o którym będzie odpowiednio dużo informacji[/B], otrzyma ode mnie tekst ogłoszeniowy, stworzony zgodnie z normami marketingowymi oraz tym, na co zwracają uwagę ludzie szukający psa do adopcji.

Wszystkie yorki, [B]o których będzie dostatecznie dużo informacji[/B], będą ogłaszane z namiarami na sacred_PIRANHĘ, która zobowiązuje się do utrzymywania kontaktu z domami tymczasowymi.
[B]Dane kontaktowe:
tel. 507266636
mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
gg 6775669[/B]


Wszystkie psy z tego wątku zostaną wydane po odbyciu wizyty przedadopcyjnej, a także po podpisaniu umowy adopcyjnej. Jeśli to możliwe, również po zabiegu sterylizacji/kastracji.

Wątek skarpety (rozliczeniowy): [URL]http://www.dogomania.pl/threads/197995[/URL]

[CENTER][B]Wzór zgłoszenia psa:

1. Imię:
2. Wiek:
3. Waga:
4. Płeć:
5. Miejsce pobytu:
6. Stan zdrowia:
7. Sterylizacja:
8. Szczepienia:
9. Stosunek do ludzi:
10. Stosunek do dzieci:
11. Stosunek do kotów:
12. Stosunek do psów:
13. Opis charakteru:
14. Wątek:
15. Zdjęcie:[/B][/CENTER]

Banerki:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/197999-Yorki-do-adopcji-w%C4%85tek-zg%C5%82oszeniowy-i-dyskusyjny?p=16027569&viewfull=1#post16027569[/url]

Link to comment
Share on other sites

W tym poście zebrane zostaną propozycje domów tymczasowych. Obowiązuje odpowiedni schemat zgłaszania, tj.
[CENTER][B]1. Nick:
2. Miasto:
3. Doświadczenie:
4. Jakie psy może przyjąć:
5. Na ile:
6. Płatny (za ile?)/Bezpłatny/Zwrot za karmę i weta:
7. Warunki mieszkaniowe:
8. Własne zwierzęta:
9. Kontakt z dziećmi:
10. Wychowanie (czego DT jest w stanie psa nauczyć):
11. Opieka weterynaryjna:
12. Możliwość opieki nad psem chorym:
13. Możliwość przeprowadzenia kwarantanny/izolacji:[/B][/CENTER]


[U][B]1. Dom tymczasowy w Zamościu[/B][/U]
[B]1. Nick:[/B] sacred PIRANHA
[B]2. Miasto:[/B] Zamość
[B]3. Doświadczenie:[/B] kilka lat działania w zakresie adopcji psów ze schronisk, pomoc ludziom prywatnym z ogarnięciem psów po przejsciach; no ikilkunastu tymczasowiczów już się przewinęło
[B]4. Jakie psy może przyjąć:[/B] yorki zarówno szczęnięta jak i dorosłe ale nie mogą być agresywne do ludzi i jakoś wściekle do psów (mam małe dziecko i swojego yorka) no i odpada jakas choroba zakaźna (z tych samych powodów)
[B]5. Na ile:[/B] do znalezienia ds
[B]6. Płatny (za ile?)/Bezpłatny/Zwrot za karmę i weta:[/B] za karme i weta
[B]7. Warunki mieszkaniowe:[/B] mieszkanie 2 pokojowe w bloku na drugim piętrze w centrum miasta, siedze z dzieckiem w domu
[B]8. Własne zwierzęta:[/B] szczeniak w typie yorka
[B]9. Kontakt z dziećmi:[/B] mam 2letnia córkę wiec kontakt byłby codzienny
1[B]0. Wychowanie (czego DT jest w stanie psa nauczyć):[/B] napewno podstaw- chodzenie na smyczy, socjalizacja z miastem, zostawanie samemu w domu, spokoj przy zabiegach pielegnacyjnych, przywoływanie, siad, leżeć, zostań, zostaw, czekaj
[B]11. Opieka weterynaryjna:[/B] mam znajomego weta do którego w razie potrzeby moge podjechac nawet w nocy poza godzinami otwarcia (bywały juz takie sytuacje)
[B]12. Możliwość opieki nad psem chorym:[/B] do uzgodnienia (zależy jako to rodzja choroby- wymagający jakiej opieki)
[B]13. Możliwość przeprowadzenia kwarantanny/izolacji:[/B] nie

[U][B]2. Dom tymczasowy w Lublinie[/B][/U]
[B]1. Nick:[/B] ladySwallow
[B]2. Miasto:[/B] Lublin
[B]3. Doświadczenie:[/B] Kilkanaście adopcji psów ze schronisk od ponad 2 lat, dom tymczasowy dla szczeniąt od pół roku
[B]4. Jakie psy może przyjąć:[/B] szczenięta, im młodsze, tym lepiej
[B]5. Na ile:[/B] do znalezienia ds
[B]6. Płatny (za ile?)/Bezpłatny/Zwrot za karmę i weta:[/B] w zależności od stanu finansów, bezpłatny bądź za zwrot za karmę i weta
[B]7. Warunki mieszkaniowe:[/B] kawalerka w centrum miasta, spokojni, nieinwazyjni sąsiedzi
[B]8. Własne zwierzęta:[/B] mysz ;)
[B]9. Kontakt z dziećmi:[/B] nie mam dzieci, ale w przypadku szczeniąt można określić, czy nadaje się do dziecka i w jakim zakresie wiekowym
1[B]0. Wychowanie (czego DT jest w stanie psa nauczyć):[/B] Chodzenie na smyczy, zostawanie samemu w domu, nauka czystości (na maty bądź na dworze), podstawowe komendy (siad, leż, zostań, czekaj, aport, zostaw, nie), porozumiewanie z innymi psami - zaprzyjaźniony, szczepiony pies i jego właściciela dogomaniaczka często nas odwiedzają
[B]11. Opieka weterynaryjna:[/B] zaprzyjaźniony wet, niskie stawki bez opłacania samej wizyty, bardzo profesjonalny i konkretny, nie leczy na oślep; w razie potrzeby również klinika całodobowa
[B]12. Możliwość opieki nad psem chorym:[/B] nie, jeśli w grę wchodzi codzienna jazda do kliniki po kilka razy - od poniedziałku do środy studiuję po kilka godzin, poza tym pracuję w domu
[B]13. Możliwość przeprowadzenia kwarantanny/izolacji:[/B] tak

[B][U]3. Dom tymczasowy w Łodzi[/U][/B]
[B]1. Nick:[/B] Borówka16
[B]2. Miasto:[/B] Łódź
[B]3. Doświadczenie:[/B] wolontariat w schronisku "Medor",byłam i jestem psim i kocim DT, zwierzaki najczęściej z ulicy lub z ww. schroniska
[B]4. Jakie psy może przyjąć:[/B] najlepiej powyżej 5 miesiąca, tolerujące psy i koty,bez chorób zakaźnych
[B]5. Na ile:[/B] do znalezienia domu
[B]6. Płatny (za ile?)/Bezpłatny/Zwrot za karmę i weta:[/B] za karme i weta
[B]7. Warunki mieszkaniowe:[/B] mieszkanie trzy pokojowe w blokach , na pierwszym piętrze, tuż obok las idealny dla psiaków
[B]8. Własne zwierzęta: [/B]pies, żółw
[B]9. Kontakt z dziećmi: [/B]----
[B]10. Wychowanie (czego DT jest w stanie psa nauczyć):[/B] chodzenia na smyczy, podstawowych komend, socjalizacji z innymi zwierzami
[B]11. Opieka weterynaryjna:[/B] 24godzinny wet niedaleko mnie + moja zaufana wetka, która może przyjechać nawet w środku nocy
[B]12. Możliwość opieki nad psem chorym:[/B] do uzgodnienia (zależy jako to rodzj choroby- wymagający jakiej opieki)
[B]13. Możliwość przeprowadzenia kwarantanny/izolacji:[/B] nie
[B][/B]
[U][B]4. Dom tymczasowy w Grudziądzu[/B][/U]
[B]1. Nick:[/B] EkipaGusi
[B]2. Miasto:[/B] Grudziądz
[B]3. Doświadczenie:[/B] kilka bied było u mnie w trakcie szukania domu , przewinęło sie kilka psów przez Nasz dom
[B]4. Jakie psy może przyjąć:[/B] łagodne - tolerujące inne psy oraz dzieci ( yorki, shih tzu i inne malizny)
[B]5. Na ile:[/B] do znalezienia ds
[B]6. Płatny (za ile?)/Bezpłatny/Zwrot za karmę i weta:[/B] zwrot za weta
[B]7. Warunki mieszkaniowe:[/B] mieszkanie w bloku
[B]8. Własne zwierzęta:[/B] 3 chihuahua i jack russell
[B]9. Kontakt z dziećmi:[/B] mam trójkę dzieci w wieku 5 - 9 lat
1[B]0. Wychowanie (czego DT jest w stanie psa nauczyć):[/B] podstawy dobrego wychowania ( socjalizacja z odgłosami domowymi, ruchem ulicznym, chodzenie na smyczy )
[B]11. Opieka weterynaryjna:[/B]weterynarze którzy mają nadzór nad zdrowiem moich psów
[B]12. Możliwość opieki nad psem chorym:[/B] do uzgodnienia
[B]13. Możliwość przeprowadzenia kwarantanny/izolacji:[/B] nie

[B][U]5. Dom tymczasowy w Warszawie[/U][/B]
[B]1. Nick:[/B] Jagna78
[B]2. Miasto:[/B] Warszawa
[B]3. Doświadczenie:[/B] Parę psów już się przewinęło 2 zostały na stałe, kiedyś jeszcze mnóstwo kotów ale teraz jest Misiek ich największy wróg - zootechnik z zamiłowania i prawie z wykształcenia , plus pielęgnacja i strzyżenie
[B]4. Jakie psy może przyjąć:[/B] małe tak do 10kg
[B]5. Na ile:[/B] do znalezienia DS
[B]6. Płatny (za ile?)/Bezpłatny/Zwrot za karmę i weta:[/B] zwrot za weta i ewenualnie karmę
[B]7. Warunki mieszkaniowe:[/B] M-3 w 2 piętrowym domu plus duże ogrodzone podwórze i las na przeciwko
[B]8. Własne zwierzęta:[/B] 2 - pudlica mini i mix ON
[B]9. Kontakt z dziećmi:[/B] tak - córa 9 lat
[B]10. Wychowanie (czego DT jest w stanie psa nauczyć):[/B] napewno podstaw- chodzenie na smyczy, socjalizacja z miastem, zostawanie samemu w domu, spokoj przy zabiegach pielegnacyjnych, prostych komend, czystości, dobrego wychowania ,
[B]11. Opieka weterynaryjna:[/B] zaprzyjaźniony wet
[B]12. Możliwość opieki nad psem chorym:[/B] tak
[B]13. Możliwość przeprowadzenia kwarantanny/izolacji:[/B] nie za bardzo

[B][U]6. Dom tymczasowy w Wieluniu[/U][/B]
[B]1. Nick[/B]: Balbna R
[B]2. Miasto:[/B]Wieluń
[B]3. Doświadczenie:[/B] od dziecka opiekuję się psami chomikami kotami, mam 3 letnią sznaucerkę i pomagałam naszemu schronisku zwłaszcza w organizacji zbiórek,znalazłam dom dla 4 psów i cieszę się że mają bardzo dobrze.Mam kolegę weterynarza miłośnika zwierząt.
[B]4. Jakie psy może przyjąć:[/B] najlepiej powyżej 5 miesiąca, tolerujące psy bez chorób zakaźnych
[B]5. Na ile:[/B] do znalezienia domu
[B]6. Płatny (za ile?)/Bezpłatny/Zwrot za karmę i weta:[/B] za karme i weta
[B]7. Warunki mieszkaniowe:[/B] mieszkanie trzy pokojowe w blokach , na pierwszym piętrze, działka wypoczynkowa latem idealna dla psiaków
[B]8. Własne zwierzęta:[/B] suczka sznaucerka
[B]9. Kontakt z dziećmi:[/B] tak syn 16 i 22 lata
[B]10. Wychowanie (czego DT jest w stanie psa nauczyć):[/B] chodzenia na smyczy, podstawowych komend, socjalizacji z innymi zwierzami
[B]11. Opieka weterynaryjna:[/B] 24godzinny wet niedaleko mnie + moja zaufany weterynarz, który przyjedzie o każdej porze
[B]12. Możliwość opieki nad psem chorym:[/B] do uzgodnienia (zależy jako to rodzj choroby- wymagający jakiej opieki)
[B]13. Możliwość przeprowadzenia kwarantanny/izolacji:[/B] nie

Link to comment
Share on other sites

Inne formy pomocy.
W tym poście zostaną wyszczególnione osoby proponujące inne formy pomocy.

[B]Ogłoszenia:[/B] Borówka16, Karolina., ladySwallow

[B]Transport:[/B]

[B]Pielęgnacja:[/B]

- [B]Jagna78[/B] - Warszawa
- [B]letaa[/B] - Tarnów

[B]Wizyty przedadopcyjne:[/B]

- [B]monia3a[/B] - Białystok i okolice
- [B]ladySwallow[/B] - Lublin

[B]Sesje dla psów w potrzebie:[/B]

- [B]Karolina.[/B] - Chełm
- [B]ladySwallow[/B] - Lublin, raz w miesiącu Zamość
- [B]paoiii[/B] - Kraków

Link to comment
Share on other sites

1. Imię: Sonia
2. Wiek: ok 8 lat
3. Waga: 4,4 kg
4. Płeć: suka
5. Miejsce pobytu: Katowice
6. Stan zdrowia: choroba hormonalna Zespół Cushinga, zmiany grzybicze
7. Sterylizacja: tak
8. Szczepienia: tak
9. Stosunek do ludzi: dobry
10. Stosunek do dzieci: nadaje się raczej do starszych dzieci
11. Stosunek do kotów: dobry
12. Stosunek do psów: tolerancyjna
13. Opis charakteru: spokojna, przytulaśna, całuśna, pragnąca człowieka sunia
14. Wątek: [url]http://www.dogomania.pl/threads/207774[/url]
15. Zdjęcie:
[IMG]http://images49.fotosik.pl/928/bccf3b4cfa6d9775gen.jpg[/IMG]

1. Imię: Kendy
2. Wiek: ok.2-3 lata
3. Waga: ok.9kg
4. Płeć: suka
5. Miejsce pobytu: DT w Łodzi
6. Stan zdrowia: ok
7. Sterylizacja: nie, jest to warunek adopcji
8. Szczepienia: nie jestem pewna
9. Stosunek do ludzi: super, bardzo fajna, przytulaśna suka
10. Stosunek do dzieci: także dobry, spokojnie może iść do domu z dziećmi
11. Stosunek do kotów: przyjacielska
12. Stosunek do psów: przyjacielska
13. Opis charakteru: miła, sympatyczna sunia, bardzo zabiega o miłość człowieka
14. Wątek: brak, kontakt w sprawie adopcji: 503 198 107
15. Zdjęcie:
[IMG]http://img716.imageshack.us/img716/5283/kendy.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

to moje zgłoszenie na dt;)

[B]1. Nick: [/B]sacred PIRANHA
[B]2. Miasto:[/B] Zamość
[B]3. Doświadczenie:[/B] kilka lat działania w zakrece adopcji psów ze schronisk, pomoc ludziom prywatnym z ogarnięciem psów po przejsciach; no ikilkunastu tymczasowiczów już się przewinęło:-)
[B]4. Jakie psy może przyjąć:[/B] yorki zarówno szczęnięta jak i dorosłe ale nie mogą być agresywne do ludzi i jakoś wściekle do psów (mam małe dziecko i swojego yorka) no i odpada jakas choroba zakaźna (z tych samych powodów)
[B]5. Na ile:[/B] do znalezienia ds
[B]6. Płatny (za ile?)/Bezpłatny/Zwrot za karmę i weta:[/B] za karme i weta
[B]7. Warunki mieszkaniowe:[/B] mieszkanie 2 pokojowe w bloku na drugim piętrze w centrum miasta, siedze z dzieckiem w domu
[B]8. Własne zwierzęta:[/B] szczeniak w typie yorka
[B]9. Kontakt z dziećmi:[/B] mam 2letnia córkę wiec kontakt byłby codzienny
[B]10. Wychowanie (czego DT jest w stanie psa nauczyć): [/B]napewno podstaw- chodzenie na smyczy, socjalizacja z miastem, zostawanie samemu w domu, spokoj przy zabiegach pielegnacyjnych, przywoływanie, siad, leżeć, zostań, zostaw, czekaj
[B]11. Opieka weterynaryjna:[/B] mam znajomego weta do którego w razie potrzeby moge podjechac nawet w nocy poza godzinami otwarcia (bywały juz takie sytuacje)
[B]12. Możliwość opieki nad psem chorym:[/B] do uzgodnienia (zależy jako to rodzja choroby- wymagający jakiej opieki)
[B]13. Możliwość przeprowadzenia kwarantanny/izolacji:[/B] nie

Link to comment
Share on other sites

no napewno trzeba szukac sponsorow
ladySwallow zgodziła sie mi pomoc w prowadzeniem watku bo ja bede ogarniac skarpete, ogloszenia beda na mnie i bazarki trzeba bedzie na ta skarpete robic wiec obawiam sie ze nie moglabym wszystkiego na biezaco aktualizowac a zalezy mi zeby to byl czysty przejrzysty watek...tak zeby kazdy mogl wejsc w pierwsze posty i wiedzial jakie psy aktualnie sa do adopcji, jakie sa w dt,jak mozna pomoc itp itd:-)
pojawiły sie oczywiscie opinie i beda tu przemykac jeszcze wiele razy ze jest to zbedne bo yorki to modna rasa i pieski w tym typie szybko znajduja domy..moze i tak ale zwykle sa to domy nie nadające sie dla yorkow...poza tym jak kazda moda i ta minie..juz widac tego pierwsze oznaki : ludzie ogłaszają po kilka doroslych psów do sprzedania (likwidacje pseudohodowli) lub odsprzedaja "za symobliczna cene" swoje kilkuletnie psy...pojawiaja sie pojedyncze yorki w schroniskach..niedługo zacznie sie fala tych psiakow i musimy sie na to przygotowac...pomozmy tym ktore juz szukaja domu ale myslmy caly czas o tym jak przygotowac sie na to ze za chwile bedzie ich masa i patrząc na ogromna ilosc yorkow na ulicach ta rzesza yorkow w schroniskach będzie jeszcze przed dlugie lata...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']no napewno trzeba szukac sponsorow
ladySwallow zgodziła sie mi pomoc w prowadzeniem watku bo ja bede ogarniac skarpete, ogloszenia beda na mnie i bazarki trzeba bedzie na ta skarpete robic wiec obawiam sie ze nie moglabym wszystkiego na biezaco aktualizowac a zalezy mi zeby to byl czysty przejrzysty watek...tak zeby kazdy mogl wejsc w pierwsze posty i wiedzial jakie psy aktualnie sa do adopcji, jakie sa w dt,jak mozna pomoc itp itd:-)
pojawiły sie oczywiscie opinie i beda tu przemykac jeszcze wiele razy ze jest to zbedne bo yorki to modna rasa i pieski w tym typie szybko znajduja domy..moze i tak ale zwykle sa to domy nie nadające sie dla yorkow...poza tym jak kazda moda i ta minie..juz widac tego pierwsze oznaki : ludzie ogłaszają po kilka doroslych psów do sprzedania (likwidacje pseudohodowli) lub odsprzedaja "za symobliczna cene" swoje kilkuletnie psy...pojawiaja sie pojedyncze yorki w schroniskach..niedługo zacznie sie fala tych psiakow i musimy sie na to przygotowac...pomozmy tym ktore juz szukaja domu ale myslmy caly czas o tym jak przygotowac sie na to ze za chwile bedzie ich masa i patrząc na ogromna ilosc yorkow na ulicach ta rzesza yorkow w schroniskach będzie jeszcze przed dlugie lata...[/QUOTE]
Dzięki ,że napisałaś to ,bo już zostałam na jednym o to zaatakowana, że pytam co z yorkiem i czy szuka DT...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...