Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: cieczka u yorka

Domyślnie cieczka u yorka

mój sąsiad ma sukę yorka i ona jest dziwna. znają się z moim psem od dawna i teraz gdy podejrzewam u niej cieczkę ona jak pies skacze na niego. nie wiem co to wywołuje ale wiem że mój psiak nie będzie z nią utrzymywał kontaktów i proszę mi powiedzieć dlaczego ona na niego skacze

Przegląda
    lubelskie

Domyślnie

Bo takie zachowania nie mają tylko i wyłącznie zabarwienia seksualnego

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

A tak rozwijając - wykonywanie ruchów kopulacyjnych na drugim osobniku może być przejawem dominacji, zachęcaniem do zabawy, rozładowywaniem podekscytowania jakąś sytuacją czy ogólnego napięcia - a nie tylko chęcią odbycia stosunku Suka w cieczce zazwyczaj jest trochę podenerwowana, zestresowana, wszak hormony grają, i może się tak zachowywać właśnie dla rozładowania stresu, i to nie tylko na innych psach, ale i ludzkich nogach, maskotkach.
    Takie zachowanie mogą przejawiać wobec siebie dwa samce, kiedy jeden chce drugiego zdominować, podobnie suka wobec suki, a i bardzo często młodziutkie, 3-4 miesięczne szczenięta, u których zazwyczaj jest to właśnie wyładowanie podekscytowania zabawą.
    Tak wiec radziłabym się nie przerażać i nie bulwersować, ani nie doszukiwać, że z suczką jest coś nie tak, tylko zaakceptować to jako naturalny aspekt psich zachowań, bez doszukiwania się niepotrzebnych podtekstów i prób przekładania tego na jakieś ludzkie "zboczenia"

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez doglove Zobacz posta
    Martens ma rację, suczka próbuje dominować...
    A jakim cudem udało Ci się to stwierdzić na podstawie tak krótkiego opisu od olka12?

Domyślnie

Martens ma rację, suczka próbuje dominować...

Domyślnie

Ja mam dwie suczki, które tak robią, jest to dowód na to, że to zachowanie to objaw dominacji a nie zachowanie kopulacyjne

Domyślnie

Ja mam też w domu tylko dwie sunie - yorczki jedna jest starsza o 4 lata od drugiej ale ta młodsza też w ten sposób się zachowuję. Nie pomaga żadne karcenie ani prośby. Po prostu psi instynkt

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów