Jump to content
Dogomania

cieczka u yorka


Guest olka12

Recommended Posts

Guest olka12

mój sąsiad ma sukę yorka i ona jest dziwna. znają się z moim psem od dawna i teraz gdy podejrzewam u niej cieczkę ona jak pies skacze na niego. nie wiem co to wywołuje ale wiem że mój psiak nie będzie z nią utrzymywał kontaktów i proszę mi powiedzieć dlaczego ona na niego skacze

Link to comment
Share on other sites

A tak rozwijając - wykonywanie ruchów kopulacyjnych na drugim osobniku może być przejawem dominacji, zachęcaniem do zabawy, rozładowywaniem podekscytowania jakąś sytuacją czy ogólnego napięcia - a nie tylko chęcią odbycia stosunku ;) Suka w cieczce zazwyczaj jest trochę podenerwowana, zestresowana, wszak hormony grają, i może się tak zachowywać właśnie dla rozładowania stresu, i to nie tylko na innych psach, ale i ludzkich nogach, maskotkach.
Takie zachowanie mogą przejawiać wobec siebie dwa samce, kiedy jeden chce drugiego zdominować, podobnie suka wobec suki, a i bardzo często młodziutkie, 3-4 miesięczne szczenięta, u których zazwyczaj jest to właśnie wyładowanie podekscytowania zabawą.
Tak wiec radziłabym się nie przerażać i nie bulwersować, ani nie doszukiwać, że z suczką jest coś nie tak, tylko zaakceptować to jako naturalny aspekt psich zachowań, bez doszukiwania się niepotrzebnych podtekstów i prób przekładania tego na jakieś ludzkie "zboczenia" :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...