Jump to content
Dogomania

Dogtreking -- śląsk--


Metheora

Recommended Posts

Witam wszystkich zainteresowanych tematem... :razz:

Wraz z moimi psami mieszkam w pięknej miejscowości Wisła w Beskidzie Śląskim. Lasy, góry i rzeki mogą zachęcić również Ciebie do przyjazdu w te okolice. W sezonie letnim nasze codzienne spacery to ok 8-12km, znamy ( ja i moje psy ) fajne miejsca i trasy, czasem robimy tez dłuższe wyprawy i w płaskim i w górzystym terenie :p

Zapraszam do wspólnych wycieczek

W temacie dzielmy się swoimi propozycjami co do terminów i miejsc spotkań na terenie województwa śląskiego, opowiadajmy o swoich wyprawach, mile widziane też foty. Pogadajmy o sprzęcie i treningach, o naszych psach -jak sobie radzą w wędrówkach, i o sobie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Wiosna i słońce mobilizują mnie do treningów i wypraw z psami.
Czas zacząć pisać coś w temacie. Chęci do pracy są więc może kondycja pozwoli mi nadążyć za moimi psami. Biegają ze mną trzy psy rasy manchester terrier-
RAMI (ur. kwiecień 2004- 8kg) biega i spaceruje od 2008r
ALICE (ur. luty 2010- 7kg) zaczęła treningi w marcu 2011
AZIR (ur. luty 2010- 9,5 kg) zaczął treningi także w marcu

Jak zaczęliśmy?
Warto sobie opracować swój własny plan treningowy a potem trzymać się go konsekwentnie i właśnie tak zrobiłam. Założyłam tez zeszyt w którym zapisuję datę treningu, dystans, czas i imię psa który był ze mną.
Nasze treningi to biegi, marszobiegi, dłuuugie spacery w terenie miejskim i górskim. Zwykle od 8km-12km, czasem nawet więcej. Staramy się przede wszystkim dość regularnie, w miarę możliwości nawet codziennie. Nie zawsze zabieram wszystkie psy na raz. One ćwiczą więc trochę mniej niż ja a i tak są trochę lepsze niż ja :p
Czasem zdarzają się kontuzje ( w tym roku mamy pecha z przecinaniem łap, najpierw Alice potem Azir ). Takie skaleczenie wyklucza psa na jakiś czas ze spacerów.


Może słowo o sprzęcie
Używam sprzętu firmy Man Mat ( poza linami ), jest co prawda mały problem z doborem rozmiaru na małe psy bo sprzęt zaprzęgowy to zwykle dla husky ale radzimy sobie dzięki niewielkim przeróbkom i jestem bardzo zadowolona z jakości i wygody tych akcesoriów.

Pas biodrowy jest solidny i wygodny.

Szelki ManMat Merhi biega w nich głównie Azir i Rami , bardzo wygodne, wbrew pozorom lekkie, z przodu podszyta gąbka chroni przed otarciami.

[IMG]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/207164_192719770764622_100000798011025_413011_7323532_n.jpg[/IMG]


szelki typu Guard ( rozm.XXS ) w tych szelkach zwykle biega Alice - przymierzam się do malej przeróbki pasa pod brzuchem, dla Alice jest trochę za duży jednak

[IMG]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/198204_192719047431361_100000798011025_412992_5020974_n.jpg[/IMG]

Myślę jeszcze o modelu Soft Universal...może kupimy w tym sezonie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze zawody już za nami
Dogtreking- Pawełki- trasa MID ( 25km )
Wrażenie ogólne- SUPER impreza, dobra organizacja, fajni ludzie i ciekawe trasy
Wnioski moje- do kondycji psów nie mam żadnych zastrzeżeń, dla siebie na przyszłość- przede wszystkim poćwiczyć nawigację ( każde zgubienie sie na trasie to dodatkowe kilometry i mokre buty :P ), po drugie uważać na stare kontuzje, poza tym ok.
Alice i Jakub całkiem udany debiut :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...