Jump to content
Dogomania

KTO MIAŁ LUB MA PSA CHOREGO NA NERKI ?


INA

Recommended Posts

mojej kolezanki Alaskan choruje na nerki ale u niego nie jest tak zle wystarczy nu karma specjalistyczna do ejdzenia i funkcjonuje problem polega na tym ze nie wolno mu jeść nic innego a to starszny złodziej jedzenia trzymam kciuki oby wszytsko było dobrze

Link to comment
Share on other sites

Dzięki buldog znalazłam posty AM - będe szukała kontaktu.

Flaire- nie wiem co się stało?!

a jeszcze w sobotę ważyłam go - ma już prawie 14 kg.

Od kilu dni w nocy lub wieczorem wymiotyje śliną, przez pierwsze 2 dni

w nocy raz niewielką ilośc zwymiotował i w dzień normalnie jadł nawet -

własciwei to żarł- musiałam mu chowac jedzenie.

Wczoraj zwymiotował cały odbiad i po tem co 3 godziny regularne wymioty.(śliną)

Wróciłam od weta. mówi to od żołądka, gardło -krtanie też mu sie nie podobają. Przed chwilą dzwoniłam do domu - znowu wymiot.

Po południu robię mu badania żeby to nie były nerki !!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

INA, wiem, że to trudno, ale bądź dobrej myśli. To, że ma apetyt, to dobry znak, bo problemy z nerkami zazwyczaj objawiają się brakiem apetytu. Ale ja bym go nie karmiła, dopóki nie spotkasz się z wetem i nie ustalisz, co mu jest - a to im prędzej, tym lepiej.

Przepraszam, właśnie zauważyłam, że u weta już byłaś i że wet uważa, że to nie nerki. Ale powinien dokładnie go przebadać i ustalić, co to jest, a nie tak na oko, szczególnie u psa z historią taką, jak ma Twój.

Link to comment
Share on other sites

Boże, już się nie mogę doczekać do 15.-teraz jestem w pracy.

ale do domu dzwonię co 1-godzinę.

Jestem taka niewyspana całą noc czuwałam.

Niunius- dostał kroplówkę i antybiotyk- przeciwzapalny.

Jak do popołudnia sie nie zmieni robię badania krwi.

Boże on ma dopiero 7-m-cy a juz tyle przeszedł.dlaczego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Już bym wolała żeby to była jakas grypa, albo ten żołądek.

JUz raz to wysztko przeżyłam - drugi raz juz chywa bym nie dała rady.

:cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

INA, a czy on kupy robi? Bo jeżeli nie robi kup i wszystko wymiotuje, to może to być spowodowane jakimś zablokowaniem przewodu pokarmowego. Ostatnio kilka razy się z tym spotykałam i za każdym razem długo nie było odpowiednio zdiagnozowane... Więc wspomnij o tym wetowi, na wszelki wypadek.

Link to comment
Share on other sites

WITAM

Nie wiem co się dzieje już dwa razy próbowałam wysłać- i nic, a tyle

sie napisałam.

Teraz to tak raz dwa,

AM- no pewnie że chce pogadać- wyśle do Ciebie pw w ciągu dnia-

jak masz troche czasu- to możesz wejsć- grupa 3- post młode Airedalki

- mój nick na początku-jako gość- włascicielka.

No i nie jest najgorzej- najważniejsze że to nie nerki.

Flaire- waktycznie nie robił kupki przez cały dzień, ale zrobił dziś w nocy.

- powiedziałam o tym wet.

resztę napiszę potem

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

WITAM WSZYSTKICH

dziś to jest zupełnie inaczej! :B-fly:

Faktycznie najważniejsza w chorobie nerek jest DIETA!!!!!

Ja sama zaszkodziłam swojmu niunisiowi - poprostu przedobrzyłam :oops: - podniósł mu się mocznik- on uwielbiał jeść

mięcho- uważałam że jak ma apetyt to nie jest tak zle z jego chorobą

no i dawałam mu , jak się okazało za dużo białka w diecie .

Po 3 dniach ścisłej diety powoli będe stosowac diete dla nerkowców

jego sucha karma Eukanuba Renal + gotowane ( ukłony dla AM :P )

Oj męczy się mój mięsożerny zarłoczek na tej dietce.

Dlaczego ten maluch nie może normalnie żyć. :x

Julka- ile psiak ma lat? Wszystko o chorobie dowiesz się ;

http:/www.vetserwis.pl/nerki_pies.html

Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś na temat diet to tylko do AM. - FACHOWIEC-zresztą sama ma suczkę chorą na nerki.

Jaka była przyczyna niewydolności?

Jakie rokowania? Napisz jakie ma wyniki!

Augiasz 1 napiszę na pw.

Napisz ile lat choruje twój piesek?

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia kończy w lutym 5 lat. Właściwie dokładnie nie potrafie powiedzieć jakie są wyniki, ponieważ są w lecznicy w komputerze, a ja nie byłam w stanie zapamiętać. Jeździmy od dziś na kroplówki, sunia czuje się dobrze, właściwie tak jakby nic jej nie dolegało. Apetyt ma, jest na diecie, kupiłam dziś jej Renal, ale nie wiem czy finansowo wytrzymam. Dostaje moczopędne leki. Za tydzień mamy powtórzyć badanie krwi i moczu, wtedy się okaże czy wszystko wróciło do jakiejś względnej normy i czy nasze starania daja porządany efekt.

O przyczynach niewydolności nic mnie nie poinformowano, po prostu przyczyn może być wiele...

O rokowaniach na razie nie rozmawiamy, bo jak wspomniałam wcześniej, za tydzień będą rokowania na przyszłość.

Zastanawiam się czy można podawać jej ryż co sądzicie? Zawsze jadła ryż chętnie. Chciałabym połączyć gotowanie i diete spacjalistyczną, ponieważ tak będzie chyba najkorzystniej.

Pozdrawiam wszystkich chorujacych !

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich!

Julka- ja też jeżdziłam ze swoim pieskiem przez tydzień i troszkę

na kroplówki i identycznie jak u Ciebie cały czas mial apetyt.

Jako środek moczopedny dostawał Furusemid.

Po tygodniu wyniki były o niebo lepsze.

Weci mówili że piesek jest młody i będzie ok.

Dostawał dietetyczną i poza tym reszta normalnie bez ograniczeń.

Po miesiącu zaczął posikiwać i duzo pić okazało się że wyniki

wróciły do pozycji wyjściowej.

Padł wyrok nerki- i dieta niskobiałkowa.

Zastanawiam się czy można podawać jej ryż co sądzicie? Zawsze jadła ryż chętnie. Chciałabym połączyć gotowanie i diete spacjalistyczną, ponieważ tak będzie chyba najkorzystniej.

Możesz podawać ryż jak najbardziej- własnie fajną dietkę dostałam

od AM- :wink:

Oczywiście możesz łączyć- suchą diete i gotować- o to samo pytałam

wczoraj AM. Sucha diet. jest straaasznie droga- ja już kupiłam 4 kg-

Eukanuby -Renal- II- bo jak kupowałam te małe paczki to jeszcz drożej

wychodziło( musi starczyć na długo)

Flaire- dzięki za podtrzymywanie na duchu, będe miała do Ciebie Prośbę.

- napisze-pw- XENDUŚ dziękuje za pozdrowienia.

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH

MÓJ NIUNIUS POZDRAWIA WSZYSTKICH TOWARZYSZY NIEDOLI :hand:

Link to comment
Share on other sites

Julka,

Oto co napisałam na temat diet dla nerkowców na terierach, gdzie INA najpierw szukała pomocy; może okaże Ci się pomocne:

Znalazłam przepisy dla nerkowców w necie po angielsku. Jeśli czytasz po angielsku, to znajdziesz je na przykład tutaj, pod koniec tej stronki. Jeżeli nie, to daj znać i spróbuję przetłumaczyć. Przepisy zaklasyfikowane są według procentu białka w diecie (bo właśnie białko trzeba ograniczać w dietach dla nerkowców); powinnaś najpierw uzgodnić z wetem, jaki procent białka jest odpowiedni dla Twojego psa (będzie to pewnie zależało między innymi od stanu jego nerek). Możesz również sugerować się w tym wyborze procentem białka w gotowej karmie leczniczej, której używasz.

INA - czekam na pw. :)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo zainteresował mnie temat nerek, ponieważ mam dalmatyńczyka, a według weterynarzy i od hodowcy wiem, że mają one nerki podobne do nerek człowieka. Mój piesek jest po przejściach, ma 9 lat (my mamy go 2 lata, od momentu wypadku) i stwierdzono u niego na USG nieregularne kształty nerek - jedną trudno było znależć. Pozim keratoniny był na granicy normy, ale wet mówili - konsultowałam się u trzech, że nie ma powodów do niepokoju. Ostatnie badania robiliśmy pół roku temu i chyba teraz zrobimy nowe, ponieważ zaniepokoiły mnie objawy odruchów wymiotnych, gdzie pies nie wymiotuje, a jeśli już to śliną albo bezpośrednio po jedzeniu (rzadko). Przeczytałam, że ilość podawanego białka ma wpływ na stan nerek, my zwiększyliśmy ilość mięsa w jego pożywieniu, gdyż jego stan mięśni był w opłakanym stanie i oczywiście wspieraliśmy jego regenerację spacerami. Lecz ze względu na ogólny stan zdrowia nia możemy go forsować, ostatnio stwierdzono u niego zapalenie migdałków - co też przyczyniło się do wymiotów, został wyleczony, ale objawy wymiotne nie ustąpiły. Może to my popełniamy jakiś błąd, może zła dieta lub sprawy żołądkowe, czy na coś mam zwrócić uwagę weterynarza - szczególnie jeśli będziemy robić badania krwi to np. jakie? -żeby wykluczyć kilka kwestii, bo piesek ma problemy również z wątrobą i sercem, oprócz tego jest kaleką - tego nie "naprawiamy", bo jest sprawny, ale badanie np. rtg to już kłopot z usypianiem, a to obciąża jego organy wewnętrzne. Najbardziej boję się raka - węzły chłonne są przecież pierwszymi sygnalizatorami choroby, a pies drapie się za uszami i pomimo, że czyścimy je regularnie ostatnio sygnalizuje, że go boli. Po prostu nie wiem na co zwrócić uwagę i czy jest sens robić wszystkie badania wykluczające choroby - piesek i tak dużo przeszedł, jest pod stałą kontrolą lekarza, jednak to my decydujemy o zrobieniu jakiś szczególowych badań.

Link to comment
Share on other sites

Mecka!

Na pewno czytałaś cały ten post. Mój psiak jest chory na nerki-ma wysoko poziom mocznika i kreatyniny pozostałe bad . w normie.Własnie w zeszłym tygodniu przeżywałam-

straszne chwile, te odruchy wymiotne , wymioty sliną- coraz

bardziej intensywne. Teraz jest już dobrze- za wysoki pozim gastryny w żołodku spowodowany za dużą dawką białka. Zmiejszyłam dawkę, białka.

Teraz cały czas ma dietę - niskobiałkową. Jest w bardzo dobrej kondycji.

Oprócz tego mój psiak nabawił się lekkiego zapalenia krtani.- antybiotyk.

Wszystki objawy ustąpiły.

Jako że mój psiak jest bardzo młody nie robiłam innych badań, ponieważ

2 miesiące temu były idealne.

Wiem że wskutek wypadku też może nastąpić uszkodzenie nerek.

Jak z moczem badałaś na poziom białka całk.?A robiłaś morfologię-

ASPAT I ALAT. Mierzyłaś ciśnienie krwi.

Może tak na póbę przez kilka dni obniżyłabyś poziom białka w diecie- i sprawdziłałabyś czy nadal wymiotyje sliną

Czy stosujesz jakieś specjalistyczne diety - na tak dużą liość schorzeń?

Watroba, serce, mniejsza aktywnośc psa.

Wiem że psiaka- chorego na serduszko nie można forsować ,

faktycznie wszelkie usypiania do badań specjalistycznych strasznie

osłabiają serce.

Sprawdz na www.vetserwis.pl- tam też można zwrócic się o poadę

do dyżurnego weta.

POZDRAWIAM -INA

Link to comment
Share on other sites

Ina! Bardzo Ci dziękuję za słowa pociechy. :) Z tymi wymiotami to sama nie wiem co je tak na prawdę powoduje, właśnie dzisiaj byliśmy u weta i na razie pozostaje cloperamid, a we czwartek robimy szczegółowe badania krwi - chyba ALAT i ASPAT też, ale z nerkami nie jest tak źle - podobno. Jeśli zajdzie taka konieczność będziemy robić badania szczegółowe. Nie wiem czy wątroba się u niego nie odzywa - wszystko się okaże. Teraz niepokoją, weta też, te powiększone węzły chłonne. Co do diety nasz piesio od samego początku jest na diecie w proporcjach na tydzień: 3 kg mięsa wołowego lub wieprzowego i 1 kg ryży, a do codziennej porcji starta na tarce jedna marchew, pół selera i pół pietruszki. Je dwa razy dziennie, w miarę regularnie, nie podajemy mu mleka, sera i jajek oraz innych "ludzkich" przysmaków, czasem zdarza się, że dostanie plasterek szynki w nagrodę. Kości i czekolada są wykluczone, dlatego bardzo go pilnujemy, aby nic nie podjadał np. na dworze, a on bardzo lubi to co zakazane. Dom znać jakie wyniki wyszły i czy przypadkiem te objawy nie były wskazaniem na inną chorobę (oby nie!).

Link to comment
Share on other sites

WITAM

SIC!

Ja kupuje EUKANUBE Renal ale fazę II- ona jest trochę droższa od I

Bardziej opłaca kupić worek 4 kg- 113 zł

w mniejszych workach - 0,70 kg to juz koszt 25 zł( jednak na początek

lepiej sprawdzić czy psiak lubi akurat tą karmę i kupić mniejszy- mój

psiak za tym przepada)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...