Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Domyślnie Spuchnięte oko u psa.

Posiadam około 12-nastoletnia suczkę, jest mieszańcem
    Ostatnio zauważyłam, że ma zaczerwienione oko, jakby spuchnięte (?), miejscami ''wychodzi'' ropa, łzawi, suka to oko ma takie ''przymrużone''.
    Nie wiem co robić , byłam u weta ale podobno gdzieś wyjechał, a na drzwiach wisi ciągle kartka 'zaraz wracam', tak samo jak poprzednim razem..
    Przemywam jej to oko herbatą, oko wygląda troche lepiej, ale jednak i tak zostaje spuchnięte, i nie wiem co zrobić, aby opuchlizna z tego oka zniknęła i dodam, że tylko jedno oko ma takie chore.

Poniżej zamieszczam zdjęcia, w troche lepszym stanie, po przemyciu tego oka i pozbycia się ropy:

[kliknij w obrazek, aby powiększyć]

Przegląda
    Łódź

Domyślnie

przemywać herbatą możesz, ale tym nie wyleczysz zapalenia. pojawiła się ropa więc potrzebne są krople z antybiotykiem. możesz je kupić u weta, albo poprosić jakiegoś lekarza o wypisanie recepty, mój miał zakraplaną gentamycynę swego czasu, cena apteczna i u weta zbliżona, ok. 3-4 PLN. ale potrzebna recepta.
    jednakowoż lepiej udaj się do weta, niech obejrzy dokładnie, może to wina jakiegoś urazu mechanicznego? tak czy siak samo się nie wyleczy.

Przegląda
    Ostrowiec Świętokrzyski

Domyślnie

Mój 13 letni piesek też miał i ma nadal problemy z oczkiem. Również mu spuchło, łzawi, pies miał je często zamknięte. Weterynarz stwierdził, że to uszkodzona rogówka, być może mechanicznie albo ze starości. Zakraplałam mu do oczka "dicortinef vet", koszt 13 zł u weterynarza. Inny wet nam poradził smarowac neomecynum (maść do kupienia w aptece). Cały czas mu lejemy te kropelki, bo są dni kiedy jest poprawa, a są dni kiedy ma oczko całkiem zamknięte. Być moze Twój psiak ma to samo. Ale jednak lepiej poradzić się specjalisty, bo można bardziej zaszkodzić niż pomóc. Pozdrawiam

Domyślnie

Tak jak napisały Pauli i Yokoona, potrzebne są krople. W nagłych przypadkach dobrze jest mieć świetlik w torebkach do zaparzania i tym przemywać, bo świetlik ma działanie delikatnie przeciwzapalne i bakteriobójcze.

Jak już będziecie mieć krople, to najłatwiej je zapuszczać odciągając wysoko górna powiekę tak, że dolna tworzy woreczek, w którym kropla zostanie. Przy okazji dolna powieka zakryje źrenicę i pies nie będzie się bał widząc zbliżającą się do oka butelkę

Byliście u weta?
    Moja chihuahua pisze blog

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów