Jump to content
Dogomania

Układanie jadłospisu!


Guest olka12

Recommended Posts

Guest olka12

Proszę ułóżcie mi jadłospis BARF-owy.
Mój pies waży 13 kg i ma 5 lat, jest to mops ma rozszczep żuchwy więc kości tylko w postaci mielonej. Proszę o to by w jadłospisie znajdowało się mało jaj ponieważ mój pies wymiotuje po nich. Proszę także dokładnie opisać sposób przygotowania.
Proszę o podawanie proporcji każdego składnika.Z moich obliczeń wynika że 2%/3% wagi pieska to ok.0.26 kg.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.\

Tak sobie myślę że może da się karmić psa barfem bez kości bo ja nie za bardzo mam czym mielić kości a barf to doskonałe rozwiązanie dla psiaka który suchej karmy ani rusz, piszcie te jadłospisy bez kości tylko w te miejsca składniki zamiast i mówięże jaja odpadają.
Jeśli by to w czymś pomogło to karmię teraz JoserąFestival wcześniej TW i do tego dodatki w postaci mięsa i kluchy i ryż lub szynka i pies jest otyły

Link to comment
Share on other sites

Barf bez kości to nie barf. Nie da się tak dostarczyć wszystkich składników. Teoretycznie można podawać surowe jedzenie i dodawać perparaty wapniowe, ale to już barfem trudno nazwać...
Jeśli nie masz czym mielić kości (w tradycyjnej maszynce do mięsa na korbkę z wielkim bólem można zmielić co najwyżej korpusy i kurze łapki...), to może rozejrzyj się za gotowym barfem w kostkach w postaci mielonki, mrożonym, np. Primex.
Pies otyły który ma schudnąć powinien dostawać mniej niż te 2-3% - bo taka ilość pozwala utrzymać wagę z której liczono dawkę.
I po co dajecie otyłemu psu ryż i kluchy?! Przecież to tuczy go jeszcze bardziej. Mops powinien ważyć 6-8 kg - jeśli waży praktycznie 2 razy więcej niż powinien, to brutalnie mówiąc długo nie pożyje, za parę lat siądzie mu serce i będzie po psie, o ile wcześniej nie pójdzie kręgosłup/stawy i nie będzie trzeba go uśpić. W niektórych krajach takie zatuczenie psa jest traktowane przez prawo jak zwykłe znęcanie się nad zwierzęciem. - top chyba daje do myślenia?
Co do rozszczepu żuchwy - jak to wygląda u Twojego psa? Bo pierwsze słyszę o czymś takim, może chodzi o niedorozwój? Bo przy rozszczepie żuchwy ten pies chyba nie powinien być w stanie nawet kulki karmy pogryźć.

Link to comment
Share on other sites

Guest olka12

ja nie mogę przetłumaczyć mamie by nie dostawał kluchów i ryżu
pomóż mi ułożyć mu dietę nawet jeśli nie byłby to barf byleby był zdrowy i żył długo
ma po prostu żuchwę na pół rozdzieloną od urodzenia

Link to comment
Share on other sites

Guest olka12

co mam zrobić żeby pies ewentualnie zaczął jeść suchą karmę i jak tak to jaką ( on nie chce suchej tknąć)
Stosowałam:
1. RC Adult
2. Acana Adult
3. TW ( najlepsza )
4. Josera Festival

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olka12']
ma po prostu żuchwę na pół rozdzieloną od urodzenia[/QUOTE]

Masz jakieś zdjęcie tego?

Przestawcie go po prostu na gotowane, ale bez żadnych produktów mącznych i zbożowych typu makaron, ryż, kluski. Możesz podawać gotowane mięso drobiowe, na zmianę z drobiowymi żołądkami albo czasami sercem wołowym (drobiowe serca też mogą być) a do tego gotowane jarzyny. Proporcje 2/3 mięsa, 1/3 jarzyn. Do tego dodajesz preparat witaminowo mineralny wg dawkowania na opakowaniu (np. Can Vit) i łyżeczkę oleju np. z pestek winogron, ale zwykły też może być, i gotowe. Czasami jako dodatek jogurt naturalny.
Porozmawiaj z mamą, wytłumacz jej, że pies jest otyły, pokaż w internecie ile powinny ważyć mopsy i czym grozi tak wielka otyłość u psa. Może porozmawiaj też z weterynarzem, poproś żeby przy wizycie wyjaśnił mamie, że pies jest za gruby i to groźne dla jego zdrowia i z czasem też życia - może jego mama posłucha bardziej?
Bo choćbyś stawała na głowie i karmiła psa barfami, karmami light czy czymkolwiek, on nie schudnie dopóki prócz tego będzie tuczony kluskami niczym jakiś tucznik na pasztet.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...