Jump to content
Dogomania

Mogę sama tesować amstaffa czy koniecznie tresura profesjona


Recommended Posts

  • 5 weeks later...

witaj

Mysle ze najwazniejsze w ulozeniu sa pierwsze miesiace w nowym domu, gdyz potem zbiera sie plony dobrego czy zlego wychowania. moja amstaffka od malego probowala ustawic sie i nas. Miarka sie przebrala kiedy kazalam zejsc 3-miesiecznemu szczeniakowi z kanapy a on zawarczal. zasiegnelam jezyka u posiadaczy astów i udalo mi sie wychowac naprawde wspanialego psa. teraz ma 5 lat i nie mam z nia zadnych wychowawczych problemow.

czytalam tez troche ksiazek o wychowaniu, a szkolenie na PT czemu nie, ale niekoniecznie.

zycze powodzenia

Link to comment
Share on other sites

(...)Miarka sie przebrala kiedy kazalam zejsc 3-miesiecznemu szczeniakowi z kanapy a on zawarczal.

Moj zaczal od tego pobyt w naszym domu. Jeszcze nie umial wchodzic na kanape a juz czul, ze mu sie wszystko od zycia nalezy.

Ulozenie psa kosztowalo mnie tyle pracy, ze sama nie moge w to uwierzyc, jak sobie przypomne, ale teraz ma 4 lata i jest wspanialy.

MonikaAST mozesz szkolic w domu, ale to bedzie bardzo trudne. Potrzebne Ci sa konsekwencja, duzo czasu i cierpliwosci. Nie mysl zreszta, ze na szkoleniu bedzie zdecydowanie latwiej, tam pokaza Ci tylko co masz robic i wytlumacza pewne zachowania, szkolenie psa to codzienna systematyczna praca w domu a nie dwie godziny tresury w tygodniu na placu.

Na Twoim miejscu rozwazylabym inne "za i "przeciw" niz pieniadze. Za rok nie bedziesz pamietala, ze wydalas te 400 zl (okolo).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja jestem zdecydowaną zwolenniczką odżałowania kasy i szkolenia w grupie u dobrego tresera. Naprawdę, warto. Tak naprawdę wtedy szkoli się właściciel, jak ma postępować z psem w różnych sytuacjach.

Ale znam na przykład amstafkę nie szkoloną, która jest oazą spokoju. Myślę jednak, że taki ma po prostu charakter złoty.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz pojęcia o psiej psychice możesz spróbować sama i konsultować się z DOBRYM szkoleniowcem. Jesli nie wiesz nic, lub twoja wiedza jest mało kompletna to radze wybrać się na szkolenie i to jak najwczesniej. Pamietaj tylko że lepiej samemu szkolić niz chodzic na kiepskie szkolenie, bo błędy sie trudno odkręca. Jesli choć troche interesuje cie pozytywne szkolenie możesz odwiedzić stronki :

http://kliker.pieski.eu.org/

http://www.szkolenie.prv.pl/

Nawet jesli nie jestes zwolenniczką takich metod możesz pocztac teorie na tycg stronach - psia psychika się nie zmienia :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...