Pokaż wyniki od 1 do 24 z 24

Domyślnie Lista ras psów niebezpiecznych

Witam, na studiach dostałem zadanie aby znaleźć i dowiedzieć się dlaczego lista ras psów niebezpiecznych zawiera następujące pozycje, a dlaczego nie inne uważane często za bardziej groźne.

amerykański pit bull terrier
    pies z Majorki (Perro de Presa Mallorquin)
    buldog amerykański
    dog argentyński
    pies kanaryjski (Perro de Presa Canario)
    tosa inu
    rottweiler
    akbash dog
    anatolian karabash
    moskiewski stróżujący
    owczarek kaukaski

Czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na pytanie o przyczynę takowego ułożenia tej listy? Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Domyślnie

No szczerze mówiąc trudno to określić, bo najwięcej pogryzień obecnie mają na swoim koncie psy w typie owczarka niemieckiego i kundelki.. Ba, mam wrażenie, ze więcej jamników i psów w typie pogryzło swoich właścicieli, niż rottków

Przegląda
    podlasie

Domyślnie

mozna wiedziec co studiujesz ?

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

Pewnie będzie mało poprawnie politycznie, ale co tam

Rottweilery znalazły się na liście z uwagi na licznie nagłaśniane przez media przypadki pogryzień - boom na to był akurat w okresie tworzenia listy; podobnie z kaukazami.
    Pitbull... Bullowate były na cenzurowanym dopiero od niedawna, ale na liście nie zamieszczono amstaffa, a pitbulla, który jest rasą nie uznawaną, przez FCI, a więc i Związek Kynologiczny w Polsce, co oszczędziło pracy urzędnikom, jako że kontroli podlegają tylko psy rodowodowe, a pitów takowych w Polsce jest garsta z powodów powyższych - nikt nie sprowadza rodowodowych pitów do kraju, w ktorym nie może ich wystawiać na większości wystaw. Z amstaffem mieliby za dużo bałaganu, więc uznali go za niegroźną, wystawową rasę - mimo iż w USA ten sam pies może być rejestrowany w różnych organizacjach jako pit i amstaff.
    Reszta ras to wybór dużych ras ze stróżującą przeszłością, jak najrzadszych w Polsce (czy akbash dog jest choć jeden...?), by po raz kolejny oszczędzić pracy urzędom, a stworzyć pozory, że coś robi się z problemem agresywnych psów (notabene niezależnym od rasy).

W skrócie lista to bubel krytykowany przez całe środowisko kynologiczne. Nie umieszczono w nim nawet rasy, która króluje w polskich statystykach pogryzień, czyli... owczarka niemieckiego.

Domyślnie

studiuję prawo, a zadanie jest z prawa administracyjnego.

właśnie kwestia dotyczyła między innymi braku owczarka niemieckiego, a umieszczenie kaukaskiego

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Baluuu Zobacz posta
    studiuję prawo, a zadanie jest z prawa administracyjnego.

właśnie kwestia dotyczyła między innymi braku owczarka niemieckiego, a umieszczenie kaukaskiego
    No to masz odpowiedź - wzięli krótko mówiąc te, co to groźnie wyglądają Podpisuję się całkiem pod postem Martens.

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

Na to pytanie prędzej odpowiedzą Ci znawcy polityki zagranicznej bo z kynologicznego punktu widzenia lista i dobór ras na nią jest niespecjalnie sensowny

Przegląda
    oaza spokoju

Domyślnie

Jezeli utworzona zostala lista psow niebezpiecznych ,i tylko psow rasowych z papierami ,to dlaczego nie ma tez ujetych mieszanscow z tymi rasami?
    Do mieszancow naleza rasowopodobne.Przeciez mieszance z reguly kupowane sa byle gdzie i trafaiaja w duzej mierze do byle jakich rak ?

Przegląda
    oaza spokoju

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez ladySwallow Zobacz posta
    No szczerze mówiąc trudno to określić, bo najwięcej pogryzień obecnie mają na swoim koncie psy w typie owczarka niemieckiego i kundelki.. Ba, mam wrażenie, ze więcej jamników i psów w typie pogryzło swoich właścicieli, niż rottków
    ale porownaj sobie ugryzienie jamnika z ugryzieniem rottka

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez xxxx52 Zobacz posta
    No, widziałam pana po ugryzieniu jamnika - miał bliznę na pół twarzy, bo jego jamnik ot, tak go zaatakował w czasie snu... To może powinno się usunąć z ulic ciężarówki, bo niby auta osobowe częściej powodują wypadki, ale ciężarówki mają w porównaniu z nimi większą siłę...

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

Jezeli utworzona zostala lista psow niebezpiecznych ,i tylko psow rasowych z papierami ,to dlaczego nie ma tez ujetych mieszanscow z tymi rasami?
    Bo nie. Napisz zapytanie do polskiego rządu. My naprawdę nie wiemy

Porównałam.
    Ugryzienie amstaffa i mieszańca jamnika szorstkowłosego, oba na moich oczach, niestety. Obrażenia podobne, jak po jamniku nie większe, bo ast złapał, trzymał i puścił, a jamnik poszarpał cała nogę.

Przegląda
    wlkp

Domyślnie

z Tego co ja wyczytałam to Tosa jest na liście, bo w język oznacza bojowy i dlatego jest umieszczony.
    Mój kuzyn ma Owczarka Kaukaskiego i ten pies ma silne poczucie terytorium. Ale brał z pseudohodowli to jest tylko do tej rasy podobny. Podczas zabawy, gdy on chciał skończyć i zabrał zabawkę to pies rzucił się na niego. Fakt tylko rękę trochę poharatał z czego wnioskuję, ze zaatakować nie chciał. Ale wariował strasznie jak ktoś chciał na podwórko wejść. Tylko do tego stanu doprowadziła właśnie kuzyn i jeżeli on miałby jakiegokolwiek innego psa rasy właśnie stróżującej to samo tak skończyłoby się. I to od rasy nie zależy.

i gdzieś coś wyczytałam, ale nie pamiętam gdzie, ze te psy niby nie ostrzegają przed atakiem. Więc to pewna informacja nie jest. A może w jakimś programie widziałam... nie wiem...

i ciekawa jestem ile psów co faktycznie zaatakowało miały rodowody. Bo z drugiej strony czytałam, że niby mieszańce tych ras też, ale to pewnie nie u nas.

i największy hicior to fakt, że u nas psy z listy ras agresywnych mają chodzić w kagańcach, a na dobrą sprawę nikt nie wie jak te psy wyglądają i już o nazwie nie wspomnę. I żebym ja podpowiadała nazwę..

Przegląda
    oaza spokoju

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Martens Zobacz posta
    Bo nie. Napisz zapytanie do polskiego rządu. My naprawdę nie wiemy

Porównałam.
    Ugryzienie amstaffa i mieszańca jamnika szorstkowłosego, oba na moich oczach, niestety. Obrażenia podobne, jak po jamniku nie większe, bo ast złapał, trzymał i puścił, a jamnik poszarpał cała nogę.
    po co mam pisac dp rzadu ,przeciez majaj super" doradcow" tylko to zrozumiale jest ,ze i mieszance powinny brac pod uwage w utworzeniu tej lisy
    Po za tym co to daje ,ze ta lista jest utworzona?
    czy podatki sa wyzsze?czy musza osoby co posiadaja te rasy zdac egzamin,czy psy musza byc obowiazkow ubezpieczine itd?
    Ostatnio edytowane przez xxxx52 ; 10-10-2011 o 19:40

Domyślnie

Ostatnio dowiedziałam się mam bardzo niebezpiecznego psa , nadmieniam iż jestem właścicielką shih-tzu .Na moje pytanie dlaczego ta osoba tak sądzi , otrzymałam odpowiedż " bo jak się chce pocałować w pysk , to można się pomylić i pocałować w d...pę "

Przegląda
    lubelskie

Domyślnie

Baluuu, ta lista to jakiś totalny niewypał i mam wrażenie, że te rasy dobrano w ogóle "od czapy". Planowano chyba nawet poszerzenie tej listy, ale kiedy okazało się, że trafiłoby tam większość ras ponad 30kg to chyba sobie dali siana

Jeśli chodzi o konkretne rasy - rottek i APBT to tak, jak pisała Martens. Resztę chyba wylosowali na chybił-trafił

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

Po za tym co to daje ,ze ta lista jest utworzona?
    czy podatki sa wyzsze?czy musza osoby co posiadaja te rasy zdac egzamin,czy psy musza byc obowiazkow ubezpieczine itd?
    Lista jest utworzona po to, zeby człowiek przed zakupem rodowodowego psa tej rasy poszedł do urzedu po pozwolenie i zapłacił parę groszy (uzyskanie pozwolenia to formalność, jak zakup biletu ztm, przynajmniej u mnie) oraz musial wyprowadzać go na smyczy i w kagańcu, co i tak zależy tylko od dobrej woli własciciela, bo dopóki nikt się nie skarży, wszyscy mają to gdzieś

Przegląda
    oaza spokoju

Domyślnie

Ta liste tych pseudoagresowrow mozna wrzucic do kosza

Przegląda
    Puławy

Domyślnie

moim zdaniem to jest ta lista o kant d***y roztłuc.w polsce i tak większość kupuje bez rodowodu,czyli kundelki,czyli bez rejestrowania.właściciel zawsze może się wyprzeć,że ma asta a nie pita i tyle

Przegląda
    Maków Mazowiecki

Domyślnie

Dokładnie, u mnie na osiedlu jest pies, dla kolegów właściciela pitbull (bo większy szpan), a dla policji amstaff, bez papierów oczywiście...

Przegląda
    Puławy

Domyślnie

a w kagańcach to czy on jest kaukaski czy duży mieszaniec powinien chodzić-wg policji i większości ludzi

Przegląda
    oaza spokoju

Domyślnie

Utworzenie listy psow tzw niebezpiecznych jest zwiazane z wieloma ograniczeniami ,utrudnieniami
    -podatek jest wieloktotnie wiekszy np.podatek roczny za jednego psa wynosi 130 rocznie ,za psa ras "niebezpiecznych"650-120o na rok
    -obowiazkowe ubezpieczenie
    -zwzwolenie .ze mozna posiadac te psy
    --sprawdzajacy egzamin dla opiekuna jak i psa
    -psy tej rasy moga chodzic bez kaganca i bez linki o ile zostana sprawdzone pod wzgledem socjalnego zachowania przez trenerow psow.

Przegląda
    Gardzienice/Toledo

Domyślnie

a mnie sie ta lista podoba . Widać, ze robiona przez kynologa-lingwistę . Dużo jeżdżę po wystawach, nie tylko w Polsce. I większości tych psów w życiu nie spotkałam.... szkoda, ze nie dopisali tam
    kosmity zielonego,
    marsjanina chwilowego
    ufoludka z melmak
    i kilku innych ras.

Przegląda
    dolny śląsk

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Martens Zobacz posta
    Lista jest utworzona po to, zeby człowiek przed zakupem rodowodowego psa tej rasy poszedł do urzedu po pozwolenie i zapłacił parę groszy (uzyskanie pozwolenia to formalność, jak zakup biletu ztm, przynajmniej u mnie) oraz musial wyprowadzać go na smyczy i w kagańcu, co i tak zależy tylko od dobrej woli własciciela, bo dopóki nikt się nie skarży, wszyscy mają to gdzieś
    Do urzędu idzie się już po zakupie psa,trzeba podać jaki,kiedy urodzony i nr tatuażu-tak więc bzdura totalna ,bo najpierw jest pies ,a potem pozwolenie na niego.

Przegląda
    oaza spokoju

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez rottaska Zobacz posta
    Do urzędu idzie się już po zakupie psa,trzeba podać jaki,kiedy urodzony i nr tatuażu-tak więc bzdura totalna ,bo najpierw jest pies ,a potem pozwolenie na niego.
    a pozwolenie nalezy miec w rece?

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów