Jump to content
Dogomania

Jak zacząć wystawiać swojego psa?


18klaudia

Recommended Posts

Witam wszystkich :)
Chciałabym zacząć wystawiać swojego pieska Cocker Spaniela Amerykańskiego ma on 3 lata. Czy mógłby mi ktoś doświadczony powiedzieć od czego powinnam zacząć ? Czy jest to trudne? I czy jest możliwość żeby osoba nie pełnoletnia go wystawiała? Czy musi znać podstawowe komendy ?:)

Link to comment
Share on other sites

Dziekuj za odpowiedz:) uczyłam go juz biegania kłusem i wydaje mi się że robi to dobrze:) Mam nadzieje że dam rade i że w nastepnym roku weźmiemy udział w jakiejś wystawie:) A co piesek potrzebuje żeby zostać reproduktorem ?:)
Link do jego galerii: [url]http://www.dogomania.pl/galeria/d/8880/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Na początku uczyłam go żeby szedł obok nogi to tego uzyłam jego piłki włozyłam ja do kieszeni i on wtedy nie odchodził od nogi:) potem kupiłam ringówke i chodziłam z nim i zawsze jak szedł poprawnie koło nogi to dawałam mu nagrode i jakos pomału załapał :) pozycji jeszcze go nie uczyłam i tez właśnie musze zacząć:)

Link to comment
Share on other sites

Byłoby super:) Bardzo dziekuje:) Pisałam z hodowcą i udzieliła mi kilku rad:) jeśli pojdzie dobrze to na wiosnę bierzemy udział w wystawie :) Tylko nie wiem jak bedzie z sierścia :( bo jakieś 3 miesiące temu Spajki był ścięty na krótko ale może odrosną.. Są jakieś witaminy lub odzywki żeby sierść rosła szybciej ?:D

Link to comment
Share on other sites

www. krakow.olx.pl/cocker-spaniel-ameryka-ski-z-rodowodem-iid-50409563
www. beta3.ojej.pl/714289/Krak%C3%B3w-AMERYKA%C5%83SKI-COCKER-SPANIEL.html
Szkoda,że robisz psu reproduktora po tym jak na lewo krył co popadnie:(( Nie chce wszczynać awantury, ale nie od tej strony powinno się zaczynać! Po co nagle potrzebny mu reproduktor, co by mógł kryć więcej suk? Sorrki ale nigdy nie będę popierać bezmyślnego rozmnażania zwierząt! Jeżeli zrobisz mu już uprawnienia, to postarałabym się o zrobienie mu badań genetycznych przeznaczonych dla jego rasy, klinicznych, HD oraz wymazu z napletka, skoro krył tyle suk bez papierów może być nosicielem m.in .herepsu....a ten może powodować śmierć szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

do statusu reproduktora 3 oceny doskonałe na 3 wystawach od 2 różnych sędziów w tym na jednej wystawie międzynarodowej po 15 mscu życia :-)

Psu musisz wyrobić rodowód,jeżeli do tej pory tego nie zrobilas, a wiaze sie to z kosztami i czasem.. bo wyrobienie rodowodu trochę trwa ;-)

Wzrost włosa trochę trwa.. a w jego wieku psy mają naprawdę długą szatę :-)

Link to comment
Share on other sites

Każdego tak sprawdzasz? Co prawda piesek był ogłoszony! Ale nie krył nie znajomych suczek. Krył tylko raz moją sunia . Mi na reproduktorze nie zależy pieska nie mam tylko dlatego żeby krył suki i żeby na nim zarabiać ! zapytałam tylko tak ! hmm bezmyslnego rozmnażania zwierząt?!! nie wiesz nawet jaka sytuacja a oceniasz.. moim zdaniem to jest nie w porządku!;/ Haha tyle suk bez papierów?? niee noo pff .. nie wiesz jak jest a tyle do gadania masz!!

Link to comment
Share on other sites

Wyobraź sobie ,że nie każdego ;) Ale rasa jest na tyle rzadka, że zapada w pamięć...Psiaka widziałam wielokrotnie ogłaszanego, oraz kilka ogłoszeń gdzie był podany jako ojciec szczeniąt...o czymś to świadczy. Żadna sytuacja nie usprawiedliwia rozmnażania psa na lewo! Kryjąc w taki sposób kierujesz się tylko i wyłącznie zyskiem, a nie dobrem rasy. To co mogę Ci teraz polecić....to zmień nastawienie, i zamiast się tu stawiać, powiedz wprost "dałam ciała, nie wiedziałam o akcji rr itp, ale chce to naprawić", niestety ale z takim nastawieniem "krył tylko..." nie założysz nigdy wartościowej hodowlii, a chyba do tego chcesz dążyć?? Masz psa z papierami i powinnaś to wykorzystać dla propagowania i ulepszania rasy! Zapisz się w ZKWP, wyrób psu rodowód, zacznij wystawiać i uczyć się groomingu(u ras długowłosych to połowa sukcesu). Ale nie obrażaj się ,że ktoś wyjawił "twój sekret"....troszkę pokory;) Z mojej strony EOT

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

[quote name='18klaudia']A jak jest z wystawianie szczenią?:) Bo zamierzam kupić sobie też sunie Cocker Spaniela Amerykańskiego. Czy piesek musi mieć jakiś określony wiek.?:) Bardzo chciałabym kiedyś założyć swoją własną hodowle ;)[/QUOTE]

Lepiej poczytaj o rasie, chorobach, potrzebach, charakterze oraz znowelizowaną ustawę o ochronie zwierząt :mad:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...