Jump to content
Dogomania

nasz przyjaciel Tenor, już na trzech łapkach pilnie szuka domu!


Mysia_

Recommended Posts

Tenor to dość duży psiak, który trafił do nas 18 kwietnia z ul. Armii Krajowej gdzie prawdopodobnie mieszkała sunia z cieczką. Tenor podobno obszczekiwał ludzi, ale u nas w schronisku wobec nas jest łagodny (trochę nieufny wobec obcych mężczyzn). Tenorek jest bardzo grzecznym psem, ładnie chodzi na smyczy, utrzymuje czystość...

Kiedy do nas trafił był zdrowy, mieszkał w kojcu i nic nie wskazywało na zbliżające się problemy :-( Pewnego dnia zauważyliśmy na jego łokciu przy przedniej łapie paskudną raną, od razu pojechał do Kliniki... W Klinice spędził wiele długich dni, leczenie, czyszczenie rany, zmiany opatrunków, niby było lepiej, już do nas wrócił i zamieszkał w schroniskowej kuchni. Tenor to prawdziwy anioł - pomimo ogromnego bólu dzielnie znosił wszystkie zabiegi przy swojej łapie. Niestety rana przestała się goić, a Tenor niemalże zupełnie przestał stawać na swoją łapę :-( Miał robione rtg, ale zdjęcie było bardzo trudne do odczytania, trzeba było przez kolejne trzy tygodnie podawać antybiotyki, nieustannie był na środkach przeciwbólowych :roll:

W zeszłym tygodniu Tenorek znowu wylądował w Klinice, niestety wygojenie się łapy jest już niemożliwe, będzie trzeba ją amputować :-( W schroniskowych warunkach aż trudno wyobrazić sobie proces gojenia i dochodzenia do zdrowia tego biedaka :-( W dniu dzisiejszym mamy tyle zwierzaków, że nie jesteśmy w stanie zadbać odpowiednie o niego, nie znajdziemy dla niego też osobnego czystego i suchego miejsca gdzie mógłby spokojnie wyzdrowieć.

Szukamy teraz pilnie dla niego miejsca...

Tenor to psiak, którego nie da się nie kochać. Zarówno w schronisku i Klinice ma swój fun-club, ale niestety nikt z tych osób nie może go adoptować - wszyscy są "zapsieni" po same uszy :-(

Mam póki co tylko zdjęcia Tenora kiedy do nas trafił, był jeszcze wtedy wesołym i zdrowym psiakiem - teraz niestety już nie jest :-( Lada moment zostanie bez łapy... Czy dostanie jeszcze swoją szansę?

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-K8-YSJCEWL8/TiWI1agjMRI/AAAAAAAANOc/7Az59WkUzGg/s512/7357%25253B%252520Tenor.jpg.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Hmd2mBR-0rU/TiWI1H6FSkI/AAAAAAAANOY/hxDf2fJW7PE/s512/7357%25253BTenor.jpg.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-hm3dhH-SI_s/TiSraLM7spI/AAAAAAAAM9g/LNWPGgljrRk/s640/tenor.jpg[/IMG]

Tenor jest podopiecznym schroniska w Zabrzu, w razie co można kontaktować się ze mną:

692-581-343, [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Oczywiście postaram się na bieżąco informować wszystkich o jego losach. Bardzo bardzo proszę Was o pomoc, każdy pomysł, każde ogłoszenie, każda osoba na tym wątku jest na wagę złota... To niesamowity psiak, który nas potrzebuje!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

EDIT

ZDJĘCIA po amputacji i tekst do ogłoszeń.

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-bjQ5-xon3M8/TwtOh68ATKI/AAAAAAAAc54/NVH761mYx1c/s640/DSC_6036.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-xIOscwJEnN0/TwtOzuSP0mI/AAAAAAAAc60/5n0Ovug5aOM/s640/zDSC_6033.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Ze3I9y4ewBo/TwtOiB-P2AI/AAAAAAAAc58/C37wbBTrAF0/s512/DSC_6014.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-ulddyeq69IE/TupjCJXSTxI/AAAAAAAAazI/KcRWQ85QRXQ/s512/DSC_5875.JPG[/IMG]

Tenor - idealny pies dla muzykalnych

Tenor to super pies! Kontaktowy, mądry, cierpliwy.
Z każdym się dogada czy ma cztery łapy czy dwie.
Tenorek ma trzy łapy.Tak mu się ułożyło życie.
Amputację przeszedł całkiem niedawno, jeden z pracowników kliniki,
przyjął go na czas rekonwalescencji do domu,
gdzie Tenorek bezproblemowo dogadał się z dwoma psami
i dzieckiem (dziecko już takie starsze trochę).
Bardzo szybko Tenorek wyruszył na godzinne spacery!
Tenorek znakomicie sobie radzi na trzech łapkach.
Zamierza cieszyć się życiem!
Chodzić na spacery, jeść pyszne obiadki i być czyimś oczkiem w głowie!
Nie zamierza wracać do schroniska, ani występować w operze.
Chce być Tenorem domowym.
Takim do kochania i czochrania za uszkiem.
Mieszka w Zabrzu w woj. śląskim, ale pomagamy w transporcie!
692-581-343, [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Edited by Bjuta
Link to comment
Share on other sites

[QUOTE=ania >;17929347]biedny :-(
chociaż DT by się przydał na czas rekonwalescencji. może by to ując w tytule?[/QUOTE]

na czas rekonwalescencji, ale co dalej? :-( Tak na trzech łapkach trudno mu się będzie w schronisku wśród tylu psów odnaleźć :-( Wczoraj był w schronisku jakiś chłopak i o niego pytał, ale czy coś z tego będzie :-( nie sądzę :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']na czas rekonwalescencji, ale co dalej? :-( Tak na trzech łapkach trudno mu się będzie w schronisku wśród tylu psów odnaleźć :-( Wczoraj był w schronisku jakiś chłopak i o niego pytał, ale czy coś z tego będzie :-( nie sądzę :-([/QUOTE]

poprawiam się natychmiast - zainteresowanie jest nadal i szansa na adopcję, okazuję się, że Tomek podgląda ten wątek :) może i jest jakaś szansa na pojawienie się na forum? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_']poprawiam się natychmiast - zainteresowanie jest nadal i szansa na adopcję, okazuję się, że Tomek podgląda ten wątek :) może i jest jakaś szansa na pojawienie się na forum? :)[/QUOTE]
Witam Wszystkich forumowiczów :) Już jestem na forum tak więc teraz w wersji internetowej potwierdzam chęć adopcji Tenorka . P.S. Jutro będę w schronisku i jeżeli poza łapką Tenor jest zdrowy to mogę go zaadoptować. Dla mnie pies o trzech łapkach to nie problem pies niepełnosprawny to też pies, który odwdzięcza się i kocha jeszcze bardziej ;)

Link to comment
Share on other sites

miałem już kiedyś psa, też kundelka ale większego ( potem był u moich dziadków) a teraz przez ostatnie 6 lat nie miałem :) a tenora zobaczyłem na stronie schroniska i od razu się w nim zakochałem i jeszcze jego problemy zdrowotne tak więc od razu postanowiłem mu pomóc

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tylko albo aż 16 lat więc decyzję podjąć musi i tak mój tata, a on boi się troszkę jak sobie damy radę i w sumie mu się nie dziwie bo myśli odpowiedzialnie, w końcu oprócz pieska mam szkołę, treningi ( bieganie) i inne zajęcia pozalekcyjne ale myślę, że byłbym w stanie poświęcić tenorkowi swój czas i mam świadomość co to znaczy mieć psa ale myślę że jakoś wszystko się ułoży. :) W końcu to ja się nim będę opiekował i chcę jeśli będzie mu dane jeszcze pożyć żeby żył w godnych psu o takim stanie zdrowia warunkach :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tomasz_K']Ja mam tylko albo aż 16 lat więc decyzję podjąć musi i tak mój tata, a on boi się troszkę jak sobie damy radę i w sumie mu się nie dziwie bo myśli odpowiedzialnie, w końcu oprócz pieska mam szkołę, treningi ( bieganie) i inne zajęcia pozalekcyjne ale myślę, że byłbym w stanie poświęcić tenorkowi swój czas i mam świadomość co to znaczy mieć psa ale myślę że jakoś wszystko się ułoży. :) W końcu to ja się nim będę opiekował i chcę jeśli będzie mu dane jeszcze pożyć żeby żył w godnych psu o takim stanie zdrowia warunkach :)[/QUOTE]

Trzymam kciuki! Bo takie obowiązki jak zajmowanie się psem to sama przyjemność! Nie masz pojęcia jak wielką miłością może ci to psiak wynagrodzić. Ja nie wyobrażam sobie już domu bez psa! Pozdr. serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tomasz_K']Ja mam tylko albo aż 16 lat więc decyzję podjąć musi i tak mój tata, a on boi się troszkę jak sobie damy radę i w sumie mu się nie dziwie bo myśli odpowiedzialnie, w końcu oprócz pieska mam szkołę, treningi ( bieganie) i inne zajęcia pozalekcyjne ale myślę, że byłbym w stanie poświęcić tenorkowi swój czas i mam świadomość co to znaczy mieć psa ale myślę że jakoś wszystko się ułoży. :) W końcu to ja się nim będę opiekował i chcę jeśli będzie mu dane jeszcze pożyć żeby żył w godnych psu o takim stanie zdrowia warunkach :)[/QUOTE]

Przepięknie piszesz....:klacz::loveu: Jestem ciekawa jak dzisiejsze spotkanie...czy się odbyło i czy adopcja dojdzie do skutku :) trzymam kciuki :loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...