Jump to content
Dogomania

Lena, urocza staruszka... za TM


KWL

Recommended Posts

Lena od mniej więcej miesiąca jest w schronisku. Pierwsze dni spędziła nieruchomo na wybiegu dygocząc tylko. Piła i jadła tylko w nocy.

[CENTER][IMG]http://i1217.photobucket.com/albums/dd399/VitoRoxa/Lena/Lenka11x6.jpg[/IMG]
[/CENTER]

Po przeniesieniu z kwarantanny trochę odżyła, je i funkcjonuje bardziej normalnie, chociaż nie wchodzi do środka boksu, spi na wybiegu.
Najgorszy jednak jest stan jej zdrowia - cieknące guzy, cysta na jajnikach grożąca rozlaniem i serce w fatalnym stanie.
Guzy i cysta wymagają natychmiastowej operacji, serce wygląda jednak tak że jakakolwiek narkoza może być śmiertelna.

[CENTER][IMG]http://i1217.photobucket.com/albums/dd399/VitoRoxa/Lena/Lenka10x6.jpg[/IMG][/CENTER]

W warunkach schroniskowych nie da się zdiagnozować stanu jej serca. Nie będzie też leczone. Dla Leny szansą byłoby opuszczenie schroniska i przyzwoita diagnoza stanu serca. Czy po leczeniu pozwoli jej znieść operację, czy też nie ma co próbować i trzeba się zająć rozpieszczaniem Leny w jej ostatnich dniach...

[IMG]http://i1217.photobucket.com/albums/dd399/VitoRoxa/Lena/Lenka02x6.jpg[/IMG]

morisowa: [I]Lena całe życie miała dom, trafiła do schroniska po śmierci właściciela.
Przyjmowana na "dwóch pętlach" - biedny, stary, schorowany i przerażony pies.
Psychicznie jest o niebo lepiej niż za czasów kwarantanny. Choć nadal cały czas leży na wybiegu. Do środka wchodzi tylko się napić.
Ma dużego guza na listwie mlecznej oraz dużego guza na boku. Oba są już "dojrzałe", sączą się. Serce na rtg i usg dokładnie to nie powtórzę, ale niedomykanie zastawek, całe powiększone, jeden przedsionek mocno powiększony, nieregularnie pracuje. Narkoza odpada (nie wiem, może po lekach jakaś wziewna, ale w warunkach schroniska na pewno nie). Do tego cysta na jajniku, która jest "bombą zegarową" - w każdej chwili może pęknąć. No i ona może zaburzać hormonalnie i powodować rozwój guzów na listwie. Do natychmiastowej operacji (której nie można wykonać).[/I]

[CENTER][IMG]http://i1217.photobucket.com/albums/dd399/VitoRoxa/Lena/Lenka08x6.jpg[/IMG]

[B][FONT=Arial]Proszę dajmy Lenie szansę ![/FONT][/B]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/219922-Lena-urocza-staruszka-bez-szans...-Transport-Warszawa-Wrocław-pilnie-poszukiwany!"][IMG]http://i1217.photobucket.com/albums/dd399/VitoRoxa/Lena250v2.jpg[/IMG][/URL][/CENTER]

28.12.2011 - Ulvhedinn postanowiła dać Lenie bdt ! Szukamy więc transportu z Warszwy do Wrocławia i rozpoczynamy zbiórkę deklaracji pomocy pieniężnej.

04.01.2011 - Lena opuszcza schronisko

05.01.2011 - Konsultacja kardiologiczna u dr Garncarz - Lenka może byc operowana !

15.01.2011 - Lena jest już u Ulv !

10.05.2012 - Lenka odeszła za TM. Zgasla szybko, nie chorowała długo. Spędziła prawie 6 szczęśliwych miesięcy u Ulv, kochana zadbana.

Edited by KWL
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 491
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Sytuacja finansowa Lenki.[/B]

[B]deklaracje [/B]stałe:
20 – ANETTA
20 –agata51
____
[B]40 zł [/B]/ miesiąc
[B]
Wpłaty styczeń[/B]:
20 - Awit
30 - Mysza2
120 - Skarpeta im. Talcott
50 - gos
20 - Apsa
50 - Koszyczek Niechcianych Staruszków
30 - Bea100
30 - tinula
20 - migdalena
200 – Alekssandra
20 –agata51
57 – Bea100
30 - schroniskowiec
30 - DZIR
145 - [URL="http://www.dogomania.pl/threads/220614-Nowa_Pi%C4%99kna-BI%C5%BBUTERIA-na-operacj%C4%99-staruszki-bernardynki-Leny_-Nie-przegap-okazji_14.1/page7"]bazarek biżuteryjny [/URL]zuzlikowej
_____[B]
845 zł[/B][B]

Wydatki styczeń[/B]:
60 - badanie krwi
90 - diagnostyka serca u dr Garncarz (Lena dostała 50% rabatu)
130 – transport Wawa-Poznań-Wawa
130 – transport Wrocław-Poznań-Wrocław
50 - Karsivan
700 - operacja
____[B]
1160 zł[/B][B]

Stan konta na 31.01.12. : -315 zł[/B][B]

Wpłaty luty:[/B]
20 - DZIR
50 - Koszyczek Niechcianych Staruszków
20 - agata51
237 - bazarek "Lena's boutique" (kwl)
15 - tinula
90 - bazarek sbd
50 - bea100
_____482 zł[B]

Stan konta na 29.02.12. : 167 zł[/B]


[B]07.03. przelano 167 zł na konto Ulv - na karmę, jak Ulv kupi to da znać jaki był koszt.[/B]
Czyli obecnie u nas na koncie Leni jest dokładne zero.

Wpłaty marzec:
118,6 - _ogonek_
_______
118,6 zł

Wydatki marzec:
35 zł szczepienie wścieklizna
30 zł chory brzuszek
35 zł caprodyl
170 zł karma RC Giant
40 zł eksperymenty żywieniowe Leny
______
310 zł

[B]Stan konta na 31.03.2012 : -24,4 zł
[/B]
Wpłaty kwiecień:
456 zł bazarek ogłoszeniowy magdyski

Wydatki kwiecień
198 zł 15+4 kg RC sensible giant

[B]Stan konta na 30.04.20120 233,6 zł
[/B]
Wpłaty maj:
40 zł za III/IV agata51

Wydatki maj:
19,2 zł Polfilin
25,8 zł Aescin 2x12,90
30 zł Collaflex
110 zł Puszki 10 sztuk, Rinti 800g z jagnięciną po 11 zł.
43 zł Rimadyl

[B]Stan konta na 16.05.2012 45,6 zł
[/B]

Lenka w ramach wyprawki dostała:
20 kg Royal Canin High Energy
Cestal 4 tabl (żeby powtórzyć po 2 tyg)
Karsivan 1 opakowanie (starczy na 10 dni)
Arthroblock, suplement na stawy (dostaliśmy od ds Ernesta)
3 x preparat od kleszczy (od Aleksandry)



post z 24.12.2011.
Lena to spokojna, łagodna staruszka, wielkości drobnego benka. Obecnie waży na oko 30-35 kg, jest chuda. Miała w schronisku badania, nie jest zostawiona bez opieki ale obecnie wszystko stanęło w martwym punkcie - należałoby jak najszybciej ją operować, ale stan serca na to nie pozwala. Bez fachowej konsultacji kardiologicznej nie będzie wiadomo czy można działać dalej.
Sunia fizycznie czuje się dobrze (ja na swój stan i przebywanie w schronisku). Mogłaby się jeszcze nacieszyć życiem... gdyby dostała taką szansę.

Edited by KWL
Link to comment
Share on other sites

serce nie pozwala na operacje ....


[I]Ma dużego guza na listwie mlecznej oraz dużego guza na boku. Oba są już "dojrzałe", sączą się. Serce na rtg i usg dokładnie to nie powtórzę, ale niedomykanie zastawek, całe powiększone, jeden przedsionek mocno powiększony, nieregularnie pracuje. Narkoza odpada (nie wiem, może po lekach jakaś wziewna, ale w warunkach schroniska na pewno nie). Do tego cysta na jajniku, która jest "bombą zegarową" - w każdej chwili może pęknąć. No i ona może zaburzać hormonalnie i powodować rozwój guzów na listwie. Do natychmiastowej operacji (której nie można wykonać).[/I]






co robić co robić ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Zapisuję. Morisowa, jutro zadzwonię.... ;)[/QUOTE]
Czekam :)

Lence trzeba zbadać serce, kardiolog musi ocenić czy np narkoza wziewna jest bezpieczna w jej wypadku. Na razie dostała standard schroniskowy czyli benakor i furosemid (dokładnie, Apsa...). Rozważane jest "pójście na żywioł", czyli dać jej narkozę i może się uda..

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałyśmy wczoraj z ulvhedinn, na razie o możliwościach. Teraz czekam na tel. od niej - jak tylko się plany wyjaśnią, to piszę.

Dziś Lena była w kociarni. Jak jej nałożyłam kaganiec i podetknęłam kota pod nos to zaczęła cała dygotać ze stresu. Więc kaganiec został zdjęty - Lena obwąchiwała nowe pomieszczenie, zerknęła na koty, spojrzała na yorka i zaczęła szukać kociej karmy ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie mogłyśmy się wczoraj zdzwonić z ulvhedinn, a net mam tylko wieczorami - przepraszam za milczenie na wątku.

[B]Tak, ulvhedinn oferuje Lence dt! [/B]Będą potrzebne pieniądze na badania, leczenie, mam nadzieję, że na operację też.[B]

Szukamy transportu dla Lenki do Wrocławia!!![/B] Czym szybciej suńcia opuści schronisko tym lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Tytuł zmieniony.
Proszę także częstować się banerkiem.
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/219922-Lena-urocza-staruszka-bez-szans...-Transport-Warszawa-Wrocław-pilnie-poszukiwany!"][IMG]http://i1217.photobucket.com/albums/dd399/VitoRoxa/Lena250v2.jpg[/IMG][/URL]

No i w takim razie ruszamy ze zbiórką funduszy.
Lena potrzebuje przede wszystkim porządnej diagnozy stanu jej serca - Wykonania EKG i echa. Od tego zależy dalsze jej leczenie.
To zostanie zrobione jak tylko będzie już u ulvhedinn. Jeśli rokowania będą pozytywne to czekają nas także dalsze wydatki, na leczenie serca i na operację cysty i guzów. Duże wydatki.
Lena ma już dom, początek jest, pomóżcie proszę kontynuować jej dobrą passę !

Lena prosi o deklaracje !

Link to comment
Share on other sites

z kasą zawsze jest krucho. można np. wspomóc się bazarkami ale ja nie mam już nic swojego do sprzedaży- rzeczy innych które wystawiam na dane psy- zasugerowane przez osoby dające fanty.

Ja za to jestem niestety pesymistką ale w tym przypadku wierzę, że jednak Lenę zasilą jakieś dobre duszyczki.


Macie jakieś rzeczy na bazarek? ktoś może poprowadzić (ja przez pierwszy tydzień będę miała słabe łącze a już jeden bazarek prowadzę i przed 9 nie dam rady kolejnego otworzyć).

Link to comment
Share on other sites

No mieszkanie takie malutkie nie jest, normalne dwa pokoje. A psy zalezy jak liczyć- na sztuki, czy na kilogramy.... W tej chwili jedyna większa istota, to Kraksa. Dziadzio ruchliwością przypomina leniwca, a pozostałe kurduple ważą [B]do kupy[/B] jakieś 10 kg i najchętniej w zimie trzymaja się swojego "królestwa", czyli mojego łóżka....

Natomast deklaracje owszem, by sie przydały....

Edit:
Kotów sukcesywnie ubywa- w DS Natasza i Spadochron :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...