Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Unhappy Problemy z załatwianiem się

Witam.
    Jestem nowa na forum, nie wiem gdzie dokładnie powinnam umieścić ten post, ale mam nadzieję że mi pomożecie.
    Od dwóch tygodni jest z nami sunia. Wzięliśmy ją z hodowli w dość późnym wieku - 5 miesięcy ( ale szukaliśmy towarzyszki dla naszej pierwszej suni która ma 7 miesięcy).
    Mamy z nią mały problem o podłożu psychologicznym.
    Mała załatwia sprawy fizjologiczne chodząc (chodzi o siusiu i kupkę). Początkowo myślałam że to coś z nerkami, teraz wiem że to ma inny charakter.
    Na dworze również nie załatwia się do końca- jakby nie mogła się skupić, albo zwyczajnie bała się to robić przy mnie ( możliwe że jeszcze mnie nie akceptuje).
    Baka tak kroczy- kuca do siusiania i idzie załatwiając się, kupkę robi tak samo. Ona nawet ucieka jak robi kupkę - i chce ją zjeść - jakby z głodu to robiła?? nie mam pojęcia...

Natomiast gdy zostają obie same w domu puszcza jej wszystko i bez problemu załatwia wszystkie swoje potrzeby (ale to zaczęło się w tym tygodniu- w pierwszym ładnie wytrzymywała), a ja po powrocie mam co sprzątać. W nocy wytrzymuje bez problemu.
    Rozmawiałam z vetem - ona mi powiedziała, że to nie problemy z nerkami tylko o innym podłożu.
    Obawiam się że u drugiej suni może nastąpić rewers i również zacznie załatwiać się na nowo w domku. Proszę o pomoc, zupełnie nie wiem co robić.

Przegląda
    Puławy

Domyślnie

ewentualnie trzeba byłoby umieścic jeszcze(albo tylko) w dziale wychowanie.nowa jest u was dość krótko,co do zjadania fekaliów-może była bita jak narobiła,nie wiem..może załatwia się szybko,gdyż boi sie otoczenia,albo chce w trakcie czasu spacerowego"zwiedzić'jak najwiecej i nie ma czasu?..

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów