Jump to content
Dogomania

Problemy z załatwianiem się


KrzysiaK

Recommended Posts

Witam.
Jestem nowa na forum, nie wiem gdzie dokładnie powinnam umieścić ten post, ale mam nadzieję że mi pomożecie.
Od dwóch tygodni jest z nami sunia. Wzięliśmy ją z hodowli w dość późnym wieku - 5 miesięcy ( ale szukaliśmy towarzyszki dla naszej pierwszej suni która ma 7 miesięcy).
Mamy z nią mały problem o podłożu psychologicznym.
Mała załatwia sprawy fizjologiczne chodząc (chodzi o siusiu i kupkę). Początkowo myślałam że to coś z nerkami, teraz wiem że to ma inny charakter.
Na dworze również nie załatwia się do końca- jakby nie mogła się skupić, albo zwyczajnie bała się to robić przy mnie ( możliwe że jeszcze mnie nie akceptuje).
Baka tak kroczy- kuca do siusiania i idzie załatwiając się, kupkę robi tak samo. Ona nawet ucieka jak robi kupkę - i chce ją zjeść - jakby z głodu to robiła?? nie mam pojęcia...

Natomiast gdy zostają obie same w domu puszcza jej wszystko i bez problemu załatwia wszystkie swoje potrzeby (ale to zaczęło się w tym tygodniu- w pierwszym ładnie wytrzymywała), a ja po powrocie mam co sprzątać. W nocy wytrzymuje bez problemu.
Rozmawiałam z vetem - ona mi powiedziała, że to nie problemy z nerkami tylko o innym podłożu.
Obawiam się że u drugiej suni może nastąpić rewers i również zacznie załatwiać się na nowo w domku. Proszę o pomoc, zupełnie nie wiem co robić.

Link to comment
Share on other sites

ewentualnie trzeba byłoby umieścic jeszcze(albo tylko) w dziale wychowanie.nowa jest u was dość krótko,co do zjadania fekaliów-może była bita jak narobiła,nie wiem..może załatwia się szybko,gdyż boi sie otoczenia,albo chce w trakcie czasu spacerowego"zwiedzić'jak najwiecej i nie ma czasu?..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...