Jump to content
Dogomania

PETRA - ruda sunia z dw. Wileńskiego a la Collie -już nie szuka domu, w DS Targówku


kapuszek

Recommended Posts

Sunia znaleziona w okolicach Dworca Wileńskiego 5 kwietnia.
Nie miała adresówki, ani nie ma chipa.
Ma charakterystyczny wydłużony pysk (podobny w kształcie do owczarka Collie) po bokach ciemny , do nosa ciągnie się biała strzałka. Widać że chowana w domu. Nie agresywna do psów, nawet troszkę się ich boi. Zna podstawowe komendy. Ładnie chodzi na smyczy. Futro zadbane.
Sunia chwilowo przebywa w domu prywatnym , ale niestety na stałe tam zostać nie może.
Szukamy właściciela, który ją zgubił – być może sama się zgubiła, albo domu na stałe. Ewentualnie domku tymczasowego.

Telefon w sprawie tej suni: 790 369 926

[IMG]http://imgc.classistatic.com/cps/kjc/120405/441r1/1184ngb_20.jpeg[/IMG]

Nikt Petry nie szuka. Sunia jest mega grzeczna, ewidentnie domowa. Nieagresywna wobec ludzi czy zwierząt. Obecnie mieszka w kojcu, niestety zamykana w kojcu zaczęła wyć.

Po znalezieniu śliniła się troszkę i wymiotowała, niestety miała też biegunkę. Prawdopodobnie czymś się podtruła (wetka podejrzewa mięczaki).

Z racji że minęły już ponad 2 tygodnie od znalezienia, szukamy dla nie Domku Stałego - myślę że najlepiej z ogrodem. Petra powinna mieszkać w domu, nie w budzie - do budy nie chce wchodzić.

Teraz będzie ja czekać w niedalekiej przyszłości sterylka, szczepienie, odrobaczenia, zaczipowanie. Potrzebuję wsparcia w tym względzie. Może ktoś byłby w stanie mi pomóc, w rozgłaszaniu suni, stworzeniu ogłoszenia.

Potrzebne wsparcie na ww zabiegi. Sama nie mogę jej za dużo zaoferować.


Proszę pomóżcie...

[U][B]Wpłaty:[/B][/U]
Dziękuję ślicznie za każdy grosik:
AnnaA - 20 zł
Moja mamcia :) - 100 zł

[B][U]Rozliczenia:
[/U][/B]Pies je, więc karma zakupiona: Purina Dog chow 18 kg - [B]108 zł[/B]
Tabletk[SIZE=2]iNifuroksazyd Hasco 200 mg - bo mamy problem z kupką. [/SIZE]-[B] 9 zł[/B].
Tabletki na odrobaczenie:
Szczepienie:
Chipowanie:

Petra już w nowym domu :) Proszę o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu.

Edited by kapuszek
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Byłam dzisiaj z Petrą na długim spacerze w lesie.
Utrzymuję zdanie o niej , że nie jest agresywna w stosunku do innych psów, ustępuje im z drogi.
Na spacerze trzyma się człowieka, myślałam że jej nie będę puszczać, ale zaryzykowałam i ślicznie chodziła luzem. Przychodziła na zawołania (szczególnie gdy dostała ciasteczko).
Jeszcze na imię nie reaguje, ale to kwestia czasu.
Petra bardzo szybko przywiązuje się do ludzi. Ludzie jej są bardziej potrzebni niż inne psy.
Zdążyła się popłakać za mną, gdy weszłam na chwile do apteki, a ona została na zewnątrz z moja mamą...

Taka Damulka z niej, Arystokratka.

Z racji niezwykłych umiejętności wyślizgiwania się z każdej obroży, obrożę musi mieć bardzo ciasno zapiętą. Rozważam też szelki.
Najlepiej prowadzi się ją na smyczy takie rozwijanej, im dłuższa tym lepsza.

Niestety to duży i silny pies, więc trzeba mieć do niej mocną rękę, ale przy odrobinie pracy można to skorygować.

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że pomarzyć każdy może... więc pytam, czy ktoś mógłby dać Petrze DT, nawet awaryjny? Na określony czas? P. Jola nie ma nią miejsca, sunia nie korzysta z budy, jest czysta, domowa, zgodna z innymi psami. Nie wiem co z nią dalej będzie?
Czy ktoś ją wrzucił na stronę dr. Lucy?
Prosimy o ogłoszenia dla Petry, tekst potrzebny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']Nikt jej nie szuka?[/QUOTE]
niestety nie :( przeglądam na bieżąco strony z zaginionymi psami, robiłam jej ogłoszenia w necie, Kapuszek rozwieszała plakaty w okolicy gdzie została znaleziona, mimo, że miała obrożę, nie miała ani chipa, ani adresatki. Gdyby jej ktoś szukał znalazł by. :( Trzeba szukać nowego domu i lepszego niż dotychczas właściciela. Zrobiłam jej wczoraj trochę fotek później wrzucę, może do ogłoszeń by się coś wybrało. Tekst dobry by sie przydał.

Link to comment
Share on other sites

Petra pojechala wczoraj do Joli a jazda z nia nie nalezala delikatnie mowiac do najlepszych.
Pierwszy raz spotkalam sie z takim zachowaniem.Mimo,ze byla przywiazana do siedzenia chciala wysiadac w biegu.Nie moglysmy zamknac okiem,bo jechal jeszcze owczarek niemiecki,ktory strasznie smierdzial.Kto wie jaki Jola ma samochod,to moze sie zdziwic,ze upchnelysmy dwa duze psy.
Chodzila nam po glowach,wyrywala sie,byla nie do opanowania.Dodam,ze to wszystko bylo podczas jazdy.Obie nie moglysmy sobie z nia poradzic.W pewnym momencie wisiala za oknem.Wciagnelam ja do srodka jakims nadludzkim wysilkiem.Ludzie z przejezdzajacych samochodow patrzyli na nas jak na wariatki.Dwie nieduze kobitki jeden pies wariat i owczarek,ktory nic sobie z tego nie robil(dzieki Bogu).To dobrze,ze Jola miala w samochodzie sedaln,ktory wlala jej do wiszacej za oknem paszczy.Po 10 minutach suka padla w sensie przysnela.I tak dojechalysmy do lecznicy bo owczarek chory:-(
A teraz nasze straty;ja jestem podrapana Jola ma przecieta warge i podramana karoserie w samochodzie.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Tak od wczoraj Petra mieszka u mnie i wielki, chory owczarek niemiecki a do Pauli pojechal Max-Kaktus i Wiera-Myszka. Ciekawa jestem jak się tam zaaklimatyzują, czy też nie będą bardzo szczekaly jak Petra. Teraz u mnie prawie same wielkie psy i potrzeba dużo więcej żarelka, jeśli ktoś chce wspomóc, bardzo prosimy.

Link to comment
Share on other sites

W ogłoszeniach Petry jest podany kontakt do Pauli. Mam nadzieję, ze jesteście w dobrym kontakcie. Co do owczarka niemieckiego, to jak już będzie wyleczony (to ten długowłosy z biegunką???) lub podleczony, to też mu zrobię ogłoszenia. Dajcie znać jak bedzie odpowdznia pora na zrobienie ogłoszen. Co do pomocy finansowej, to muszę wszystko podliczyć i wówczas zdecyduję. Jak wróci moja córka zrobi wydarzenia na FB. To tyle co w tej chwili mogę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B][SIZE=4][COLOR=#A52A2A]Sandomierskie Przytulisko dla Psiaków zagrożone!
Wczoraj Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt otrzymało oficjalne pismo w sprawie wywozu prawie 40 psów do schroniska w Białogardzie! Cała "akcja" ma się odbyć w poniedziałek, dlatego mamy niewiele czasu! :(
Bardzo prosimy o wsparcie!

Wydarzenie na facebook'u:
[URL]https://www.facebook.com/events/407688752596815/408008682564822/?ref=notif&notif_t=plan_mall_activity[/URL]


Wątek sandomierskich psiaków:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/194061-Sandomierz[/URL][/COLOR][/SIZE][/B]



[B]Bardzo przepraszam za spam ale to bardzo pilne[/B] :oops:

.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maja602']No właśnie. Nie ma wiadomości.[/QUOTE]

W sobote jade do przytuliska to napisze.
Napewno suka domowa.Do budy nie wchodzi.Jola zrobila jej legowisko na zewnatrz kojca.I ciagle szczeka.:shake:
Jesli mozesz to zrob jej ogloszenia.

Link to comment
Share on other sites

Petra jest w domu, bo na dworze nie wchodzila do budy i nie moglam pozwolić, żeby stala na deszczu. Sunia w domu jest grzeczna, czasami zdarzy jej się poszczekać, ale bardzo rzadko. Z Paulą mam kontakt, więc nic nie szkodzi, że podany jest jej telefon. Jeśli zaś chodzi o Onak Iwana, to zanim będzie do adopcji, minie dużo czasu, chyba, że znajdzie się domek, który będzie stać na jego leczenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

podnoszę Petrunię, bo domku potrzebuje, a to psiak istnie domowy.
i niespodzianka - latająca PETRA
[quote name='Aleksandra95']


[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-DjOjQa-ow5g/T9J16sAxR_I/AAAAAAAAAcI/KS4Q5FHkPTo/s512/IMG_1085.JPG[/IMG]



niunia jak Bill.:loveu:


[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-QDmBUg7H12M/T9J1JIISNdI/AAAAAAAAAV4/NDYAn8JkcFM/s512/IMG_0934.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-ByhEIsrkK6M/T9J1W7u1MMI/AAAAAAAAAX4/V30J9YXmgBw/s512/IMG_0991.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Kv96o4Q4xlA/T9J1meQYBvI/AAAAAAAAAZ0/WobCJVVscVo/s512/IMG_1046.JPG[/IMG][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...