Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Przegląda
    Elbląg

Domyślnie Jak zacząć wystawiać psa?

Witam.
    Moja ciocia ma 15 miesięczną dożycę niemiecką, ale nie chce jej się bawić w wystawianie. Ja się na tym praktycznie nie znam ale doszłam do wniosku, że mogłabym spróbować możliwości - i swoich i jej. Stąd kilka pytań:
    Co JA musiałabym umieć żeby wystawić psa i czy w ogóle jest taka możliwość, żebym będąc niepełnoletnią nie właścicielką psa mogła go wystawić?
    Jak ją do tego przygotować i ile czasu to może zająć?
    Ile mniej więcej kosztują wpisowe?
    W jaki sposób szukać odpowiednich wystaw?
    No i czy jest w ogóle sens się w to bawić? Jeśli chodzi o rodowód psa to podobno bardzo dobry, całe jej rodzeństwo jest wystawiane i ma dosyć dobre osiągi.
    Jak już mówiłam nie znam się na tym kompletnie, nigdy nie byłam nawet widzem na wystawie dlatego też piszę tu, wśród ekspertów Będę wdzięczna za pomoc.

Przegląda
    Chorzów

Domyślnie

Psa nie musi wystawiać właściciel, ani osoba pełnoletnia.
    Opłaty za wystawy są różne, w Polsce: krajówki 90-100zł, międzynarodówki 120-125zł.
    Co do kryteriów "odpowiednich" wystaw, każdy wybiera inaczej, niektórzy kierują się obsadą sędziowską, inni odległością. Choć chyba z czasem każdy, kto zwracał uwagę na odległość poszerza granicę, gdzie jest w stanie pojechać
    Czy jest sens się w to bawić? Sama musisz sobie na to odpowiedzieć. Zawsze możesz raz spróbować i zobaczyć, czy Cię to zainteresuje/wciągnie.
    Na pewno pomocne byłoby odwiedzenie wystawy w roli widza, pooglądać ring dogów niemieckich i podpytać właścicieli chociażby o sposób prezentacji dogów.

A na kolejne pytania polecam
    Jak zacząć wystawiać swojego psa?
    Początkujący wystawca

Przegląda
    Elbląg

Domyślnie

Pisząc "odpowiednie" miałam na myśli wystawy, w których może wziąć udział początkujący pies w tym wieku i tej rasy )
    Spróbuję na pewno, interesuję się psami a wystawy to zawsze jakieś nowe wyzwanie.
    Więc ponowię pytanie z tematu: Jak zacząć? Jaki powinien być mój pierwszy krok?

Dziękuję serdecznie za odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez Karolinkka ; 23-04-2012 o 15:07

Domyślnie

Jeżeli pies ma tylko wyrobiony rodowód i opłacona jest składa w związku to możesz zgłaszać na wszystkie krajowe i międzynarodowe oraz specjalistyczne
    Skoro ma 15 miesięcy to możesz zgłaszać do klas takich jak młodzież, pośrednia, otwarta.

Co do pierwszego kroku to popatrz sobie w internecie na zdjecia, filmiki jak inni wystawiają. Kup ringówkę odpowiednią dla psa i zacznij przyzwyczajać do niej, ćwiczyć ładne bieganie. I naukę stania w statyce - od tego, żeby stała chwilkę po prostu w miejscu, wydłużając stopniowo czas i dodając takie "utrudnienia" jak poprawianie łap, dotykanie przez obce osoby, pokazywanie zębów.
    " Hairless dogs are like normal dogs, just hairless."
    Dog show handling | http://www.facebook.com/ChrupekSyriusz]Chrupek & Syriusz[/url]

Domyślnie

Ja jestem laik i sie uczem i powiem ci ze jak nie zaczniesz to sie nie dowiesz
    Jedz na wystawy-najpierw bez psa,nawiaz jakis kontakt z ludzmi od dogow,zagadaj ze chciala bys sie poduczyc jak ustawiac doga,jak biegac...Moze ci cos poradza I obserwuj,z wierzchu to wyglada wsyztsko prosto ale wychodzi w praniu dopiero co sie robi zle jak zaczniesz biegac po ringu
    Na poczatek wez ta suke i zacznij uczyc biegania klusem po lini prostej,po kole i na skos.Pozniej nauka stania.U doga to chyba troche latwiej bo pies duzy i schylac sie nie trzeba Najlepiej jak by ktos ci krecil filmiki z biegania zebys wiedziala co bylo zle.
    Zapraszam na profesjonalne Strzyżenie psów i kotów

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów