Jump to content
Dogomania

Marianek już w najcudowniejszym domku, jaki tylko można sobie wymarzyć.Dziękujemy! :)


paula_t

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[CENTER][IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg546/scaled.php?server=546&filename=maniu2.jpg&res=landing[/IMG]

Kraków[/CENTER]

*Wczoraj, robiąc ze znajomymi grilla, znaleźliśmy pieska, który jest w bardzo złym stanie. Jedna z jego przednich łapek jest wykrzywiona o 90 stopni, a w drugiej (tylnej) ma ok.1cm dziurę wgłąb nóżki. Piesek jest starszy, ma co najmniej 9 lat, bo sąsiedzi powiedzieli, że szwenda się tak już ok.8 lat. Nie wiedzieliśmy co z nim zrobić, a nie mogliśmy go tak zostawić!! Zaalarmowałam wszystkich znajomych mi ludzi, dzwoniłam do Centrum Kryzysowego, do Straży Miejskiej, ale niestety nic nie udało się zrobić. Będąc w sytuacji bez wyjścia zostało schronisko, ale nigdy przenigdy go tam nie zostawię!!! Piesek jest bardzo przyjazny, w ogóle nie jest agresywny, bez problemu mogliśmy go brać na ręce (jest do kolan, waży ok.12 kg), a kiedy jechaliśmy samochodem położył mi główkę na kolanach i usnął. Nie mogę wybaczyć sobie tego, że on nam tak zaufał, a my go zawieźliśmy do schroniska, gdzie zapierał się z całych sił, żeby tylko do niego nie wejść, ale nie znam nikogo, kto mógłby go wziąć chociażby na DT, a sama mam psa, który nie znosi innych zwierząt. Pojechałam dzisiaj z bratem, żeby zawieźć Mańkowi (tak go nazwaliśmy) jedzenie i zapytać o niego lekarza. Zarówno złamanie jak i rana są stare i nic się z nimi nie da zrobić. Piesek ma prócz tego blizny na całej klatce piersiowej po ranach ciętych.

Aktualizacja 25.05.:
Nadal szukamy dla Manieczka DT/DS, ale póki co niestety niczego nie znaleźliśmy, więc w poniedziałek jedzie do hoteliku do michelle04.

Aktualizacja 14.07:
Marianek cieszy się z życia w hoteliku u michelle04. Na początku sierpnia planowana jest skomplikowana operacja łapki oraz usunięcie tłuszczaka.
[B]
STAŁE DEKLRACJE:
[/B]ja (paula_t)- 50zł- [COLOR=#0000cd]VI, VII, VIII, IX[/COLOR], X
moja mama- 30zł- [COLOR=#0000cd]VI, VII, VIII, IX, X[/COLOR]
mój facet- 50zł- [COLOR=#0000cd]VI, VII, VIII, IX, X[/COLOR]
mój tata- 50zł- [COLOR=#0000cd]VI, VII, VIII, IX, X[/COLOR]
ihabe- 10zł- [COLOR=#0000cd]VI, VII, VIII, IX, X[/COLOR]
Pani Krystyna H.- 30zł-[COLOR=#0000cd]VI, VII, VIII, IX, X[/COLOR]
keakea- 10zł- [COLOR=#0000cd]VI, VII, VIII, IX, X[/COLOR][B]

WPŁATY JEDNORAZOWE:
[/B]30zł- andegawenka
30zł- Baster i Lusi
50zł- bico
30zł- BasiaD
20zł- Doda_
5zł- Paweł D.
30zł- Pani Linda
120zł - Skarpeta im.Talcott (-20%)
114zł- mój bazarek
20zł- Gosiapk
18,40zł- keakea
20zł- Pani Joanna z fb
20zł- AlfaLS
20zł- ewakrakow
20zł- R.W.
180zł- bazarek lika1771
40zł- Pani Magdalena Sz.
30zł- Marcin P.
150zł- Kundelkowa Skarbonka (-15%)
20zł- ewu
20zł- maja602
82zł- mój bazarek
50zł- Figunia
20zł- Ulka18
10zł- A.P.
490zł- mój bazarek
48,50zł- wieso
68zł - bazarek Martens
50zł - MTD
180zł- mój bazarek
50zł - katarzyna09
150zł- Panna Marple
210zł- bazarek keakea
50zł- wieso (u michelle)
[B]RAZEM:[/B] 2445,90 zł

[B]WYDATKI:[/B]
320 zł-transport Mańka do Wrocławia
60zł- lek na stawy (Arthro Scan)
22,50zł- zwrot dla Kundelkowej Skarbonki
46zł- weterynarz
30- zwrot dla skarpety im.Talcott
8zł- weterynarz
62,90zł- lek na stawy (Arthro Scan)
50zł- paliwo na konsultację w sprawie łapiny u dr Bieżyńskiego
24,49zł- lek (ArthroDol)
500zł- operacja
53zł-paliwo (operacja)
50zł- paliwo (wizyta pooperacyjna)
250zł- hotelik (czerwiec)
250zł- hotelik (lipiec)
250zł- hotelik (sierpień)
250zł- hotelik (wrzesień)
250zł- hotelik (październik)
20zł- brakująca kwota do stałych deklaracji za hotelik Maniusia
20zł- brakująca kwota do stałych deklaracji za hotelik Maniusia
20zł- brakująca kwota do stałych deklaracji za hotelik Maniusia
20zł- brakująca kwota do stałych deklaracji za hotelik Maniusia
20zł- brakująca kwota do stałych deklaracji za hotelik Maniusia
116zł- hotelik (listopad)
12zł- brakująca kwota do hoteliku
300zł- psiaki michelle
200zł- Amiś od katarzyna09
150zł- Fenris
100zł- Zenek
150zł- Reks od Rudzia-Bianca
100zł- Figo od Isadora7
[B]ZOSTAŁO NAM[/B]: 0 zł
Dziękujemy:loveu:


Link do facebooka:
[URL]https://www.facebook.com/events/409933355696532/[/URL]

Edited by paula_t
Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Na wstępie bardzo proszę o wyrozumiałość, bo nie mam za bardzo doświadczenia w zakładaniu tematów, jest to zaledwie mój drugi, gdyż do tej pory raczej "siedziałam" w kotach.

Wczoraj, robiąc ze znajomymi grilla, znaleźliśmy pieska, który jest w bardzo złym stanie. Jedna z jego przednich łapek jest wykrzywiona o 90 stopni, a w drugiej (tylnej) ma ok.1cm dziurę wgłąb nóżki. Piesek jest starszy, ma co najmniej 9 lat, bo sąsiedzi powiedzieli, że szwenda się tak już ok.8 lat. Nie wiedzieliśmy co z nim zrobić, a nie mogliśmy go tak zostawić!! Zaalarmowałam wszystkich znajomych mi ludzi, dzwoniłam do Centrum Kryzysowego, do Straży Miejskiej, ale niestety nic nie udało się zrobić. Będąc w sytuacji bez wyjścia zostało schronisko, ale nigdy przenigdy go tam nie zostawię!!! Piesek jest bardzo przyjazny, w ogóle nie jest agresywny, bez problemu mogliśmy go brać na ręce (jest do kolan, waży ok.12 kg), a kiedy jechaliśmy samochodem położył mi główkę na kolanach i usnął. Nie mogę wybaczyć sobie tego, że on nam tak zaufał, a my go zawieźliśmy do schroniska, gdzie zapierał się z całych sił, żeby tylko do niego nie wejść, ale nie znam nikogo, kto mógłby go wziąć chociażby na DT, a sama mam psa, który nie znosi innych zwierząt. Pojechałam dzisiaj z bratem, żeby zawieźć Mańkowi (tak go nazwaliśmy) jedzenie i zapytać o niego lekarza. Zarówno złamanie jak i rana są stare i nic się z nimi nie da zrobić, co najwyżej amputować tą przednią łapkę. Piesek ma prócz tego blizny na całej klatce piersiowej po ranach ciętych i jak to lekarz określił to albo ogrodzenie albo on woli nie mówić...Według przepisów piesek będzie teraz czekał na właściciela 4 dni i do tego czasu schronisko nic z nim nie będzie robiło, ale potem się nim zajmą, bo skoro 8 lat się nim nikt nie zainteresował, to oczywiste, że właściciela nie ma. Mam 13 dni, żeby mu coś znaleźć, bo tyle trwa kwarantanną i błagam o jakąkolwiek pomoc- o DT/DS, o OGŁOSZENIA. Nie mogę go tam zostawić :placz: Mam kilka zdjęć Mańka, ale robiłam je w samochodzie, więc nie są najlepszej jakości niestety, tylko nie potrafię ich wstawić, dlatego byłabym wdzięczna, gdybym mogła wysłać to komuś na maila i ktoś by to wstawił.[/QUOTE]
przeslij mi, ja wstawie.....

Link to comment
Share on other sites

wysłałam właśnie maila. bardzo, bardzo dziękuję za pomoc:kiss_2: chociaż będzie pewnie ciężko zwrócić uwagę tymi ogłoszeniami, bo zdjęcia są beznadziejne, nie pomyślałam w ogóle, żeby zrobić jakieś lepsze, za dużo się działo...

Edited by paula_t
Link to comment
Share on other sites

wstawiam zatem zdjęcia, są bardzoooo słabe, będzie ogromnie ciężko[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-Mr75mX8kkmA/T6VN02IRRhI/AAAAAAAAFcw/6FUnRunNEhM/s640/2012-05-04_17-37-21_522%20%28640x480%29.jpg[/IMG]


[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-G13p9oe25Hk/T6VN1WVr1GI/AAAAAAAAFc0/puB3sComG8c/s640/2012-05-04_17-37-26_69%20%28640x479%29.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-70i7vLDkPDs/T6VN13JbSJI/AAAAAAAAFc8/0-LlAYf1zdg/s640/2012-05-04_17-43-04_436%20%28640x477%29.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-urVaMZUSQIY/T6VN0732xyI/AAAAAAAAFcs/IzUTuwQ5RFE/s640/2012-05-04_17-35-06_288%20%28640x480%29.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dlatego właśnie nie wiem co robić...przydałyby się lepsze, ale psiak ma teraz kwarantannę, więc nici z tego, a ogłoszenia z takimi zdjęciami raczej nie są atrakcyjne, a z drugiej strony nie mam wyboru, bo trzeba mu czegoś szukać, żeby za 2 tygodnie nie "zaginął" wśród reszty psiaków w schronisku...

Link to comment
Share on other sites

Na zdjęciach nie widać właśnie jaka to bida...kleszcze, dziura w nodze, wykrzywiona łapa, no tragedia :-( może udałoby się znaleźć kogoś, kto jest wolontariuszem / pracuje w schronisku i mógłby zrobić jakieś lepsze zdjęcia, w końcu pomimo tego, że jest na kwarantannie to i lekarz go ogląda i dostaje jeść od kogoś

Link to comment
Share on other sites

hm,
smutna sprawa..
będziemy pewnie monitorować sprawę w miarę możliwości.
Mogę Cię tylko pocieszyć, że w krk schronie mu nikt krzywdy nie zrobi. Tam dobrzy ludzie pracują..

możesz spróbować podejść pod gabinet wet. i poprosić, aby pozwolili Ci go odwiedzić, ale nic nie gwarantuję..

Link to comment
Share on other sites

Wiele dobrego słyszałam o krakowskim schronisku i złego słowa nie powiem :p Po prostu nie chcę, żeby on tam został do końca swoich dni, bo jest już w dosyć zaawansowanym wieku. W poniedziałek będę w schronisku, bo chciałam mu jakiś materacyk do leżenia zostawić, więc podejdę tam, może się uda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...