Jump to content
Dogomania

Cezar najsmutniejszy ze smutnych onków...odszedł [***]


joteska

Recommended Posts

[IMG]http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/66167_436120469758173_339589794_n.jpg[/IMG][COLOR=#b22222][SIZE=3][B][I]"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny I oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"[/I][/B]
[/SIZE][/COLOR]
[B][COLOR=#2f4f4f][SIZE=3]Wyobraźcie sobie dom jakich wiele. Ludzie zwyczajni, życzliwi, zdawałoby się kochający zwierzęta...pragną mieć owczarka, długo szukają, wybierają, przeszukują ogłoszenia, wreszcie jest, są gotowi wydać ostatnią złotówkę by go mieć.
[/SIZE][/COLOR][/B][B][COLOR=#2f4f4f][SIZE=3]
[/SIZE][/COLOR][/B][B][COLOR=#2f4f4f][SIZE=3]W domu pojawia się szczenię. Śliczna, puchata kuleczka, którą wszyscy się zachwycają i tulą. Maluch jest kochany i rozpieszczany. Ludzie niefrasobliwie pozwalają mu na wszystko nie zadając sobie trudu, aby psiaka ułożyć, nauczyć zasad. Pies jest ciekawy świata ale on jest dla niego zakazem, ludzkim zakazem. Myślał może- czy mam szczekać ? bronić swoich ludzi? tak to może być moja rola, moja praca, moja wdzięczność. Mija czas... Z puchatej kuleczki wyrasta piękny, dorodny pies, budzący zachwyt i respekt ale na krótkiej smyczy.[/SIZE][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#2f4f4f][SIZE=3]Ludzie nadal dbają o niego jednak coraz częściej denerwuje ich jego brak ogłady, jest pokaźny a oni mają już swoje lata. Ściana zakazanego świata zacieśnia sie coraz bardziej. Pewnego feralnego dnia w czasie spaceru pies wiedziony najprawdopodobniej jakimś zapachem, instynktem, ciekawością tego czego poznać mu nigdy nie było mu dane, przemożnej chęci ruchu- gwałtownie pociąga za smycz, doprowadzając swoją Panią do upadku, który ma dla niej dość poważne konsekwencje. Pies nie chciał zrobić nic złego. Nie rozumie, co się stało. Przecież nikt go nie nauczył, że nie należy ciągnąć na smyczy... To jednak nie ma dla ludzi żadnego znaczenia...nie radzą sobie, są przecież wiekowi...[/SIZE][/COLOR]
[/B]
[B][COLOR=#2f4f4f][SIZE=3]Po 8 latach pozbywają się wiernego i oddanego przyjaciela jak zbędnego, niewygodnego mebla ... Dla nich problem przestaje istnieć, dla psa zaczyna się prawdziwy koszmar. Jego świat zawalił się jak domek z kart. Z ciepłego domu i miękkiego posłania trafił do zimnego schroniskowego kojca , w którym zupełnie nie może się odnaleźć. Czy wiecie, jak wygląda rozpacz ??? Rozpacz, która karmi się fizycznym bólem, wszechogarniającym strachem i poczuciem osamotnienia ??? bólem takim, że chce się tylko odejść? To właśnie ona wypełnia teraz oczy Cezara. Przeraźliwie tęskni, jest niespokojny i wciąż czeka, nie wiedząc, że jego kochani ludzie już nie wrócą. Z rozpaczy przestaje jeść i pić, zapada w chorobę i gdyby nie starania paru dobrych ludzi w tym piekle, pewnie umarłby z głodu i tęsknoty.. Przychodzi zimna noc, pobratymcy niedoli szczekają i wyją a on słucha rozpaczliwej pieśni ..teraz wie jedno- nie ma nadziei, już nie pyta dlaczego.[/SIZE][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#2f4f4f][SIZE=3]
[/SIZE][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#2f4f4f][SIZE=3]Czy dla Cezara jest jeszcze miejsce na tym świecie? Czy kiedykolwiek wyzdrowieje czy ból duszy jest tak silny że zniszczył doszczętnie ciało? Czy będzie mu dane poznać jakie może być życie u boku kogoś dla kogo jest ważny, kto mu wskaże drogę? Czy kiedykolwiek pozna radość i beztroskę?[/SIZE][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#2f4f4f][SIZE=3]Teraz Cezar ma tylko numer..[/SIZE][/COLOR][/B]

[SIZE=3][B][COLOR=#A52A2A]od lutego do września 2012 Cezar przebywał w schronisku w Pile, jego stan szybko się pogarszał...[/COLOR][/B][/SIZE]

[COLOR=#a52a2a][B][SIZE=3]dziś 19.09. Cezar pojechał do domowego DT u furciaczka, Cezar jest słaby i wyniszczony, ma biegunki, potrzebuje diagnostyki, dobrego jedzonka- prosimy o wsparcie

[/SIZE][/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B][SIZE=3]dziś 22.10. po nierównej walce [SIZE=3]wspaniały[/SIZE] i [SIZE=3]wyjątkowy[/SIZE] Cezar zapłacił najwyższą cenę za to, że kochał swoich ludzi. Odszedł na rękach Gosi, która go uratowała i walczyła i jego [SIZE=3]życie[/SIZE] do końca- wiedział, że zasypia na jej rekach. Chcial zyc ale jego ciałko było już za słabe. Żegnaj Cezarku, nigdy Cie nie zapomnę i wierzę, że kiedyś się spotkamy i dotknę Twojego futerka [SIZE=3]{[/SIZE]***]. [/SIZE][/B][/COLOR][COLOR=#a52a2a][B][SIZE=3]
[/SIZE][/B][/COLOR]

Edited by joteska
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 357
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[B][COLOR=#2f4f4f]Deklaracje stałe[/COLOR][/B]

Ewa Marta 20zł:loveu: od X do XII
Alla Chrzanowska 30zł:loveu: od IX
joteska 150zł od X
DONnka 10zł :loveu:od X
natka2521 10zł :loveu: od X
Mik-Jozefow 10zł:loveu: od IX
Magolek 10zł :loveu: od X

[B][COLOR=#b22222]razem 240zł[/COLOR][/B], [B][COLOR=#006400]brakuje 160zł[/COLOR][/B]

[B]przewidywane wydatki[/B] ( zapisuję z uwagi na lekką sklerozę):
transport furciaczkowy do schroniska i z powrotem, opłata schroniskowa, transport do weta ok 300zł zapł
19.09 wizyta i badania u wet 130zł zapł
20.09. wizyta u wet, kroplówka, leki, pobranie dalszych badań 40zł
od 21.09 do 04.10. zapł
karma 240zł za IX zapł
koszt hoteliku 400zł/ mies, termin zapłaty 24.09. zapł

rachunek za laboratorium- trzustka 260zł zapł.[B]powtórzenie badania krwi, badanie moczu[/B], [B]ew. powtórzenie badań profilu trzustkowego po 1- 1,5 mies
hotelik 24.10 400zł
karma ok 230-240zł
[/B]

[B]wpływy i wydatki IX 2012[/B]
19.09. - 300zł transport
19.09. - 130zł badania u wet, kroplówki, leki
19.09. + 30zł Alla Chrzanowska deklaracja stała
20.09. + 48,03zł spadek po Igorze
20.09. - 40zł wizyta u wet, kroplówka. leki na biegunkę, pobranie dalszych badań
20.09. + 10zł Alina L z fb
21.09. + 10zł Mik-Jozefow deklaracja stała
21.09. + 771,73 bazarek Taygi i Unixeny- dziekujemy!!!!!!
21..09. - 25zł wizyta u wet.
22.09. 65zł joteska- na mięsko
22.09. - 400zł opłata za hotelik
24.09. +200zł Sylwia Sz. (martaipieski)
24.09.+ 25zł samo_os21
25.09. + 150zł mazowszanka z bazarku
25.09. + 50zł Beta&Czata
25.09. + 10zł MeganGce
26.09 + 20zł Joanna T. z fb
27.09. - 240zł karma RC gastrointestinal low fat 12kg

:) bardzo dziękujemy!!!

[COLOR=#006400][B]stan konta: plus 240,24zł ( 27.09.)[/B]
[/COLOR]
[B]wpływy i wydatki X 2012[/B]
01.10.+ 30zł Alla Chrzanowska deklaracja stała
02.10. + 20zł Ewa Marta deklaracja stała
02.10. + 100zł Agis
04.10. + 10zł natka 2521 deklaracja stała
04.10. - 277zł wyrównanie zadłużenia u wetów
05.10. + 10zł weimaromaniaczka po Dince
08.10. +15zł Magołek deklaracja stała
10.10. + 10zł DONnka deklaracja stała
10.10. + 150zł joteska deklaracja stała
11.10 - 260zł opłata za badania labo wysyłane kurierem ( trzustka)
16.10. + 10zł natka 2521 extra gratisik
20.10 - 230zł opłata wet za leki, kroplówki, usg, badanie krwi za 19-20.10
20.10. 20zl dopłata do karmy RC gastrointestinal low fat- joteska, dofinansowanie karmy ze Skarpety Owczarkowej i od unixeny
22.10 + 10zł natka 2521 extra grosik
25.10. zwrot 150zł za karmę do Skarpety Owczarkowej
26.10 - 325zł dług w lecznicy
26.10 - 120zł zwrot za paliwo

07.11 + 401,70zł pokrycie części długu z bazarku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233260-Koniec-rozliczam-Modnie-nowo-kolorowo-zegarki-i-inne-drobiazgi[/URL]

[COLOR=#008000][B]stan konta: minus 205.06 ( 07.11.)[/B][/COLOR]
07.11 + 206,06 zł pokrycie drugiej czesci długu z bazarku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233880-KONIEC-rozliczam-kozaki-i-kurtki-na-spłatę-dlugu-Cezara-*[/URL]
[B][COLOR=#ff0000]stan konta: zero ( 07.11.)[/COLOR][/B]

[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] bardzo dziękujemy!!!

[B]bazarki:[/B]
150zł mazowszanka rustykane klimaty :)
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/230041-RUSTYKALNE-KLIMATY-na-dwa-ON-ki-ZAKOŃCZONY-rozliczam[/URL]
771,73zł tayga i unixena dla owczarków ratowania :)
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/231117-ROZLICZAM!!!-Kosmetyki-i-ubrania-do-owczarków-ratowania-na-Igora-i-Dinę[/URL]
bazarek modnie nowo i kolorowo w rozliczeniu
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233260-Koniec-rozliczam-Modnie-nowo-kolorowo-zegarki-i-inne-drobiazgi[/URL]
bazarek kozaczkowo w rozliczeniu
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/233880-KONIEC-rozliczam-kozaki-i-kurtki-na-spłatę-dlugu-Cezara-*[/URL]

Edited by joteska
Link to comment
Share on other sites

nie mogę zapomnieć o nim, o jego oczach i bólu, czuję, ze tam zginie... w masie potrzeb, nieszczęść, interwencji i akcji pomocowych, że odejdzie w cierpieniu zapomniany
to album Cezara
[URL]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.273180209432362.66477.184544248295959&type=3[/URL]

Link to comment
Share on other sites

dziękuję, że jesteście z Cezarem :):Rose: za oferowane wsparcie, początek to głęboka woda i trochę loteria, musi być szybko zdiagnozowany- nie wiadomo ostatecznie co mu dolega, leczony, odrobaczony, wymyty
poprosiłam furciaczka by trzymała domowe miejsce Dinkowe dla Cezara, chłopak był od małego w domu, może łatwiej mu będzie dojść do siebie, w boksie albo nic nie je albo jest pobudzony- myślę, że to potworny stres
mam nadzieję, ze na dniach przy pomocy Gosi uda sie Go wyciągnąć:modla:

Edited by joteska
Link to comment
Share on other sites

Znam sprawę Cezarka z fb:shake:Dziwna niemoc tam była w związku z nim.Nie wiem czemu,nie śledziłem skrupulatnie wątku a do tego było dwóch Cezarków i mi się myliły eventy.Z tego co wiem,nie tylko mnie.Ale jak Joteska się za to wzięła,to będzie dobrze:multi:.Nie wspominam o Innych Owczarkarzach tu się zgłaszających,bo po prostu są :loveu:Jak zwykle i chwała Wam za to!!!

Link to comment
Share on other sites

Jesteście kochani, jesteście! :sweetCyb: dziękuję bardzo! :loveu: :loveu::loveu:
ale niespodzianka o mało z krzesła nie spadłam :) dziękuję za deklaracje, za serce, za gotowość pomocy temu cierpiącemu chłopakowi :)
jeszcze zrobimy z biedaka psy! obu był tylko wyzdrowiał, oby nic poważnego:shake:

[B]Jutro jest wielki Cezarowy dzień,[/B] furciaczek jedzie po niego rano a potem jak się tylko uda i czas pozwoli prosto migiem do kliniki na badania, trzymajcie kciuki
u Gosi miejsce Dinkowe jest domowe, powinien od razu poczuć sie chociaż trochę lepiej, koszt jak u Dinki 400zł, z karmą zobaczymy jakiej mu trzeba i co sie z nim dzieje, na razie Gosia będzie go dokarmiać ryżem z mięsem bo podobno jest bardzo chudy i w kiepskim stanie. Pani Dyrektor powiedziała, że to niemal ostatni moment dla Cezara i się ucieszyła.

mamy opłacone miejsce Dinkowe do 24.09 więc jeśli jest zgoda na razie Cezar do tego czasu będzie na tym bazował i jest trochę czasu by zbierać na chłopaka, dzięki adopcji Dinki i Igora z bazarku Taygi i unixeny też będzie większy grosz - będzie za co diagnozować na szybko, w pewnym sensie te psiaki otwierają mu drzwi na wolność. Będą tez koszty transportu dla furciaczka, jestem jej niezmiernie wdzięczna, ze się zgodziła i pomoże

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Piękny, smutny smok:( Cholera jasna, ci pseudowłaściciele mogliby chociaż finansowo pomóc! Szkoda, że nie widzą swojego psa!!!! Tfu!!!!![/QUOTE]
dokładnie Marysiu o tym samym myślałam, niechby zobaczyli jaka jest cena pociągnięcia smyczy, gdzie oni mają serca by po 8 latach skazywać psa na coś takiego? mogli wezwać szkoleniowca, nie wiem, trochę zadziałać, szukać mu domu, jakiś wysiłek zrobić za swoje błędy ech...

Link to comment
Share on other sites

Świetnie, że będzie u Furciaczka:) Znam Gosię, byłam u niej w odwiedzinach w sierpniu, bo cały czas mamy u niej dogi (w tej chwili aż czwórkę, w tym dwa zabrane 4 dni temu interwencyjnie w tragicznym stanie). I okazuje się, że ... poznałam wtedy Dinkę. Jednak psi świat jest mały:) Gosia i Kuba całe serce wkładają w pracę z takimi skrzywdzonymi psami.
Cezarku! Teraz będzie już tylko dobrze i jeszcze lepiej, zobaczysz.
Jotesko!
A co tam, za 30,00 zł nie zbiednieję (i tak kasy nie mam, i tak:), u mnie licz od września, przecież teraz kasa najbardziej potrzebn, tylko daj mi znać, czy konto to samo, co na Igorka, to zaraz zrobię przelew.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...