Jump to content
Dogomania

Szczeniaki i sunia przy drodze :(


Soko

Recommended Posts

Dostałam wczoraj takie PW od [B]piechci15[/B]:

[QUOTE][COLOR=#000000]Witaj[/COLOR]
[COLOR=#000000]Bardzo pilnie szukam kogoś z Torunia lub okolic. Moja bratowa jechała dzisiaj na trasie Toruń-Świecie i tam jest punk z grochówką[/COLOR]:smile:[COLOR=#000000] No i właśnie tam sunia oszczeniła się[/COLOR]:-([COLOR=#000000] Ma 6 maluchów[/COLOR]:-(:-([COLOR=#000000] !! sunia mała/średnia maluchy mają ok 2 mies i zaczynają wyłazić na trasę[/COLOR]:-([COLOR=#000000] ten pan od grochówki dokarmia sunię, ale nie wykarmi tylu mordek[/COLOR]:-([COLOR=#000000] sunia urodziła gdzieś i wychowała maluchy w ukryciu. Tylko jeden malec wychodzi do ludzi i żebrze o jedzenie [/COLOR]:-(
[COLOR=#000000]Czy znasz jaką osobę/organizację która, pomogłaby w tej sprawie???[/COLOR]:-([COLOR=#000000] może jest tam jakieś schronisko, fundacja??[/COLOR]
[COLOR=#000000]Jestem z Łodzi i zupełnie nie znam tych rejonów. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Proszę pomóż mi[/COLOR]:-(

[COLOR=#000000]mam namiary na tego pana [/COLOR]

[COLOR=#000000]będę bardzo wdzięczna.[/COLOR]
[COLOR=#000000]pozdrawiam,Magda[/COLOR][/QUOTE]

Ktoś jest w stanie to sprawdzić, ma namiary na jakiś potencjalny DS, cokolwiek? Szkoda je oddawać do schronu :(

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ktoś ma auto to myślę, aby poprostu zabrać sunię i szczeniaki i przewieźć do schronu w Toruniu i powiedzieć, że znaleźliśmy w lesie. Toruńskie schronisko jest zapełnione i dla tego nie chcą przyjmować, takich interwncji. Ja niestety nie mam prawka. Ale mogę jakoś pomóc.

Link to comment
Share on other sites

rozmawiałam właśnie z tym panem co karmi psią rodzinkę. Jeśli wierzyć mu na słowo to faktycznie o nie dba i krzywdy nie da im zrobić. Mówi, że sunia ma ok 6lat i jest już w tym miejscu od kilku lat. Wybrała sobie mieszkanie na szrocie w sąsiedztwie, a do Niego przychodzi na jedzenie. Twierdzi, że maluchy nie mają zagrożenia od aut, ale w to bym za bardzo nie wierzyła, bo wiadomo, że ciekawość szczeniaka nie raz zgubiła:( Już jeden szczeniak jest wydany czyli zostało 5 (chyba) a może 6?:( w każdym razie za każdym razem gdy sunia miała małe to on rozdawał je ludziom i nigdy nie zostawały. Teraz też obiecał, że je rozda i nie ma potrzeby zawożenia ich do schroniska. Powiedział też, że myślał o sterylizacji i zrobi to gdy wyda maluchy, ale coś w to nie wierzę (nie wiem czemu, chyba za pięknie brzmi) Pan co rano suni daje jakieś kości i mięso, a ona zanosi to maluchom. Poprosiłam, aby kupił karmę dla szczeniąt i zaczął je dokarmiać, bo matka ma ich dosyć.
Więc niby dramatu niema, ale i tak spokojna nie jestem:( gdyby nagle trafił sie ktoś cudowny co by wziął szczeniaki do siebie na dt i najlepiej sunię to byłoby wspaniale. Jej tez nie można zostawić tam na tym szrocie:( trzeba jej dom znaleźć.

Muszę zlecić bratowej aby zrobiła fotki całej rodzince. Ma jakąś fotkę szczeniaka w telefonie to postaram sie na dniach ją zdobyć.

Link to comment
Share on other sites

miejscowość w której są to Chełmno. Teraz doczytałam na pieczątce. Nie wiemy nawet jak umaszczone są maluchy ani jakich płci. Bo do tej pory siedziały schowane w tej norze i teraz zaczynają wychodzić, ale tylko jeden jest taki odważny ze przychodzi na żebry na grochówkę:) ten co przychodzi jest czarny ale płeć nieznana:( Więc ciężko będzie nam znaleźc jakikolwiek dom jak nie wiemy nic o maluchach. Najlepiej byłoby zabrać całą rodzinę i wtedy wziąć się za to jak należy. Z kiepskiego zdjęcia w telefonie widzę że są bardzo zarobaczone bo widziałam tylko czarną plamkę czyli psa i wielki brzuch:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']tzn można je zabrać, ale nie chciałabym aby one trafiły do schroniska, bo co prawda nie wiem jakie warunki masz na myśli ale chyba nawet takie mieszkanie na szrocie jest lepsze od schronu?? gdzie psy jadą z takie Punktu przetrzymań?dalej do jakiegoś schroniska?[/QUOTE]

W Świeciu punkt jest nazwany punktem ale tylko w papierach niektóre psy sa tam 5 lat... plusem jest to ze Straz Miejska konsultuje ze mna kazda adopcje bo oni posiadaja klucze od kojców i oni wydaja psy do adopcji.. wiem ze SM we Świecia niestety nie ma podpisanej umowy z Chełmnem, moze zapytac i załatwic sprawe prywatnie wstepnie moge odp w srode jak moj tymczasowicz pojedzie do domu i wezme szczeniaki z Punktu do siebie wtedy mogłoby byc miejscie dla suczki i szczniaków bo narazie nie ma nawet gdzie ich umieścic.

Link to comment
Share on other sites

wczoraj rozmawiałam z bratową, która ponownie tamtędy przejeżdżała i zatrzymała się "na kontrolę":)
sunia ma się dobrze i szczeniaki raczej też. już nie rzucają się tak na jedzenie więc są dokarmiane. Pan z Baru zbudował im prowizoryczny kojec 1mx1m w tym jeszcze mini buda aby były osłonięte od zimna. Wkładane są tam aby sunia mogła od nich odpocząć lub jeśli za bardzo narzucają się klientom:) Dwa maluchy są już wydane, a jeden gdzieś zaginął:( aż nie chcę myśleć gdzie i w jaki sposób:( są jeszcze 3 dwa czarne i jeden jakiś ciemno szary, ale pan nadal upiera się, że znajdzie im domy a sunię chciałby zostawić bo się do niej przywiązał. Tylko wysterylizuje ją gdy wyda maluchy. Budę już ma bo ponoć ten sam pan handluje tam jakimiś budami czy coś w tym stylu i sunia zajęła sobie jedną z nich:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...