Jump to content
Dogomania

[Bydgoszcz]Łysy szczenior Kojak z chorymi oczami prosi o pomoc!


Recommended Posts

Pare dni temu dostaliśmy informacje od Pani,która chciałaby oddać szczeniaki po swojej suce husky i kundelku do schroniska.
Szczeniaki są śliczne.Prócz jednego,który urodził się łysy i do tej pory sierści ma niewiele,ponadto ma chore oczy, a także najprawdopodobniej stawy. Pani od razu po urodzeniu,dała mu szanse na dalsze życie,nie uśpiła Go,teraz szczeniorek czeka na dalszy dobry los i dobrych ludzi,którzy Mu pomogą. Boję się,że jeśli coś dla niego się nie znajdzie,pies u Pani zostanie uśpiony,gdyż już nazywa go Brzydalem i mowi,że nikt psa nie będzie chciał,a zatrzymać ich nie może.
Piesek pilnie szuka domu tymczasowego,w którym mógłby być dokładnie zdiagnozowany , a później w spokoju mógłby oczekiwać na dom.
Bardzo prosimy o pomoc w rozsyłaniu wątku i o tymczas dla małego.
__________________________________________________________________________________________________________________
[B]23.09.2012
[/B]maluszek trafił do BDT do[B] DarkWater [/B]w którym otrzymał imię Kojak :) Kojak obecnie zbiera pieniążki na dalsza diagnostykę i zabieg na entropium na ktore po wstepnej diagnozie okazalo sie,ze cierpi.


kontakt: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

zdjęcia:
z mamą
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-s4u8fMFAyw8/UFxuSf8kUTI/AAAAAAAAAwg/FacZkCXQAXc/s811/IMG_8578.jpg[/IMG]
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-MB5x7mWTYno/UFxuS1P7TaI/AAAAAAAAAwk/yZ4HsRZUsEI/s556/IMG_8579.jpg[/IMG]

[U][B]Rozliczenia[/B]
[/U]-50 zlotych ze sprzedaży ksiażki [B]DarkWater
-[/B]50 zlotych[B] od MTD
- [/B]135 zlotych- bazarek[B] DarkWater
-[/B]267 zlotych bazarek[B] schronisko.bydgoszcz
- [/B]100 zlotych-bazarek DarkWater
- 33.60 zlotych - bazarek DarkWater

[U]Wydatki
[/U]- szczepienie przeciwko chorobom zakaźnym- 70 złotych- zaplacone :)
-wizyta u weta 19.10.2012- 77 zlotych,zaplacone
- wizyta u weta 29.10.2012- 60 zlotych,zaplacone

stan konta na 30.10.2012r. : 395 zlotych

Edited by schronisko.bydgoszcz
Link to comment
Share on other sites

Biedactwo... Ale u Ciebie na pewno będzie miał najlepiej, dojdzie do siebie i znajdzie wspaniały domek stały - jestem pewna! :)
Przy okazji zaproszę Was na wątek najpiękniejszego psa świata, który szuka domku i wsparcia!
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/232730-Najpi%C4%99kniejszy-pies-%C5%9Bwiata-szuka-domu%21"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232730-Najpi%C4%99kniejszy-pies-%C5%9Bwiata-szuka-domu%21[/URL]

Link to comment
Share on other sites

byliśmy u weta

połowę już chyba zapomniałam :roll:

po pierwsze piesek nie ma żadnego zaraźliwego tyfusa, jeżeli chodzi o łysinę

wetki pobrały wyskrobiny i parę kłaczków sierści wyrwały, podziwiały to wszystko pod mikroskopami

na pewno nie jest to świerzb ani nużyca

poza tym zwróciły moja uwagę na to, że łysiny są bardzo symetryczne - fakt!

ich podejrzenia to m.in. aplazja czy też dysplazja (?) mieszków włosowych, jak też zaburzenia hormonalne (które mogą też dawać inne objawy w przyszłości)

wetka twierdzi, że skóra młodego ma taką budowę strukturalną jak skóra u grzywacza chińskiego
czyli jednak wszystko wskazuje na uszkodzenie genetyczne

mały będzie miał pobrane wycinki skóry za 14 dni do dalszych badań, dzisiaj nie chciały go już męczyć

teraz oczy:
mały ma małoocze i bardzo duże entropium, sama szpara oczna też jest za mała (chyba że to wynika z tego entropium :/)

entropium - czyli, tak jak wcześniej pisałam, ma zawinięte powieki do środka i rzęsy drażnią rogówkę i to wywołuje stan zapalny

ta wada wymaga zabiegu chirurgicznego, który nie jest inwazyjny ani też skomplikowany - jak mnie zapewniły

acha, jeżeli okaże się, że piesek ma drugi dodatkowy rząd rzęs wewnątrz, to sprawa będzie bardziej skomplikowana i tego nam ponoć w Bydgoszczy nikt dobrze nie zrobi, panie poleciły dr. Garncarza z Warszawy - faktycznie to znane nazwisko jest - no jeżeli to będzie konieczne, to może być hardcore :/

na razie mały dostał krople Gentamycynę, ropa leje się litrami

zabieg będzie miał ok. 10 dni po szczepieniach czyli za ok. 14 dni i wtedy wetki przy okazji wezmą wycinek skóry

na szczepienie umówiliśmy się na piątek

jeżeli chodzi o stawy nic na razie nie budzi niepokoju

to chyba na razie tyle

Link to comment
Share on other sites

ps. ta łysa skóra będzie wymagała dodatkowej pielęgnacji i ewentualny właściciel powinien być o tym poinformowany, w grę wchodzą tu kąpiele w jakimś preparacie i natłuszczanie,

łysa skóra będzie bardziej podatna na podrażnienia i infekcje, mogą np. pojawiać się ropne pryszcze (jeden już ma ;-))

a i ponoć wygląd jego narządów płciowych tez świadczy o tym, że hormony płciowe u niego za szybko wystartowały, też jakaś nierównowaga tu może być


i ostatnia sprawa
TZ woła na niego Kojak i chyba już tak zostanie :oops:

młody bawił się moją skarpetą (wczorajszą używaną, więc był szczególnie podekscytowany :evil_lol:), a teraz padł i śpi za tapczanem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DarkWater']ich podejrzenia to m.in. aplazja czy też dysplazja (?) mieszków włosowych[/QUOTE]
Z tego co się orientuję, to raczej aplazja ;)

Troszkę się u tego biedaka nazbierało... :-( Ale najważniejsze, że jest już w dobrych rękach.

A jaki Kojak jest z charakteru? Daje Wam popalić czy to raczej spokojny psiak? :)
Czekam na więcej wieści. ;)

Link to comment
Share on other sites

bardzo spokojna ciapa

bardzo grzeczna i przylepna :)

nie płakał w nocy

do rany przyłóż

chyba, że się dopiero rozkręci

myślę, że te oczki mu dokuczają, może dlatego taki momentami smutnawy,
przecież jak rzęsa do oka wpadnie, to wytrzymać nie można, a u niego te szczoteczki cały czas szorują... i ta ropa, pewnie go też żrą te oczka

Link to comment
Share on other sites

[b]DarkWater[/b], ile narazie za weta wyszlo?
bede wtedy prowadzic rozliczenia w pierwszym poście :)
aaa, do dr Krawczyka dziś bede Go umawiać,bo wczoraj caly dzien bylam w drodze....
a no i rzecz najwazniejsza,masz mozliwosc zrobienia Mu fotek? bo moje marne wyszly... :(
[b]Gloria[/b],jak cos mozemy polaczyc razem swoje fanty na bazar :) wtedy wyslij mi fotki swoich albo ja moge wyslac Ci fotki swoich :)

Link to comment
Share on other sites

wklejam linka do bazarku:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232830-Bazarek-książkowo-płytowo-psi-na-diagnostyke-i-leczenie-Kojaka-do-10-10-2012-do-20!?p=19727454#post19727454[/URL]

za fanty dziekuje Cavi i Glorii!

dzwonilam do rejestracji,do dr Krawczyka,najblizsza wizyta dopiero na 29 pazdziernika.
Pani Marcelina,ktora oddala szczeniaka,chciala sie dolozyc do zabiegu :)

Edited by schronisko.bydgoszcz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...