Jump to content
Dogomania

zaznaczanie terytorium


toffuś7

Recommended Posts

chciałam się dowiedzieć jak oduczyć psa zaznaczania terytorium w domu. Pies sika w ten sposób od małego dlatego jest to uciążliwe. Sika tylko w kilku miejscach a po nim zaznacza reszta czy stosowanie jakichś środków pomoże jeśli tak to jakich chyba że macie inne pomysły to chętnie wypróbuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toffuś7']chciałam się dowiedzieć jak oduczyć psa zaznaczania terytorium w domu. Pies sika w ten sposób od małego dlatego jest to uciążliwe. Sika tylko w kilku miejscach a po nim zaznacza reszta czy stosowanie jakichś środków pomoże jeśli tak to jakich chyba że macie inne pomysły to chętnie wypróbuje.[/QUOTE]

Jedynym, praktycznie niezawodnym sposobem zeby pies przestal znaczyc terytorium jest kastracja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toffuś7']chciałam się dowiedzieć jak oduczyć psa zaznaczania terytorium w domu. Pies sika w ten sposób od małego dlatego jest to uciążliwe. Sika tylko w kilku miejscach a po nim zaznacza reszta czy stosowanie jakichś środków pomoże jeśli tak to jakich chyba że macie inne pomysły to chętnie wypróbuje.[/QUOTE]
sprawdzonym pomyslem jest najnajszybsza kastracja

Link to comment
Share on other sites

Też mam taki problem z moim 5 letnim yorkiem, ale zaznaczanie terytorium zaczęło się jak miał 2-3 latka i czasem sika mniej a czasem obsikuje dosłownie wszsytko. Nie chcę go narażać na kolejną narkozę i operację:( Czy są jakieś inne sposoby by piesio przestał znaczyć terytorium?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...