Jump to content
Dogomania

Odrobaczenie szczeniaka


buncol

Recommended Posts

Witam,

Obecenie moja psina ma 3 miesiące. Chciałbym się dowiedzieć kiedy powinno się drugi raz odrobaczyć szczeniaka. Pierwszy raz odrobaczony był u hodowcy (miesiąc po urodzeniu). W sobotę byłem u weterynarza zaszczepić go drugą szczepionką i weterynarz nie chciał mi go odrobaczyć. Powiedział, że ważniejsza jest szczepionka i że odrobaczy go dopiero dwa dni po trzeciej szczepionce. Termin trzeciej szczepionki wyznaczył mi na 10 grudnia.

Pozdrawiam
Marcin

Link to comment
Share on other sites

Ojej ,odrobacza sie wielokrotnie szczeniaka szczegolnie przed szczepieniem ,gdyz obecnosc robakow wplywa na mala skutecznosc szczepionki.Dlatego zwsze 2 tygodnie przed zaszczepieniem psa go odrobaczamy.
Sladem robakow moze byc krew,luzne stolce,czy slady sluzu w stolcu.Poza tym 12 tygodniowy pies powinien juz byc 2 razy zaszczepiony.We wieku 8 tygodni szczepimy tzw.imunizacyjny szczepionke,gdyz pies ma 12 tygodni szczepimy pelna szczepionke min.5,ze wscieklizna.
Czemu hodowca psa nie przygotowal ?

Link to comment
Share on other sites

[quote]Czemu hodowca psa nie przygotowal ?[/quote]

Czemu nie przygotował to nie mam pojęcia. Hodowca tłumaczył się, że to powinien już robić nowy właściciel. Ja psa kupiłem w piątek i w sobotę pojechałem od razu do weterynarza, ale weterynarz mnie trochę zaskoczył tym, że nie chciał go odrobaczyć. I teraz nie wiem czy słuchać tego weterynarza czy szukać jakiegoś innego.

A co do szczepionek to teraz dostała Nobivac DHPPi, kolejną ma dostać 10 grudnia.

Link to comment
Share on other sites

Zalecane odrobaczenia szczeniąt wyglądają następująco:
3 tydzień życia
5 tydz.
7 tydz
później co miesiąc do ukończenia 6 miesiąca życia (na tydzień przed szczepieniem)
następnie raz na kwartał przez całe życie psa - szczególnie jeśli są w domu dzieci. Można odrobaczać dorosłego psa raz na 6 miesięcy jeżeli rzadko wychodzi poza teren własnej posesji.

Proponuję udać się bez psa do innej lecznicy i wziąć tabletkę na odrobaczenie.
Nie odrobacza się psa w tym samym dniu, w którym jest szczepiony. Nie zalecam również podawania szczepionki "kombajnu" wraz ze wścieklizną. Ja zawsze szczepię p.wściekliźnie odrębną szczepionką conajmniej 2 tygodnie po ostatniej dawce wirusówek.

Edited by bachar
Link to comment
Share on other sites

Z tym szczepieniem zaraz po zakupie -zmiana miejsca,zmiana karmy itp itd to [B]ogromny blad !!! tak jakwcześniej napisano najpierw odrobaczamy potem szczepimy.W przypadku odwrotnym szczepieni jest malo skuteczne a wręcz [U]może [/U]być szkodliwe dla szczeniaka.Masz ksiązeczke zdrowia poczytaj tam powinien być harmonogram odrobaczen. [/B]Moja rada zmien weta !!!!
Szczenięta do 6 m-ca życia powinny być odrobaczane co miesiąc /bez wzgledu na to czy robale wychodziły jeżeli tak to powtorka odrob. po 14 dniach/ Po ukończeniu 6 m-cy dla pewnosci badanie kału.

Link to comment
Share on other sites

ok czy wet dokładnie wytłumaczył jak i ile masz podac ?
Musisz wiedziec ile wazy Twoj piesek -1 tab jest do 10 kg wagi.
prawde mówiąc nie spotkałam sie z zaleceniem podawania środka przez 2 dni /oczywiście poza przypadkami ewidentnego leczenia robaczyc/ alemoże jestem "niedoumiana".Mojego też ostatnio odrobaczałam tym środkiem ale dawka na jeden dzien.

Link to comment
Share on other sites

bejasty-to jest powszechne badanie zarówno dla młodocianych jak i dorosłych-oczywiście częstosc badań koproskopowych u szczeniat/kociąt powinna byc częstsza a niżeli u dorosłych osobników.pamiętaj że istnieja także3pasozyty jelitowe,na które tabsy/pasty na robale nie działają...a jedynie takie badanie jest w stanie potwierdzic ich obecnośc..pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

słyszał ktoś o proszku na robaki " Curtecan" nawet wpisując w google nic nie ma o tym , taki proszek wet sprzedał znajomej która poszła po środek na odrobaczenie dla szczeniaka podobno sprzedał jej to z jakiegoś wiaderka na kilogramy...... kazałam jej to wyrzucić a noi powiedział że to to będzie działać do lutego 2013!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='bejasty']W/g mnie bez problemu możesz odrobaczyć Dehinalem.Zmiana środka jest nawet wskazana.[/QUOTE]
Oczywiscie ,ze w tym przypadku zmiana Milbemax na Dehinel-Drontal ,czy odwrotnie nie ma duzej roznicy jezeli chodzi o skutecznosc likwidacji robakow,ale nie mozna tak powiedziec, ze zmiana wszystkich srodkow p/robakom dziala skutecznie na likwidacje robactwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...