Jump to content
Dogomania

ROKI - 11 letni malamut z DT pojechał do DS


radovan2

Recommended Posts

[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande][B]Podejmujemy się walki o 11 letniego malamuta ROKIEGO[/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Pies trafił podczas interwencji w ręce sąsiadki, która zlitowała się psiaka przetrzymać... Pojechaliśmy na miejsce...
zastaliśmy futrzanego, przygnębionego staruszka z guzem na odbycie..pies cierpi a my już podejmujemy działania...
potrzebna jest operacja ale....z uwagi na wiek Rokiego chcemy skonsultować jego stan zdrowia u paru lekarzy...
może być że nie przeżyje operacji ale może być tak, że szanse są i Roki jeszcze będzie zdrowym psiakiem![/FONT][/COLOR]

[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Aby to wszystko zrobić juz dzis rozpoczynamy zbiórkę pieniedzy. Po konsultacji telefonicznej z obecnym wetem wiem, ze morfologia jest dobra, nie wykazuje przeciwskazan do podjecia zabiegu ale jeszcze serce i wiek...
Zeby miec pewnośc zabierzemy psiaka w sobotę do swoich zaufanych weterynarzy



[IMG]http://img685.imageshack.us/img685/6921/rokio.jpg[/IMG][/FONT][/COLOR]

Edited by radovan2
Link to comment
Share on other sites

Info od Beaty

[QUOTE][COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Przelałam ze swojej strony 70 zł, znajomi wiem, że tez porobili przelewy...zajmnę się nim ...tyle mozemy od siebie..[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]zapewne to za mało[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]mam nadzieje, że grosz do grosza i uzbieramy na operację i diagnozy...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]czekam tez na wyniki, których osobiscie wet od tej pani nie chciał mi udostępnić, musi ona je odebrac [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]usłyszalam, tez że zabieg miał byc 15 listopada ale kobieta u które przebywa Roki nie ma na to warunków finansowych, została sama z psem , którego tak naprawqde uratowała od schroniska, dlatego trzeba jej pomóc[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]wyniki chcemy miec w "ręce" aby nie robić ponownych badań krwi. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Może być tak, że odrazu będzie szedł na stół...tego nie wiem, wiem jedno, że bardzo cierpi[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]dlatego operacja powinna odbyc sie jak najszybciej[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]mam jednak obawy czy osoba u której psiak przebywa podoła z opieką...nie wiem na ile zdaje sobie sprawe co znaczy pies po operacji...[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]wczoraj jak dzwoniłam mówiła, ze psiak normalnie szedł na spacer, ale cały czas liże sobie guzka, i popiskuje..\[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]cos tam sobie skubie z jedzenia ale nie dużo[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]INFO OD BEATY

Roki musiał być wczoraj operowany.. natychmiast, stan był bardzo zaniedbany.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Okazało się, że nie miał jednego guza a więcej, więc trzeba było wszystko wyciąć łącznie z kastracja, aby zapobiec rozprzestrzenianiu guzków czy infekcji. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Na szczęście są to guzy które nie dają przerzutów, ale mogą się ponownie pojawiać w okolicach odbytowych.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Dzwoniłam chwile temu zapytać jak się czuje. Ma bardzo spuchnięte wszystko, popiskuje i walczy z kołnierzem [/FONT][/COLOR][IMG]http://forum.soshusky.pl/images/smilies/iocn_help.gif[/IMG][COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande] [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Jutro zabierzemy go na kontrole. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Psiak może obecnie przebywać w pani która go przygarnęła. Nie są to warunki idealne. Pilnie szukamy domu docelowego. Przed Rokim jeszcze pare dobrych lat życia, chciałabym aby jeszcze jego oczęta były kiedyś radosne, bo teraz są smutne…[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]może ktos będzie chciał dać serce staruszkowi po przejściach [/FONT][/COLOR][IMG]http://forum.soshusky.pl/images/smilies/icon_question.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Info z 12.12.12

[QUOTE][COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]dzięki za kciukasy są potrzebne Rokiemu cały czas..[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Jesteśmy po kontroli...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]przepraszam Was z góry, że nie mam zdjęć ale uwierzcie, ze z przejęcia nie było nam w głowie robienie fotek. Niestety psiak chyba miał ściągany kołnierz przez te 2 dni od operacji, bo puścił jeden szew, nie jest na tyle jeszcze rozerwany żeby go ponownie zszywać...ale utrudniło to na pewno rekonwalestencję i przez to w piątek kolejna wizyta na antybiotyk i kontrole.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Miałam dziś okazje zobaczyć jak to wygląda - STRASZNIE, jedna wielka czerwona bania przy okolicach odbytowych, niech smaży się w piekle ten kto dopuścił do takiego cierpienia zwierzaka...[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Przy badaniu trzeba było załozyc mu kaganiec, chciał ugryśc (tez bym gryzła oj tak!)straszny ból sprawia mu jakiejkolwiek ingerencja tam gdzie były operowane guzy..[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]dostał antybiotyk, leki przeciwbólowe[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Bidok nie może sie załatwić i sprawia mu to ogromny ból, ale musi to przeżyć...musi....[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Teraz bede bardzo prosiła o naprawde szybkie wydarzenie dla niego, wierze, ze znajdzie sie domek dla niego lub lepszy dom tymczasowy[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Jak go odprowadzalismy to merdnął DWA razy do nas ogonkiem - chyba nam podziękował...i jakos tak wracając dodało nam to wiary ..[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Info z dzisiaj

[QUOTE][COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Dzis byliśmy na kolejnej wizycie z Rokim. Rany goją się średnio, jest ciut lepiej bo nie ma ogromnej bani przy odbycie ale nadal wymaga antybiotyku i widać, że zwierzak cierpi. Jest tez jeszcze widoczna krew w kale, wet zapewnia że może tak być..[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]W poniedziałek kolejna wizyta, jesli będzie mozliwośc to będą ściągane szwy, niestety Rokus bedzie musiał zostac poddany narkozie, gdyż jest tak starsznie obolalały ze najmniejszy dotyk wywołuje przerazliwy ból i Rokuś chce zjeśc wszystkich ...[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Generalnie jest przerażony..[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#323D4F][FONT=Lucida Grande]Udało mi sie zrobić trochę zdjęć..bardzo trudno mu tę część sfotografować bo on chowa ogon po siebie..ale cos się udało zrobic..[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

[IMG]http://img600.imageshack.us/img600/3874/p1010032to.jpg[/IMG]

[IMG]http://img10.imageshack.us/img10/1042/p1010002ytq.jpg[/IMG]

[IMG]http://img84.imageshack.us/img84/3096/p1010024kd.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Przepraszam za brak informacji o Rokusiu!

Info z dnia 27,01,2013

[QUOTE][COLOR=#384842][FONT=Lucida Grande]Roki został pozaszczepiany, odrobaczony i zaczipowany.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#384842][FONT=Lucida Grande]Stan fizyczny jest w normie. Wszystko się dobrze zagoiło. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#384842][FONT=Lucida Grande]Nie lubi weterynarzy i mocno potrafi im to pokazać. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#384842][FONT=Lucida Grande]Stan psychiczny różnie. Roki jest psem z charakterem. Na inne psy potrafi zareagować zębami. Szczególnie na małe psy nasatwienie jest dość bojowe. Niestety nie znamy przeszłości staruszka. Być może gdy trafi w odpowiedzialne ręce, te zachowania da się wyeliminować. Po obserwacji Rokiego, mam wrażenie, ze reakcja na inne psy wynika z braku kontaktu z nimi.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#384842][FONT=Lucida Grande]Poszukiwany jest dom spokojny ale stanowczy.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#384842][FONT=Lucida Grande]Generalnie byłby idealnym psem dla ludzi starszych którzy znają rasę i żyją bez dzieci.[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Roki jest na chwilowym DT

A tu nowe info:

[QUOTE][COLOR=#384842][FONT=Lucida Grande]Roki, nowa odsłona!![/FONT][/COLOR]
[COLOR=#384842][FONT=Lucida Grande]Jeśli on ma 11 lat to ja jestem mała finka [/FONT][/COLOR][IMG]http://www.forum.soshusky.pl/images/smilies/msn-wink.gif[/IMG][COLOR=#384842][FONT=Lucida Grande] wygląda na około 6-7, zachowuje się na 3. Jest spokojny, radosny, na widok kota chce się z nim bawić, merda ogonem, podskakuje jak szczenior. Ma kontakt z 9 letnią dziewczynką. Generalnie jest pozytywny, wywala się do głaskania brzucha, wycina młynki, piruety i dzikie podskoki jak wychodzi na pole. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#384842][FONT=Lucida Grande]Nie potrzebuje specjalistycznej opieki weta. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#384842][FONT=Lucida Grande]Jako typowy hasior nigdy nie jest spuszczany ze smyczy, ale na pewno będzie dawał nogę, więc skłonność do ucieczek typowa dla rasy. Kontakty z innymi psami: jeszcze nie wiemy. Niebawem się okaże.[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

[IMG]http://img809.imageshack.us/img809/4457/s41b5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...