Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Domyślnie Sędzia ,ktory skazał...a inny....

Sprawcy przemocy wobec zwierząt czują się w naszym kraju bezkarni. Najczęściej zostają ukarani grzywną lub wyrokiem w zawieszeniu. Inaczej do sprawy znęcania nad zwierzętami podszedł sędzia Konrad Gwoździewicz, który wydał jeden z najsurowszych wyroków, jakie do tej pory zapadły w naszym kraju w tego typu sprawach.
    Treść

Wideo

AAA
    Wideo (1/1)

Rok więzienia za wyrzucenie psa przez okno

Oskarżonym w sprawie był Michał P., który wyrzucił psa przez okno. Mężczyzna po tym jak wyrzucił psa, wybiegł przed blok, jednak nie chciał ratować Yorka. Wybiegł grozić i wyzywać interweniujące osoby.

- Świadkowie zeznali, że przechodząc tamtą ulicą zauważyli, jak w pewnym momencie otwiera się okno na drugim piętrze i mężczyzna świadomie ciska tym psem o beton z wysokości kilkunastu metrów – mówi sędzia Konrad Gwoździewicz z Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Skazany to 58-letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna jest dobrze znany policji. W jego rodzinie jest problem z alkoholem, od lat znajdują się pod nadzorem kuratora.

- Uznałem, że tylko wyrok bezwzględnego więzienia jest adekwatny do popełnionego czynu. Ze środków masowego przekazu słyszałem o kilku wyrokach za podobne czyny i w moim odczuciu były to kary łagodne – dodaje pan Konrad Gwoździewicz.

Konrad Gwoździewicz jest sędzią od 12 lat. Zaczynał swoją karierę w Krakowie. Zajmował się tam najgłośniejszymi i najtrudniejszymi sprawami m.in.” krakowskiego bombera”. Z przyczyn zdrowotnych rok temu przeniósł się do spokojniejszego Oświęcimia.

York Lucky przeszedł skomplikowane operacje składania połamanych kości. Teraz jest szczęśliwy u swojej nowej właścicielki, która zajęła się jego rehabilitacją. Dziś może już znowu spacerować ulicami Warszawy.
    Ostatnio edytowane przez bejasty ; 23-02-2013 o 07:31

Domyślnie

Właśnie dziś w UWAGA TVN był wywiad. Podziwiam.... wreszcie odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku.
    Wyrazy szacunku dla sędziego!

Przegląda
    Poznań

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bahlsa Zobacz posta
    Właśnie dziś w UWAGA TVN był wywiad. Podziwiam.... wreszcie odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku.
    Wyrazy szacunku dla sędziego!
    I oby ten wyrok nie został zaskarżony, a jeśli nawet, to może sąd II instancji utrzyma go w mocy. Ten wyrok, to przełom w polskim sądownictwie, jeśli chodzi o kary dla przestępców znęcających się nad zwierzętami. Być może inni pójdą w ślady pana sędziego.............

Domyślnie

Zrozumiałam, że nie ma możliwości odwołania - rok do odsiadki bez zawieszenia.

Przegląda
    Poznań

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bahlsa Zobacz posta
    Zrozumiałam, że nie ma możliwości odwołania - rok do odsiadki bez zawieszenia.
    Nie oglądałam materiału video. Ale zauważyłam, ze z wyroku wynika, iz wydał go Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. Sąd Rejonowy w naszym kraju stanowi I instancję (podział sądownictwa powszechnego w Polsce), i od wyroku I instancji przysługuje odwołanie.
    Czas pokaże.........

Domyślnie

Z wywiadu wynikało ,ze wyrok jest prawomocny tzn,ze nie został w terminie zaskarzony do Sądu II instancji.

Domyślnie

mam nadzieję że takie wyroki będą się pojawiać trochę częściej, przed nami długa droga jeśli chodzi o takie sprawy. Szczególnie w mniejszych miejscowościach, wioskach gdzie "znęcanie się" jest codzienną rutyną i wielu nie zdaje sobie nawet sprawy że wyrządza zwierzakowi krzywdę.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez kazmisz Zobacz posta
    mam nadzieję że takie wyroki będą się pojawiać trochę częściej, przed nami długa droga jeśli chodzi o takie sprawy. Szczególnie w mniejszych miejscowościach, wioskach gdzie "znęcanie się" jest codzienną rutyną i wielu nie zdaje sobie nawet sprawy że wyrządza zwierzakowi krzywdę.
    Niestety ....wyroki wracają do "normalności"
    http://www.gloswielkopolski.pl/artyk...leria-material
    uwaga tylko dla ludzi o mocnych nerwch

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów