Jump to content
Dogomania

Miłka w nowym domku.


mestudio

Recommended Posts

Z samego rana podjechał do nas jakiś młody człowiek, bezczelnie wygoniłam TZ-a na pogawędkę argumentując, że z obcym baba gadać nie ma o czym....
Cóż, pan przyjechał z zapytaniem, czy może tu przywieźć wyrzuconą z samochodu kilka dni temu sukę bo śpi pod jego płotem. Słyszał, że ja przygarniam bezdomne psy.

No i przywiózł, nijakie, wystraszone, dzikawe. Nie wiem czy przypadkiem nie kolejne stworzenie do zasiedzenia się u nas na amen....

Suka jest obecnie w kojcu, który przeznaczony jest do generalnego remontu. Dużo piszczy, wyje. Nie chciała dać się dotknąć jak do niej weszłam.
Po kilku godzinach poszłam do niej ponownie i bardzo się ucieszyła, machała ogonem i za wszelką cenę chciała dotknąć mojej ręki. Przypięłam ją do smyczki i trochę pochodziłyśmy, oczywiście nie wie co to smycz i trzeba uważać bo się wyrywa.

Jest łagodna, daje się głaskać, nie reaguje żadną agresją, nie umie chodzić na smyczy. Wielkościowo przed kolano, waga około 10 kg, brudna - zakurzona, wystarczy dotknąć, a czuć brud. Trzeba z nią popracować.
Niezbyt urodziwa, ech.

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-ovlzrOFFgtk/UORJBww52tI/AAAAAAAAJLA/3Q3Y8Z-zpTc/s640/e7 017.jpg[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-0SIHa3QNqtk/UORI_q_E3XI/AAAAAAAAJKk/yBdvvIJbkNk/s640/e7 014.jpg[/IMG]

Edited by mestudio
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 848
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Wpływy na konto suni[/B]
[COLOR=#800080]35 zł - Nikaragua[/COLOR]:loveu:
[COLOR=#800080]170 zł - Klub Baloniarek[/COLOR]:loveu:
[COLOR=#800080]50 zł - Nikaragua[/COLOR]:loveu:
[COLOR=#800080]100zł -dzięki [FONT=Arial]fiorsteinbock darowizna od Pani Beaty L[/FONT][/COLOR]:loveu:
[COLOR=#800080]10 zł - Pan Rafał S. :loveu::loveu:
80 zł -Nikaragua bazarkowo[/COLOR]:loveu:
75 zł -Nikaragua bazarkowo:loveu:76 zł -Nikaragua bazarkowo:loveu:
227 zł -Nikaragua bazarkowo:loveu:
[COLOR=#800080]200 zł -Nikaragua bazarkowo[/COLOR]:loveu:
[B]142 zł - uzupełnienie bazarku Nikaragua[/B]:loveu:
[B]30 zł - bazarek Nikaragua[/B]:loveu:
[B]27 zł uzupełnienie bazarku Nikaragua[/B]:loveu:[B]
Razem 1195 zł :-)+27[/B]


[B]Wydatki[/B]
-kupiona karma Bozita - 119 zł
[I]dojazd na sterylizację 30 zł - opłacone z naszych bazarków[/I]
-sterylizacja 267 zł
[I]dojazd do lecznicy -19.I -30 zł - z naszego bazarku perfumowego
odbiór Miłeczki - dojazd - 30 zł - z naszego bazarku perfumowego[/I]
-leczenie wirusówki, pobyt w lecznicy - 463 zł
-szczepienie wścieklizna 18.II.13. - 15 zł
-przesunięcie 181 zł na leczenie [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/240347-Wyrzucony-wśród-pól-pies-w-typie-czarnego-retrievera-z-chorą-skórą-(u-mestudio)"]nowej znajdy[/URL] -pozwolenie Nikaragui
-karma maj 64 zł
[COLOR=#800080][B]
Razem 1094 zł (bez dojazdów opłaconych z naszych bazarków bo tego nie liczymy)
[/B][/COLOR][COLOR=#800080][B]

[SIZE=3]Fundusze Miłki: +128[/SIZE][/B][/COLOR][SIZE=3][COLOR=#ff0000][B] zł:-)

[/B][/COLOR][/SIZE][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-k-VdptETUI0/USJZ_gKd8VI/AAAAAAAAKqA/0twa2dhKbLE/s400/20130218224a.jpg[/IMG]

Edited by mestudio
Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Czyli mamy już imię - Łatka:-).[/QUOTE]

Tak mi jakoś samo wyszło;)

tu wygląda jak osiołek;)
[url]https://lh5.googleusercontent.com/-ovlzrOFFgtk/UORJBww52tI/AAAAAAAAJLA/3Q3Y8Z-zpTc/s640/e7%20017.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&S']Tak mi jakoś samo wyszło;)

tu wygląda jak osiołek;)
[URL]https://lh5.googleusercontent.com/-ovlzrOFFgtk/UORJBww52tI/AAAAAAAAJLA/3Q3Y8Z-zpTc/s640/e7 017.jpg[/URL][/QUOTE]

To skoro mamy już matkę chrzestną Imienia Latka to teraz jakiś prezencik?? Jakaś wyprawka?? Oczywiście dla nas "rodziców" również.... :-D

Zacznę się zastanawiać, czy wzorem niektórych chycli nie podrzucać czasem zwierząt innym do cudzego rejonu (do ogródka). Chyba naprawdę czas się wyprowadzić.
Albo zacznę chodzić po wsi po kolędzie zbierając na tacę pieniądze na kolejne bidy... Dobrze ze czasem mestudio daje się coś na bazarkach sprzedać....
O naszym czasie prywatnym to już nie wspomnę...

TZmestudio

PS
Dziękujemy naszym darczyńcom: kto i za co wie - ten wie ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']
Niezbyt urodziwa, ech.
[/QUOTE]Śliczna przecież jest :loveu: !!!
Żadna tam Łatka:shake:. Jakieś piękne imię jej się należy! np. Mela lub Mila :loveu: (w sylwestra jest Melanii). Chętnie dam 20zł na to imię :) tylko nr konta poproszę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']Śliczna przecież jest :loveu: !!!
Żadna tam Łatka:shake:. Jakieś piękne imię jej się należy! np. Mela lub Mila :loveu: (w sylwestra jest Melanii). Chętnie dam 20zł na to imię :) tylko nr konta poproszę[/QUOTE]

No jeszcze tego w naszych wątkach nie było - płacenie za imię psa. Będzie musiała mieć dwa imiona i to równorzędne żeby nikt się nie obraził. Mila Łatka - Łatka Mila - Milołatka:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']No jeszcze tego w naszych wątkach nie było - płacenie za imię psa. Będzie musiała mieć dwa imiona i to równorzędne żeby nikt się nie obraził. Mila Łatka - Łatka Mila -[B] Milołatka[/B]:-)[/QUOTE]Ślicznie :) ale nr konta i tak poproszę :) do szczepień się dołożę, czy do karmy, jak już sami zadysponujecie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='obraczus87']Według mnie sunia jest ładna. Ale każdy ma swój gust ;)

Jaka karma byłaby odpowiednia dla niuni??[/QUOTE]

Oj nie wiem tego, poskubała boscha dziś, nie mam jak się nią teraz zająć bo jestem z małą sama, a ona jest w dużym kojcu. Do domu jej nie przyprowadzę bo trzeba jutro ją odpchlić i odrobaczyć najpierw. Trzeba jej jutro założyć szelki bo w obroży jest nieprzewidywalna i na 100% zwieje zanim się nauczy chodzić na smyczy.
Tak naprawdę to wiem tylko, że jest łagodna i trochę dzika.

Link to comment
Share on other sites

Przyznam, że nie wiem co zrobić, pies wyje i piszczy jak szalony i za wszelką cenę próbuje wydostać się z kojca. Naprawdę nie wiem co zrobić, szczególnie, że nie zostawię rocznego dziecka samego w domu aby kombinować z psem.
Do rana to na 100% pies coś wykombinuje jak tak dalej pójdzie, a drze się koszmarnie, nie wiem jak mała ma dziś spać bo słychać w jej pokoju jak diabli.
Nie wiem co zrobić. Nie mam gdzie go zamknąć.
Czy ja muszę mieć takiego pecha?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']A tak dla formalności trzeba zrobić kilka ogłoszeń, że znaleziona itp. Może ktoś ją szuka ( w co wątpię), ale formalności mówimy "tak".
Ktoś chętny? Bo mestudio naprawdę ma co robić i nie mam sumienia. Najlepiej na Kozienice.

TZmestudio[/QUOTE]

Jeśli facet powiedział, że wywalona z samochodu, to kto jej ma szukać? Jak się tu niby dostała, sama na ochotnika przez te hektary pól?
TZ, gdzie mam ją zamknąć i co zrobić bo wyje i próbuje się przecisnąć pod furtką, nawet cegły odsunęła.

Link to comment
Share on other sites

sunieczka naprawdę jest śliczna
może ona się wystraszyła petard i uciekła gdzieś w las, a ten ktoś ją tylko "podwiózł"
może naprawdę ktoś jej szuka..... a nawet, jeśli nie - to ja tu jestem kolejna, która ja za śliczną uznaje, domek znajdzie, nie będzie "wiecznym tymczasem", jak moje staruszki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari23']sunieczka naprawdę jest śliczna
może ona się wystraszyła petard i uciekła gdzieś w las, a ten ktoś ją tylko "podwiózł"
może naprawdę ktoś jej szuka..... a nawet, jeśli nie - to ja tu jestem kolejna, która ja za śliczną uznaje, domek znajdzie, nie będzie "wiecznym tymczasem", jak moje staruszki[/QUOTE]

No to naprawdę musiał to być wyjątkowo troskliwy tubylec skoro ją wywiózł na koniec świata między pola i łąki nad Wisłę samą. My mieszkamy w takim miejscu, że tylko mieszkańcy tu dojeżdżają. A tam gdzie ją zostawiono są same pola uprawne i dom co kilkaset metrów, wał i Wisła.
Ja stawiam na wsiowego burka, który łaził samopas, ale miał właściciela, a skoro suka to w końcu wywieźli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...