Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Domyślnie Szczeniak zjadł grzyba

Prosze o pomoc. Mam w domu 8 tygodniowe shih-tzu. Wyszłam z nim dziś na siusiu, mały wąchał zakamarki ogrodu i znalazł grzyby! Przypuszczam, ze trujące, niewielkie co prawda. Zjadł kawałeczek, ale strasznie sie boje!! Nie przejawia żadnych objawów, ale boje sie, ze mógł sie zatruć, jeszcze w tak młodym wieku. Nie wiem co to za grzyby, ale boje się, że ma delikatny organizm i coś może się stać.

Przegląda
    Gdynia - miasto z morza i marzeń

Domyślnie

Bierz grzyba, bierz psa i pedz do weta, jesli sie boisz.
    Czasem mam polskie znaki, ale czesto nie - przepraszam wrazliwych!

Domyślnie

właśnie nie wiem co robić. Zjadł kawałek, jeszcze weterynarz mnie wysmieje. Możliwe, że strawi go i będzie w kupce? W ostateczności mógłby zwymiotować. Poczekam do wieczora.

Domyślnie

Wklej fotę grzyba - może ktoś będzie wiedział, co Ci tam w ogrodzie rośnie.
    Wet nie wyśmieje - taką ma pracę i w dodatku kasuje za nią.

Przegląda
    Puławy

Domyślnie

może grzyb nie był trujacy,tylko niejadalny.zakładam że to nie muchomor
    bardzo proszę o niewysyłanie zaproszeń na bazarki i tego typu podobne.gdyby co,potrafie znależć.dziękuję

Przegląda
    Puławy

Domyślnie

poszukaj internetowego atlasu grzybów.co to moze być:kropidlak błyszczacy,łysiczka ceglasta,może którys z twardzioszków.nie znam sie na grzybach az tak dobrze a moja wiedza i przypuszczenia opieraja sie własnie na atlasach
    bardzo proszę o niewysyłanie zaproszeń na bazarki i tego typu podobne.gdyby co,potrafie znależć.dziękuję

Domyślnie

Podobny do czernidłaka, ale kolor jakby trochu inny
    http://www.galeria.nagrzyby.pl/d/211992-1/PC175301.JPG
    Ale tych czernidłaków jest całe mnóstwo, to może jakiś inny podgatunek?
    Wrzucę linka do wątku dziewczyn, które znają się trochę na grzybach - może one pomogą.
    W sumie z ciekawości, bo jeśli psu coś miało być, to już pewnie jest u weta.

Domyślnie

Można było zrobić płukanie żołądka wcześniej. Objawy zatrucia nie muszą wystąpić natychmiast, no chyba, że gastryczne. Radziłabym wziąć fotę grzyba lub grzyba i rzeczywiście iść do weta, i nie czekać dłużej, zwłaszcza, że to młody pies.

Przegląda
    lubelskie

Domyślnie

Czy brzezki starszych grzybków sa jakby rozpływajace sie w czarna maź ? wygląda jak czernidłak pospolity, to bardzo czesty grzyb, juz owocujenie jest trujący ale traktuje sie go jako niejadalnego.
    Zabranie grzyba do weta niewiele da, na rasach psów sie nie znaja, a co mówic o gatunkach grzybów hi hi- grzyba mozna zabrac najwyżej do stacji Sanepidu, gdzie ktos okresli co to za rodzaj. Weterynarz jak znam zycie zedrze kase robiac cokolwiek/ wcale niekoniecznie cos potrzebnego akurat / aby spanikowany własciciel był zadowolony.
    Żeby pies sie zatruł musialby zjeśc podobnie jak człowiek albo muchomora sromotnika albo sztana- to chyba dwa najbardziej trujące grzyby,ale nie wystepuja w rowach...
    Na 90% psiakowi nic nie bedzie bo tym grzybku, jak sporo zjadł to najwyżej rozwolnienia moze dostać ale i to raczej nie ,chyba ze bardzo delikatny
    www.zklanulobuzow.ovh.org
    czekamy na szczeniaczki min pinki
    po Inter,Multi Championach, import

Przegląda
    Gardzienice/Toledo

Domyślnie

i jak dziś sytuacja?
    Tak jak pisze Tascha - zazwyczaj wet tyle się zna na grzybach co wilk na gwiazdach.
    A mówią na wschodzie, że sobaka grybów ne kusaje....

Domyślnie

Szczeniak od wczoraj zrobił dwie normalne kupki, myślę, że wszystko będzie OK, tym bardziej, że nie prezentuje żadnych dziwnych zachowań.

Przegląda
    Puławy

Domyślnie

to spoko.za jakies 3-4 dni może zrób badanie biochemiczne(watroba)

Domyślnie

Jeśli to czernidłak, to nie powinno być problemów. One nawet są jadalne, jak są bardzo młode. Tylko podobno nie wolno pić alkoholu na dzień przed i cztery dni po takiej uczcie, bo wtedy dochodzi do jakiejś reakcji i grzyb truje (pewnie dlatego uważa się go za niejadalnego ) Także nie dawaj piwka szczeniakowi

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów