Jump to content
Dogomania

Taka mała a tyle przeżyła. Lunka po wielu perypetiach ZNALAZŁA DOM.


Marysia R.

Recommended Posts

Lunka jest psim dzieckiem w typie terierka. W tej chwili ma prawdopodobnie ok. pół roku. Urodziła się na wolności i przez pierwsze miesiące swojego życia mieszkała razem z mamą i rodzeństwem pod tarasem pustego domku letniskowego. Tam odkryli psią rodzinę dwaj chłopcy. Zaczęli regularnie przychodzić do psów, karmić je i oswajać z obecnością człowieka. W wyniku akcji szukania domów szczeniaczki znalazły domy. Niestety Lunka jeszcze tego samego dnia, którego przyjechała do DS uciekła z posesji. Na szczęście po czterodniowej akcji udało się ją złapać. W tej chwili sunia przebywa u mnie w domu tymczasowym i uczy się życia w domu:)


Tutaj można przeczytać o wcześniejszych losach psiej rodziny:
http://www.dogomania.pl/forum/threads/243780-Bezdomna-psia-rodzina-POMOCY-potrzebne-domy-sterylka-szczepienia-odrobaczenie?p=21222440#post21222440
Lunka jeszcze na wolności:
5d0f8a069dfc89d1med.jpg
I Lunka u mnie, na pierwszym spacerku po ogrodzie:
o9fz.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 517
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rozliczenie

Wpłaty:
50zł od ceris
40,69zł od Mattilu
40zł od kejciu (bazarek na Lunkę)
128zł od kejciu (z bazarku na Sarinę, która jest zabezpieczona finansowo)
60,50zł od kejciu (z bazarku dla Kajtusia, który już w DS)
20zł od ceris
336,25zł od Nutusi (bazarek na Lunkę)
13zł zwrot odemnie za podkłady zużyte na potrzeby inne niż lunkowe:)
101,39zł od Nutusi (trzeci regał)

Wydatki:
wet - 170zł (80zł czip + wirusówki, 45zł wiztyta I, 45zł wizyta II)
podkłady - 26zł
witamina C - 4,90zł
rejestracja czipa - 30zł
pakiet ogłoszeń - 6zł
wyróżniona Tablica na tydzień - 9,99zł
szczepienie na wściekliznę - 25zł
sterylizacja - 270zł
karma, 8kg Brit Premium Junior S - 66,33zł
karma (j.w.) - 67zł
karma 8kg Brit Premium Adult S - 68zł

"Spadek" po Lunce w wysokości 46,61zł zostaje przekazany na potrzeby mojego nowego podopiecznego - jamnikowatego Bodo (link)

Saldo na 16.04:
0,00zł

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy za odwiedziny:)
Lunka była dzisiaj u weterynarza ponieważ dość mocno kasłała. Okazało się, że ma zapalenie gardła. Dostała lekarstwa i będziemy się kurować:) Nie wiem ile dokładnie wynosi dług w lecznicy, jak się dopytamy to wpiszę w rozliczenie.

Luna dostała 50zł od ceris, ślicznie dziękuję[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Jaka była dzielna wczoraj! Dała sobie zmierzyć temperaturę, pomacać szyjkę i zajrzeć do pysia... Bardzo się boi, ale się nie broni.
Marysia mówiła, że musi ją łapać, zapędzając np. w róg pokoju, bo inaczej nie da się wziąć. Nie ma mowy, by bez smyczy wyszła do ogrodu, bo miałybyśmy powtórkę z łapanki. Za to wyśmienicie funkcjonuje z psami, bawi się, wywala na plecki. Dopóki nie pojawi się człowiek...

W lecznicy musiałyśmy ją zważyć, żeby dobrać dawkę antybiotyku - waży równiutko 5 kg. Biedne maleństwo - zaziębiła się w tych mokrych chaszczach. Do ziąbu i mokrości doszedł stres i choróbsko gotowe :(. Dobrze, że Marysia od razu wczoraj podniosła alarm i przyjechała do lecznicy, gdzie ja akurat byłam z Buźką i Jeżym ;) Dostała lek przeciwzapalny na 3 dni i antybiotyk do niedzieli. Powinno ustąpić. Jeśli nie, w przyszły poniedziałek "kontrol" - oby nie była potrzebna!

Nie było wczoraj w lecznicy dr Marty, więc nie wiemy jaką kwotę "wisimy" za sobotę. Za wczorajsze leki plus te na wynos - 45 zł.

Link to comment
Share on other sites

Nie rycz - damy radę ;) 50 zł już mamy od Ceris, ok. 60 zł będzie z bazarku, który był na Sarinkę, ale ponieważ ta jest mocno zabezpieczona finansowo, Kasia przepisze tę kwotę na Lunetkę. Mój bazarek na nią całkiem dobrze się kręci. Karma jest, bo Ellig zakupiła dla poprzedniczek i została. Marysia głaszcze gratis ;) A nasi Doktorzy - wiadomo - skóry z nas (i z Lunki) nie zedrą, a z zapłatą poczekają aż uciułamy! Z wydatków wiadomych zostaje szczepienie na wściekłość, zabezpieczenie na kleszcze i ewentualna sterylka (w zależności ile czasu Malucha zostanie w DT - jeśli dłużej niż 1,5 miesiąca).

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich nowych gości u Lunki:) Bardzo też dziękuję wszystkim za wsparcie finansowe:)
Mała ma się dobrze, kaszle mniej, w zachowaniu nie widać znaczących zmian. Jeżeli nie przemieszczam się w jej kierunku to podchodzi do mnie, bierze jedzenie z ręki. Natomiast kiedy idę w jej stronę usuwa się z drogi. Żeby ją złapać muszę ją "zagonić" w kąt, wtedy zamiera tam bez ruchu i pozwala się wziąć na ręce. Niestety nie bardzo chce się załatwiać na dworze. Wygląda to mnie więcej tak, że łażę z nią pół godziny po ogrodzie, wracam, zdejmuję szelki a ona leci do sąsiedniego pokoju i załatwia się na podłogę. Mam nadzieję, że powoli przestaną ją krępować szelki i zrozumie po co są te spacery.
Wczoraj i dzisiaj została sama w domu (z resztą psów), nie zamknęłam jej w klatce bo bardzo się spieszyłam i nie miałam czasu jej łapać ale nic nie zniszczyła ani nie pogryzła. Natomiast wczoraj wieczoram sama poszła do klatki i połorzyła się tam spać.
Przed chwilą postanowiła się zapoznać ze swoim odbiciem w szybie od piekarnika, na przemian groźnie warczała, machała ogonem i lizała szybę:lol:

Link to comment
Share on other sites

Fajna sunieczka, słodki pysio.Całe szczęście ,że jest z nią lepiej.
Jak mam w domu takie strachulce uciekające przed człowiekiem, to cały czas mają przypiętą smycz.Wtedy nie muszę zapędzać w kozi róg i jest mniejszy stres.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze, że mnie kaszle. Czyli leki trafione! Mam nadzieję, że nie trzeba będzie jechać do lecznicy na kontrolę i zaoszczędzimy Malutkiej tej wątpliwej dla niej przyjemności.

Z tą smyczką to może nie jest zły pomysł... Tylko czy to nie będzie taki "stresowacz" 24/24h?... Może karabińczyk i jakiś cienki sznurek? Karabińczyk w razie czego mam ;)

Link to comment
Share on other sites

Też mam nadzieję, że unikniemy niedzielnej wizyty, niech się mała nie stresuje.
Ale Lunka robi postępy. Pozwala się już pogłaskać, podchodzi do wyciągniętej ręki i macha ogonkiem kiedy do niej mówię:multi:
Niestety nadal nie ma zamiaru załatwiać się na dworze ale za to załatwia się na podkłady więc też jest jakiś postęp.
Z linki na razie zrezygnuję ponieważ małą nie czuje się zbyt komfortowo w szelkach (podejrzewam, że z obrożą byłoby podobnie) a wrażenie, że z łapaniem też jest troszeńkę lepiej:)
Mattilu zaraz prześlę numer konta, dziękuję:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Edytowałam cel bazarku dla [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/247347-Zaproszeniowy-do-6-10-dla-Luny-i-Rottk%C3%B3w"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/247347-Zaproszeniowy-do-6-10-dla-Luny-i-Rottk%C3%B3w[/URL] pierwotnie zbierałam dla Miki ale z uwagi na to że się nie odnalazła - edytowałam dla Luny - serdecznie zapraszam!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...