Jump to content
Dogomania

Dexter - owca w czarnym psim futrze ^^


Baski_Kropka

Recommended Posts

Oto Dexter!
Nowy członek naszej rodziny :)
Pojawił się u nas 3 stycznia, zaadoptowaliśmy go ze schroniska w Korabiewicach.
Jest to psiak w typie czarnego owczarka niemieckiego. To jeszcze dzieciak z charakteru, dopiero poznaje co to życie zabawa i radocha z codziennych spacerów i obcowania z nami opiekunami. Szacuje się, że ma około 3 lat (+/-).
Bystrzacha z niego niesamowita, prędko opanował swoje imię i przywołanie, na razie przywołujemy się w domu i na spacerach na smyczy... ale idzie mu rewelacyjnie :)
Siad, leżeć, łapa i czołgaj się też już potrafi, chociaż do perfekcji jeszcze mu daleko :D

Edit 23.05.2014
Po prawie 5 miesiącach napisać mogę, że mam dynamit nie psa :)
Jego standardowa mina jest na myśliciela.Ma swoje zdanie, nie zawsze się ze mną zgadza i uczy mnie więcej niż mogła bym się spodziewać.
Jest niezwykle wymagający.
Kocham go nad życie. Teraz czuję, że to TEN pies <3

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-HYhZ82Azm3E/U3ykPx2JTcI/AAAAAAAAcHU/TS-LkZzydK0/w427-h640-no/IMG_7057.png[/IMG]

[IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/1545593_612550658780122_1814391305_n.jpg[/IMG]

Edited by Baski_Kropka
zmiana opisu
Link to comment
Share on other sites

Fotki beeda, ale nie tylko bo mam ciekawe filmiki co on robi jak nas w domu nie ma :P Czarnuch juz robi postępy :) ludzie stają sie coraz mniejszym problemem, ruch uliczny juz prawie wcale wrazenia na nim nie robi, chociaz nie mogę powiedzieć ze jest rozluźniony w pełni idąc wzdłuż ruchliwszej drogi :) po malu uczymy go bawic sie zabawkami, po potrafi sie bawic tylko po psiowemu co skutkuje podgryzaniem rąk, nogawek i rękawów :) mam nadzieje ze wszystko będzie tak jak do tej pory, zmierzało w dobrym kierunku :)

ubolewam jedynie BARDZO ze nie bardzo mam zal socjalizować go z psami :(

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi bardzo z powodu Baskiego :(
Ale jednocześnie bardzo fajnie, że nie czekaliście długo i teraz jest z Wami Dexter :D
Co do socjalki z psami, to gdyby nie fatalny dojazd (nie wiem, czy moja wytrzyma 30min w autobusie :P) to na pewno byśmy się umówili. Jak bedziecie już bardziej mobilni to spotkamy się w połowie drogi, może gdzieś na Alejach :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ten miesiąc jakoś musze przeboleć... Mobilni komunikacja miejska to my długo nie będziemy... Ale pieszo jakoś damy rade :P do alei nie mam daleko 3,5km to rzut beretem... Ja to lazik jestem... :P

Z ta komunikacja miejska to jest tak...ze tam jest mase ludzi...i nie dość ze nie ma czasu na spokojne przyuczenie psa do dziwnego hałasującego pojazdu zwanego autobusem... To jeszcze w środku mase ludzi na kupie... Auta mi trzeba :P a mój M. w delegacje jedzie na miesiąc :( wiec mozemy tylko piechotka :P a daleko tez nie zajdziemy bo przecież.moj strachopies sie boi tlumow ehh... Dluga droga przed nami :)

Link to comment
Share on other sites

Fajnie,że robi postępy najważniejsze to pomalutku do przodu :loveu: Co do spacerku to możemy się kiedyś umówić tylko jak Dexterek trochę bardziej odnajdzie się w nowej sytuacji żeby adhd mojej spanielicy go nie przestraszyło :evil_lol:

Marta co do spaceru to ja na sam początek proponowałabym jednak zacząć od spokojniejszych psiaków może i nie ma obaw przed takimi pieskami jak Cekin ale u takiego psa wystarczy jeden moment i już może się bardzo szybko zrazić,zaobserwowałam to wyprowadzając psiaki z fundacji niby z psem jest wszystko okej wąchają się nagle bum coś się nie spodoba i potem zaczyna uciekać na widok każdego innego czworonożnego więc myślę,że jeżeli jakoś się umówicie to na sam początek tylko Mika :) chyba,że [URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/86014-Baski_Kropka"]Baski_Kropka[/URL] zadecyduje inaczej ale to jedynie taka rada ode mnie żeby Dexterowi było łatwiej, no i nadal czekam na te fotasy i filmy! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Wiem, jakie mam psy i jak mogą się zachować. Jeżeli koleżanka będzie zainteresowana wspólnym spacerem, to na pewno przedstawię jej ewentualne scenariusze i sama podejmie decyzje, czy chce się z nami spotkać.
Logiczne dla mnie jest, że nie po to proponuję komuś wspólny spacer, żeby jego psa doprowadzić do traumy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Molowe']Fajnie,że robi postępy najważniejsze to pomalutku do przodu :loveu: Co do spacerku to możemy się kiedyś umówić tylko jak Dexterek trochę bardziej odnajdzie się w nowej sytuacji żeby adhd mojej spanielicy go nie przestraszyło :evil_lol:[/QUOTE]

Zeby ADHD twojej spanielicy go nie przerażało!? Haha jak on sie nabawia ADHD do zabawy to w ogóle jest szał ciał haha... psina sąsiadki wymiękła xD On w ferworze radości jak już z psem ganiać nie może to łapie mnie za buty spodnie kurtke... jeszcze nie okrzesany jest, ale ostrzeżenia pd psów rozumie bardzo dobrze i raczej się stosuje :)
Ja już dzisiaj wiem, że Dex nie atakuje małych piesków, poznał nowego przyjaciela, Filipka mikro kundelka :D Lubi również wielkie psy, ma swojego kumpla Aresa takiego Kaukazowatego giganta, ale lubują się tylko przez płot, bo on nie jest wychodzący... :(
Lubi wszystkie psy samce i samice :) Pod warunkiem, że żaden do gardła mu się nie rzuci, wtedy wiadomo, że miłości nie będzie...nie reaguje też na zaczepki tych zza płotu, ale takie zasady wpajamu mu od pierwszego dnia u nas. Jest nagradzany za każde pozytywne zachowanie :)

Ja marze o jakimś psim spacerku... :)

Z Cekinem faktycznie od razu miłości może nie być... jak w połowie lutego, M. wróci z delegacji, to możemy samochodem podjechać gdzieś do lasku aniołowskiego albo na lisiniec i jakoś sensownie przeprowadzić pierwsze poznanie... na razie zapraszamy nasze okolice ;) z Cekinem też się kiedyś dogada...

Największą moją bolączką jest brak mobilności... ale cóż, na to też przyjdzie czas kiedyś :) Nie będę go pośpieszać...

Molowe, może uda się zgadać na jakiś spacer, tylko jakie dni wam odpowiadają?

Zaraz wrzucę fotki jakie mam :D filmik muszę skonwertować, obrócić i wyciąć ciekawy fragment, bo 7 godzin spania wam nie będę pokazywała haha :P

Pierwsze spacery na łąkach :)
[IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/30/xpqq.jpg[/IMG]
Pierwszy gryzak... widać te demoniczne spojrzenie :P
[IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/811/6zq1.jpg[/IMG]
Znowu jeden z pierwszych poranków na łąkach u nas :)
[IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/20/xctk.jpg[/IMG]
Kalendarz przyjaciół Korabiewic...my już mamy. A wy? To tylko 18 PLN a pomożecie odbudować schronisko i zmienić los tych zwierzaków!
[URL]http://schronisko.info.pl/kalendarz[/URL]
[IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/842/3nxn.jpg[/IMG]
Pies podstolikowy :)
[IMG]http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/34/slup.jpg[/IMG]

Edited by Baski_Kropka
Link to comment
Share on other sites

Tutaj jeszcze w schronisku w Korabkach, wygląda groźnie :)
Mam nadzieje, że się nie pogniewają że je tutaj wstawiam, ale trudno mu zrobić zdjęcie całej sylwetki kiedy mamy tylko 2 m smyczy :P
[IMG]http://schronisko.info.pl/images/stories/virtuemart/product/smutek7.jpg[/IMG]
I z jedną z wolontariuszek... Ja tych wolontaiuszy bym na rękach nosiłą za ten kawał cudownej roboty którą tam wkładają <3
[IMG]http://schronisko.info.pl/images/stories/virtuemart/product/smutek8.jpg[/IMG]

Jeszcze co do jego odnalezienia się w nowej sytuacji, on już czuje się na prawde świetnie, łąki i nasza ulica to jego tereny, jest tam w pełni wyluzowany, i tak jak pisałam z psami przechodzi moje najśmielsze oczekiwania co do dogadywania się :)

Edited by Baski_Kropka
Link to comment
Share on other sites

Ale on jest fajny :D szkoda że nie mieszkacie bliżej nas :) Shira do tej pory zsocjalizowała wszystkie psiaki, które dostała do zabawy :P Nie jest nachalna ale zaprasza do zabawy i prowokuje. Najpierw delikatnie a jak wyczuje kompana do ADHD to trzeba mieć oczy wokół głowy co by nagle gruntu pod nogami nie stracić od huraganów- psów :D
Bawili by się oj bawili :D A gdzie te filmiki?:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']Witamy Despireepl ;)
Mam nadzieje, że mu dobrze... :D Ale postępy robi ogromne więc chyba czuje się z nami pewnie i bezpiecznie :D
No i mamy największe dobra... żarcie i [B]zakazaną kanapę[/B] :D[/QUOTE]

Jak to [B]zakazaną[/B] kanapę? :evil_lol: Bo dogociotki Cię do TOZu zgłoszą :lol: Kanapa się psu należy !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rashelek']Wiem, jakie mam psy i jak mogą się zachować. Jeżeli koleżanka będzie zainteresowana wspólnym spacerem, to na pewno przedstawię jej ewentualne scenariusze i sama podejmie decyzje, czy chce się z nami spotkać.
Logiczne dla mnie jest, że nie po to proponuję komuś wspólny spacer, żeby jego psa doprowadzić do traumy.[/QUOTE]

To bardzo dobrze :) napisałam tylko bo nie każdy jest tego świadomy a lepiej dmuchać na zimne :)

[quote name='Baski_Kropka']Zeby ADHD twojej spanielicy go nie przerażało!? Haha jak on sie nabawia ADHD do zabawy to w ogóle jest szał ciał haha... psina sąsiadki wymiękła xD On w ferworze radości jak już z psem ganiać nie może to łapie mnie za buty spodnie kurtke... jeszcze nie okrzesany jest, ale ostrzeżenia pd psów rozumie bardzo dobrze i raczej się stosuje :)
Ja już dzisiaj wiem, że Dex nie atakuje małych piesków, poznał nowego przyjaciela, Filipka mikro kundelka :D Lubi również wielkie psy, ma swojego kumpla Aresa takiego Kaukazowatego giganta, ale lubują się tylko przez płot, bo on nie jest wychodzący... :(
Lubi wszystkie psy samce i samice :) Pod warunkiem, że żaden do gardła mu się nie rzuci, wtedy wiadomo, że miłości nie będzie...nie reaguje też na zaczepki tych zza płotu, ale takie zasady wpajamu mu od pierwszego dnia u nas. Jest nagradzany za każde pozytywne zachowanie :)

Ja marze o jakimś psim spacerku... :)

Z Cekinem faktycznie od razu miłości może nie być... jak w połowie lutego, M. wróci z delegacji, to możemy samochodem podjechać gdzieś do lasku aniołowskiego albo na lisiniec i jakoś sensownie przeprowadzić pierwsze poznanie... na razie zapraszamy nasze okolice ;) z Cekinem też się kiedyś dogada...

Największą moją bolączką jest brak mobilności... ale cóż, na to też przyjdzie czas kiedyś :) Nie będę go pośpieszać...

Molowe, może uda się zgadać na jakiś spacer, tylko jakie dni wam odpowiadają?[/QUOTE]

To super,że ma takie pozytywne podejście do psów! Będzie Wam o tyle łatwiej,możemy się jakoś umówić na spacerek ale póki co jesteśmy w górach jak wrócimy to odezwę się do Ciebie na PW :) Fajne zdjęcia,Dexter wygląda na bardzo fajnego psa :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...