Jump to content
Dogomania

NESKA - Czarnulka z G.w cudownym DS w Opolu.


Poker

Recommended Posts

Dziś trafiła do nas kolejna, już trzecia, sunia z przytuliska w G. Przywiózł ją bezinteresownie pan Łukasz dzięki pomocy pani Bożeny K. Bardzo im za to dziękuję.

Zdjęcia zza krat.



[IMG]http://fc02.deviantart.net/fs70/f/2014/032/0/8/facebook_js7h5623_by_frecklydog-d74pw0c.jpg[/IMG]

[IMG]http://fc03.deviantart.net/fs71/f/2014/032/3/e/facebook_js7h5624_by_frecklydog-d74pu16.jpg[/IMG]


Suńka już u nas. Nie jest taka maleńka, wzrostu porównywalnego do Dziuni ,ale bardziej krępa, masywniejsza.
Jest trochę wystraszona,ale nie jest tak źle.Przed mężem wyłożyła się kołami do góry. Na
jedzenie rzuciła się .
Teraz czeka nas kąpiel,ale przedtem wyprowadzimy ją na sioo na ogródek. Obróżka po Dziuni pasuje jak ulał.
Jeszcze nie miała kontaktu z naszym stadem. Dolarek coś czuje, bo patrzy na mnie pytającym wzrokiem.


Potem wkleję zdjęcia i pomóżcie imię jej nadać, bo za cholerę żadne nie przychodzi mi do łepetyny,.
Suńka już wykąpana. Była bardzo grzeczna. Myjąc jej ogon poczułam guzek i już mi się gorąco zrobiło ,a to okazał się być kleszcz wielki jak duży groch. Mam nadzieję,że nie będzie jakiegoś choróbska.
Oceniłam ,że ma wygląd i zachowanie wiejskiego burka, a mąż powiedział ,że jest jak córka kowala :evil_lol:
Przed kąpielą chciałam ją wysiusiać na ogródku ,ale była bardzo pobudzona, ciągnęła jak parowóz.Wygląda na to ,że zna obrożę i smycz. Sioo nie było.

Pomóżcie znaleźć imię dla niej !!!

Edited by Poker
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 430
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Anula']To może ja nieśmiało zaproponuję imię - Perła,ponieważ jest umaszczenia jak czarna perła.[/QUOTE]

Dzięki Anulka,Perełkę mieliśmy już.
Spodobało się nam Jeżynka,ale trochę za długie.Mąż znalazł w słowniku ,że po łacinie jeżyna to rubi. Może w takim razie Rubia ?

Link to comment
Share on other sites

Ale propozycji , fajnie, dziękujemy.
Chyba musimy się przespać z problemem.
Idę do niej i spróbujemy wprowadzić ją do stada.
w schronie była od ok. 2 tygodni.Pazury ma długie ,ale dziś nie odważyłam się obcinać. Spróbuję za kilka dni jak się oswoi.

Link to comment
Share on other sites

Nam też się podobało Rubi ,ale to jest imię unisex i dlatego powstało Rubia. Nie mamy do końca przekonania. A Jeżynka , bo jest czarna jak dojrzała jeżyna.Kofi, ładnie , bo czarna jak kawa,ale tez unisex.
A tymczasem sunia ma w nosie brak imienia.
Ona musiała być domowym psem. Zaprowadziła mnie do drzwi, poszłyśmy na ogródek i zrobiła wielką koo ,że Dziunia by się nie powstydziła.:evil_lol:
Puściłam ją ze smyczą i biegała po domu , umie chodzić po schodach wie co to lodówka, zaglądała na blat kuchenny i stół w jadalni.
Wskoczyła panna na krzesło.
Potem zaprowadziła mnie drugi raz pod drzwi i tym razem było wielkie sioo.
Na pewno miała dzieci.
Po kąpieli ma mięciutką sierść jak aksamit,ale niestety z łupieżem.W czarnej sierści trudno zauważyć pchły ,ale chyba nie ma.
Podchodzi do nas , zarzucał łapki na kolana, wywala się brzusiem do gór.Nie widać lęku przed człowiekiem.Nie wygląda na to ,że zaznała od niego krzywdy.
Na Dolarka , ani kotę żadnych niepożądanych reakcji.Zobaczymy co będzie jak się oswoi.

Chyba będzie KAWA, Kawusia,a na końcu WUSIA.Zobaczymy co nam się przez noc w głowach urodzi.

Edited by Poker
Link to comment
Share on other sites

Przespaliśmy się i mała dostaje na imię KAWA z mleczkiem. Ona jest czarniutka jak poranna kawa i ma biały żabot jak mleko tylko pianki brak. A więc KAWA, Kawusia, Kawunia, Wusia, Wunia jak kto woli.
Sunia przespała ładnie całą noc. Oczywiście wpakowała się do łóżka natychmiast.
Ona na 100% żyła w domu . Pięknie sygnalizuje potrzebę wyjścia na sioo i koo.NIestety na spacerze mało rąk mi z barków nie wyrwała, totalny amok. :mad:Ale liczę na to ,że to pierwsze wrażenia i zapachy w nowym otoczeniu.
Je jeszcze zachłanniej niż Dziunia.
Pogoniła pierwszy raz kotę i to bardzo gwałtownie. Zobaczymy jak będzie dalej.
Ponieważ muszę wyjść na 2 godziny ,zamknę sunię w osobnym pomieszczeniu.
Ogólnie jest słodka .Sądzę ,że za parę dni będzie można robić jej ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...